Nowa era?

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Nowa era?

Czas głosowania minął 30 grudnia 2011, 20:54

Nigdy! Niech VI era trwa wiecznie!
4
8%
Ok, ale nie wcześniej niż zostaną przygotowane WSZYSTKIE modyfikacje fabularne i mechaniczne w module
16
32%
Ok, ale nie wcześniej niż zostaną przygotowane NAJWAŻNIEJSZE poprawki (np. w przedmiotach dla czystoklasowców)
9
18%
Teraz! Niech VI era się już skończy!
19
38%
Jest mi to obojętne.
2
4%

Liczba głosów : 50

Postautor: Dorka » 24 grudnia 2011, 01:01

może niech ktoś z administracji napisze co myślą o naszych wypowiedziach na forum ogólnie czy raczej pisać PW i do kogo.

Wszak to taka lużna dyskusja z okazji świąt , możemy sobie pobajdurzyć , ponarzekać . Czemu mam się spoufalać z dmem na pw ? taka rozmowa zwykle przybiera inny charakter :D dm tez człowiek !
Dorka
Awatar użytkownika
Dorka

Postautor: Tajdas » 24 grudnia 2011, 01:15

Jestem za początkiem nowej ery. Koncepcja postaci w tej erze i tak poszła się chrzanić(nie, nie mogę zrobić tego samego od nowa, IC to dla mnie serious buiness) i/lub nie mam z kim grać, bo Hiran i Jedi oddali się ciekawszym grom niż NWN, co ponownie godzi w rozwój postaci.

tl;dr Zgineła era, niech żyje nowa era!
Bieda intelektualna aż piszczy.
Awatar użytkownika
Tajdas

Postautor: Blind Guardian » 24 grudnia 2011, 01:19

Tajdas pisze: Koncepcja postaci w tej erze i tak poszła się chrzanić

Sry man :P
Obrazek
Blind Guardian

Postautor: Tajdas » 24 grudnia 2011, 01:26

Blind Guardian pisze:Sry man :P

To odgrywanie było nędzną próbą reanimacji trupa, gdzie w połowie questa stwierdziłem 'słodcy bogowie, on już nie ma jakichkolwiek powiązań z planem materialnym, I'm outta here'

Ale za sam fakt, że chciało ci się podejmować chyba całkowicie nieznaną ci postać masz:
Obrazek
Bieda intelektualna aż piszczy.
Awatar użytkownika
Tajdas

Postautor: Blind Guardian » 24 grudnia 2011, 01:34

Tajdas pisze:'słodcy bogowie, on już nie ma jakichkolwiek powiązań z planem materialnym, I'm outta here'

Obrazek
Spoko man, ja cię chciałem forsować do stworzenia jakiejś przyjemnej grupki, no ale cóż :D Może kiedyś spotkamy się na graczu :)
Blind Guardian

Postautor: Dante » 24 grudnia 2011, 11:20

Dorka pisze:Czemu mam się spoufalać z dmem na pw ?

Do mnie możesz pisać kiedy chcesz :P
Dante

Postautor: Otiska3 » 27 grudnia 2011, 09:44

A po co?
Co to da?
Bez sensu...
Awatar użytkownika
Otiska3

Postautor: destick » 27 grudnia 2011, 11:56

Wiele osób już napisało co to da. Wystarczy poczytać
<Roran Rzepa><Amomir Amanless><Hrotghar Humberdum><Ellevyn Amanless><Jacho Marlin><Fiodor>

-------------------------------------------------------

"... zawsze jest łatwe rozwiązanie, jeśli tylko wie się, gdzie szukać" - Terry Pratchett, Piąty Elefant
Awatar użytkownika
destick

Postautor: Yuriii » 27 grudnia 2011, 12:57

A ja bym chciał, żeby w następnej erze było więcej polityki, uruchomione, aktywne, różne półświatki dostępne dla graczy. Podział świata na dwie frakcje, udogodnienia do pvp (mniejsze ograniczenia dla chętnych, większa protekcja niechętnych), mniejsza moc przedmiotów, mniejsze umagicznienia wszystkiego i takie tam ;] żeby magowie byli naprawdę KIMŚ a woje jak to woje, każdy potrzebuje swojego rycerza :]

edit: ooooo... jeszcze, żeby gracze, którzy jadą na ocenach 5 za rpg, dostawali berło, którym mogą tworzyc jakies postacie, przedmioty, wrogow czy cos (oczywiscie bez wartosci, bez xp za zabicie itd...) ktorymi nawet bez mg mozna by było tworzyc przygody :]
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2011, 12:58 przez Yuriii, łącznie zmieniany 1 raz
http://www.pucharowo.pl - Pucharowo.pl - Puchary, medale, trofea sportowe
Awatar użytkownika
Yuriii

Postautor: Mazerr » 27 grudnia 2011, 13:00

Otiska3 pisze:Co to da?

Era wprowadzona na szybko - nic
Era wprowadzona na wzgląd na mechanikę - nic
Era wprowadzona na wzgląd fabularny - ciut więcej niż nic

Ująłbym to tak - żeby przyszła era była grywalna i przystępna dla wielu, to musimy wprowadzić trochę zmian. My powinniśmy zmienić organizację pracy, z kolei gracze - podejście do gry.
Czasem sobie posiedzi na forum i popatrzy.
Awatar użytkownika
Mazerr
Mistrz Gry

Postautor: mech » 27 grudnia 2011, 13:20

mam pewną propozycję, może każdy graczy mógłby się przyłożyć do nowej ery.. tzn w dziale z propozycjami założyć nowy poddział z propozycjami dla nowej ery. Przywrócić kolorowe oznaczenia tzn. czerwony - propozycja nie przeszła, zielony - propozycja przeszła (tak jak było kiedyś). - to propozycja dla administracji

Gracze - użytkownicy forum - pisać na temat nie spamować. A jeśli coś się nie podoba to konkretnie uzasadnić tak by to miało ręce i nogi.

Takie poczynania umożliwia w spokoju wprowadzenie zmian fabularnych i mechanicznych a zarazem przyciągniemy graczy - inwencja twórcza każdego mogła być wykorzystana.

Jeden poddział mógłby ujmować fabułę ery 9każdy mógłby coś dopowiedzieć i może utworzyła by się fabuła taka iż każdy gracz miałby co dla siebie) (aspekty polityczne, aspekty bóstw, ras) - Kron i ja już zaczęliśmy.

kolejny - zmian w mechanice ogólnie - czyli co trzeba zmienić co pozostawić (tutaj tematy takie jak nowe czary fabularne, przedmioty dla wojów, osobno dla łotrów, itp.)

Jeszcze inny - zmiany dotyczące regulaminu (mam osobiście jedną propozycje - związaną z ilością postaci na koncie)

STWÓRZMY RAZEM NOWĄ ERĘ 8) niech w niej będzie miał każdy coś od i dla siebie.
Awatar użytkownika
mech

Postautor: Kron » 27 grudnia 2011, 23:35

Studnia Dusz to bardzo zaawansowany technicznie serwer. Calkiem mozliwe jest, ze jesli cos trzeba zmieniac przed startem nowej ery - mechanicznie - to jest to wywalenie kilku rzeczy, a nie dodawanie (itemy czystych lotrow, kamienie ulepszajace bron, przedmioty w palecie zbedne, nie wiem co jeszcze - tu moja opinia subiektywna ;) )

Fabularnie serwer stanal i stoi. Czasami lepiej jest cos zostawic niedokonczone, niz konczyc to byle jak. Mysle, ze zarowno MGkom jak i graczom przyda sie troche tlenu, nowa fabula, koniec jekow na zasadzie:
1) gracze - zrobcie cos z demonami...
2) mg - to zrobcie, inicjujcie...
3) postacie ktore cokolwiek wiedza - jak ktos chce to ja mu powiem co i jak i niech robi...
i co? I kazdy chce to niby skonczyc, a prawda taka, ze fabula lezy i kazdy ma ja gleboko w d***e.

Jako subiektywny recenzent moge powiedziec, ze nie podoba mi sie fabula - obecnie martwych - przewodnich questow, nie w moim typie to przygody. Nie rozumiem kiedy powstali Kreomianie - zupelnie sie to nie zgrywa z opisami powstania Swiata, powstania ras - gdzie jest napisane, ze Torm stworzyl elfy? I co - a kreomian kto? Bogowie-zywioly? Chaos? Byli przed Tormem? :shock:

Bill robi Hexowi Q bedacy kontynuacja poczynani Asterionowego quicka, gdzie 1 kreomianski przedmiot byl badany seria przygod, gdzie - jest napiecie, tajemnica, ciekawosc... i co sie dzieje? Tydzien pozniej na arenie w quescie Tasardura wyskakuje caly Golem kreomianski, hasa jak dziki :) Przegladam bronie lotra, a tam kreomianski sztylet do kupna.
Nie chodzi o to, ze kogos chce obrazic, czy twierdze ze Tasardur zle zrobil swoj Q. Nic z tych rzeczy. Po prostu brakuje mi spojnosci w tym. Caly ... kreomianizm, ktory pojawia sie znikad, cos jak kamienie ulepszajace bronie, co nagle spadly z nieba i byle zebrak z Aldur moze sobie kozik ulepszyc ;) Niby potezna rzecz taki kamien, ale byle ogr umie urzyc, tak samo zyjaca przed eonami rasa, o ktorej niby nikt nic nie wie a...
I jesli mialbym powiedziec dlaczego nie chce czekac na kolejna era, to poza martwa fabula musze powiedziec, ze boje sie Waszych pomyslow :P Kolejnych ulepszech technicznych, zeby byl wiekszy power, czy znow wymyslenia rasy jeszcze starszej od Kreomian - powerfabularyzm or sth... Przeciez zamiast Kreomian mozna bylo spokojnie wykorzystac elfy rzyjace w Brodak...? - po co ten wyścig zbrojen fabularnych.

Juz mi sie serio nawet jeczec nie chce :P Ale jak widze, ze kolejny MG pisze, ze musicie sie przygotowac, to strach mnie bierze :roll:
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator

Images: 1

Postautor: Otiska3 » 28 grudnia 2011, 09:32

To teraz ja, bo to co do tej pory przeczytałam ze strony zwolenników "nowej ery", to, bez urazy, stek kompletnych bzdur.
Nawet się do tego ustosunkowywać nei będę, bo szkoda czasu.
Żeby serwer był ciekawy musi:
- mieć ogólny zarys historyczny świata z ogólnie panującymi tu zasadami i równowaga między dobrem, a złem, prawością, a chaosem - serwer mimo wszystko tego nie ma. Zadajcie sobie pytanie dlaczego na serwerze X nie ma nowych er, a ludzie nadal tam chcą grać? Dlaczego na serwerach osadzonych w stworzonych światach,np. FR nie ma problemu nowych er?
- serwer musi być żywy - tu moja prywatna opinia i nie zmienia się ona od lat na SD. Tzw. era 3 żyła własnym życiem nawet bez MG z kilku powodów których część wymienię: gra była nowa, gracze pachnieli świeżością, gracze przynajmniej częściowo nie znali się na wylot i dawali sobie szansę (przynajmniej część zrozumie o co chodzi). Teraaz meritum - ten, jak i wiele innych serwerów nie będą żywe jeśli MG nie będą aktywni dla wszystkich graczy. Wyobraźcie sobie sesję papierową całkowicie bez MG, albo gry MG ma 6 graczy, ale jeden z nich jest z nim sam w pokoju a reszta robi sobie co chce. Nowa era nic nie da poza chwilowym powerem dla MG, a o to nie chodzi.
- serwer musi być zbilansowany - to jest problem a my na SD zabrnęliśmy w ślepą uliczkę zmian mechanicznych, które zrobiły jeszcze większy bigos, a do tego połowa mechaniki nei działa jak powinna.

Tyle marudzenia ode mnie. W nowej erze grać nie będzie jeśli ma to być na zasadach - hurra mamy nową erę! Szkoda mi na to czasu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Otiska3

Postautor: destick » 28 grudnia 2011, 12:56

Otiska nie rozumiesz pewnej rzeczy...
Wątki tej ery są słabe, masa problemów rozerwanych w połowie, nic nie rozwiązane do końca, ba nic nie będzie rozwiązane do końca bo nie ma już ludzi którzy stanowili trzon organizacji działających na servie.
-Cienie w uśpieniu
-Błękitna Orda? W uśpieniu
-Demomy? Expowisko
-Tiamat? Expowisko

To że ty i twoja postać czujecie się w tej erze to super dla Ciebie. Reszta graczy może potrzebować czegoś więcej. Racja, że szybka nowa era nic nie zmieni, trzeba założyć temat, systematycznie przygotowywać zmiany i wprowadzić nową erę we właściwym czasie. Dodatkowo uważam że bez deklaracji mg o aktywności, lub zatrudnieniu kilku nowych nie ma co gadać.

Server ma przeciążenie nowych, nic nie znaczących postaci
<Roran Rzepa><Amomir Amanless><Hrotghar Humberdum><Ellevyn Amanless><Jacho Marlin><Fiodor>

-------------------------------------------------------

"... zawsze jest łatwe rozwiązanie, jeśli tylko wie się, gdzie szukać" - Terry Pratchett, Piąty Elefant
Awatar użytkownika
destick

Postautor: Shade » 28 grudnia 2011, 13:22

Destick zapewne wiesz już co Cienie zrobiły razem ze mną... Taki problem napisać na PW do mnie zorientować się w szczegółach i zrobić cokolwiek ? Bo roboty to Wy macie dużo. Za to aktywnością kulejecie.
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."

~One more time
Awatar użytkownika
Shade

Images: 7

Szybka odpowiedź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sondy