Soveliss ''Cudze Lica'' Heavness

dzieje i ciekawe opowieści spisane przez żywe istoty Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

Soveliss ''Cudze Lica'' Heavness

Postautor: Kron » 10 października 2009, 22:14

Podstawy/inspiracje fabularne pisze:Postać wzorowana na klasie prestiżowej "Arcyszpieg". Posiada fałszywe tożsamości. Żródło - podręcznik "Pieśń i cisza".


Opis klasy prestiżowej Arcyszpieg: pisze:Niektórzy poszukiwacze przygód cieszą się swą sławą - im szerzej wiadomo o ich dokonaniach, tym lepiej się czują. W przeciwieństwie do nich arcyszpieg woli nie pchać się na scenę i robi swoje cicho oraz dyskretnie, starając się nie wzbudzać zainteresowania. Chcąc uniknąć podejrzeń, często podaje się za przedstawiciela innej klasy - zwykle tej, od której zaczynał karierę.
Choć zawód ten nie cieszy się szczególnym szacunkiem, póki państwa nie będą sobie całkowicie ufać, zawsze znajdzie się praca dla kogoś, kto potrafi zdobyć informacje, które inni usiłują ukryć.


Opis atutu Fałszywa tożsamość: pisze:Typowy arcyszpieg stara się zachować swoją profesję w tajemnicy, podaje się więc za prostego łotrzyka, tropiciela czy dowolną inną postać. Nie służy to tylko uśpieniu czujności towarzyszy - większość wrogów do ostatniej chwili lekceważy takiego śmiałka. Na 1. poziomie arcyszpieg wciela się w jedną, konkretną osobę (na przykład krawca z Aldur) - i gdy się za nią podaje, otrzymuje premię +4 do testów Przebierania i premię za biegłość +2 do testów Blefowania i Zbierania informacji. Na 4. i 7. poziomie zyskuje kolejne fałszywe tożsamości. Obie zapewniają takie same premie, jak pierwsza.
Jeśli bohater chce odesłać tożsamość do lamusa i stworzyć nową, musi spędzić tydzień na rygorystycznych ćwiczeniach intonacji głosu i języka ciała, zanim będzie mógł korzystać z premii. Fałszywa tożsamość nie zapewnia dodatkowych umiejętności i właściwości klasowych, których oczekuje się po przedstawicieli naśladowanej klasy, choś wymagane rangi mogą podnieść niektóre umiejętności bohatera. Arcyszpieg musi więc ostrożnie dobierać fałszywe tożsamości, by uniknąć głupiej wpadki.


Aktualny opis postaci w grze pisze:Tożsamość główna: Soveliss Heavness
Wzrost: Na pół harpii o rozwiniętych skrzydłach
Waga: Mniej niż dwie ćwierci dojrzałebo bazyliszka
Włosy: Szare, niemal bezbarwne, jeden na sto włosów zdaje się być przezroczysty
Oczy: Jasny błękit
Karnacja: Piaskowa
Postać wzrostem przewyższa część ze swych pobratymców, nie należy jednak do najwyższych przedstawicieli rasy elfów. Jak na swój wzrost elf charakteryzuje się lekką niedowagą. Ciężko powiedzieć cokolwiek o zapachu jaki miałby postać otaczać. Sposób poruszania nie wyróżnia go w szczególny sposób, tak też jego gestykulacja nie jest znaczna. Słowa wypowiada w sposób leniwy, nieco chrypiący i syczący. Jego elfi język jest poprawny gramatycznie, aczkolwiek akcent zdradza pozalodorskie pochodzenie osobnika.

Pierwsza fałszywa tożsamość: Sion Tir'eir
Włosy: Czarne
Oczy: Ciepły brąz
Karnacja: Piaskowa
Dostrzegasz postać mężczyzny o elfiej posturze. Mężczyzna porusza się w sposób pewny i pełen gracji. Towarzyszy mu delikatny zapach świerkowej sosny i rozmarynu zmieszanych z wonią przypraw korzennych. Obserwując wnikliwie postać przez długi czas można zauważyć, że często masuje ona swoje nadgarstki, przeciera oczy. Tembr głosu jest delikatny, brzmi nutką szlachecką, akcentuje słowa w sposób typowy dla Faraldorczyków.


Pierwsza fałszywa tożsamość: Sion Tir'eir pisze:Informacje, jakie postać gracza może posiadać o rodzie Tir'eir jak i o Sionie zależna od posiadanej wiedzy.

Wiedza postaći poniżej 10:
Jakiś elficki Ród, kupiecki, jeden z mniej znacznych.
Wiedza postaci powyżej 10:
Szlachecki Ród Elficki, którego linia urwała się przed rokiem tysięcznym. Wówczas to ostatni przedstawiciel Rodu, Sion Tir'eir przez jednych został uznany za zaginionego, inny uznali jego duszę za martwą podczas ostatnich dni Wojny z wampirami. Obiło Ci się coś o uszy o oskarżeniu Siona winnym śmierci rodziców jak i o jego uniewinnieniu.
Wiedza postaci powyżej 20:
Szlachecki Ród, którego korzenie sięgają jeszcze Brodak, rodzina nie wpisała się wówczas w karty historii w sposób znaczny. Ród kupiecki, którego pokolenia zasłynęły tworzeniem wyszukanych olejków aromatycznych. Nie pisaną zasadą synów Tir'eir było wiązanie się z elfkami które ukończyły Akademię Magii.
Wiedza postaci powyżej 30:
Około roku 960 Siona oskarżono za smierć rodziców, wygnano i uznano z banitę. Majątek Rodu Tir'eir, dość znaczny, to został on zgodnie z literą prawa odebrany Sionowi jako banicie w roku 963, by nigdy nie zostać zwróconym. W kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat później uniewinniono elfa.
Wiedza postaci powyżej 40:
O kupieckim Rodzie Tir'eir głośno było w roku 963, kiedy to śmierć dopełniła dzieła na Seniorze Rodu oraz jego Małżonce. Od lat poszeptywano jakoby ród prowadzić miał interesy haniebne dla elfickiej rasy, nigdy jednak dowodów na to nikt nie uzyskał. Za śmierć małżeństwa Tir'eir w pierwszej kolejności oskarżono syna ich, Siona Tir'eir. Brak dowodów i niejednoznaczność poszlak uczyniły domysły niewystarczającymi dla pojmania i osądzenia młodego elfa.
Przed rokiem 992 Sion odwiedzał Faraldor często, Elfy oficjalnie zdjęły z niego swe oskarżenia. Jednak pełnego zaufania władnych miasta Sion nie odzyskał nigdy, jak i mieszkańców Faraldoru też. Jednym z powodów cofnięcia oskarżenia było odkupienie swych „win”, jak to widzieć niektórzy chcieli, poprzez pomoc Łowcom Wampirów w wojnach.
Po roku 992 ślad po Sionie zaginął, niektórzy mówili, że jak i większość znanych poszukiwaczy przygód zmarł szturmując wieżę wampirów, inni widzieli go na statku odpływającym w morskie tonie w dniach, gdy rozgorzała ostateczna walka.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 października 2009, 22:22 przez Kron, łącznie zmieniany 4 razy
Awatar użytkownika
Kron
Administrator
 
Posty: 2539
Images: 1
Rejestracja: 17 lipca 2005, 18:43

Szybka odpowiedź

   

Wróć do Pamiętniki i historie V Ery

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron