Nowa era?

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Nowa era?

Czas głosowania minął 30 grudnia 2011, 20:54

Nigdy! Niech VI era trwa wiecznie!
4
8%
Ok, ale nie wcześniej niż zostaną przygotowane WSZYSTKIE modyfikacje fabularne i mechaniczne w module
16
32%
Ok, ale nie wcześniej niż zostaną przygotowane NAJWAŻNIEJSZE poprawki (np. w przedmiotach dla czystoklasowców)
9
18%
Teraz! Niech VI era się już skończy!
19
38%
Jest mi to obojętne.
2
4%

Liczba głosów : 50

Postautor: Krzysiek9 » 23 grudnia 2011, 22:34

destick pisze:Osobiście oponowałbym za wprowadzeniem ograniczeń levela, do powiedzmy 30, tym samym lekkim osłabieniu odpowiednich mobków

Zamiast tego bardziej bym spowolnił wbijanie do 30 lvl i jeszcze bardziej do 40. Osobiście jestem za osłabieniem itemów z proporcjonalnym osłabieniem do tego mobów.
Awatar użytkownika
Krzysiek9

Postautor: mech » 23 grudnia 2011, 23:22

Wypowiem się i ja :)
bardzo fajny pomysł:

Kron pisze:Główny wątek nowej ery? Chętnie widziałbym motyw ogólnoświatowej plagi nieurodzaju trwającej dziesiątki lat wstecz licząc od rozpoczęcia nowej ery.
Np: kolejna era 30 lat od zakończenia obecnej. Z czego 20 z nich trwałaby ogólnoświatowa plaga głodu.
Nieurodzaj doprowadził do tego, że Świat w którym zaczynamy gre jest politycznie niestabilny.

ale dodał bym jeszcze jedną rzecz. Mianowicie:
Po przez demony po różnego rodzaju bluźnierstwa jakie wyrządzali sobie ludzie a także odejście większości wyznawców od większości bogów doprowadziło to do plagi głodu. Bogowie odwracają się i wypinają na istoty. nie zsyłają pomocy większość kapłanów traci swą moc. Tworzą się małe grupy wyznawców które wymierają wraz ze swoimi bogami.

Tutaj można stworzyć możliwość do odrodzenia i wybrania bóstw. Kapłani byli by zobowiązani odgrywając obrzędy by przywrócić bogów. Gdyby tego nie robili to by stracili swe moce (czary).

W taki sposób pozbyli byśmy się wymarłych bóstw i utworzyli regularne kościoły kilku bóstw. A zarówno fabularnie uzasadniona była by plaga.

Ze względu na plagę mogły by wymrzeć niektóre rasy (troszkę uproszczenie różnorodności mogło by spowodować większą identyfikacje z rasą - i tak zazwyczaj ludzie grają ludźmi, elfami i krasnalami), w kilku lokajach można było by stworzyć pole bitwy o jedzenie (bijące sie moby krasnali i elfów, ludzi i drow'ów, itp.) tak samo zimna wojna jest ciekawa.

Zarówno ze sklepów powinno zniknąć jedzenie i można było je zdobyć w kilku rejonach. Powiedzmy drzewek strzegło by wojsko i wzrosło by cena żywności. jeśli chciało by się zebrać dużo jedzenia musiało by sie przebić przez armie rabusiów, wojska wrogie itp.

moja opcja:
Ok, ale nie wcześniej niż zostaną przygotowane NAJWAŻNIEJSZE poprawki (np. w przedmiotach dla czystoklasowców) - wliczając w to przygotowania do fabuły.

PS. również podoba mi się pomysł z ograniczeniem lvl. do 25 czyli taki lvl mógł by każdy mieć, od 25 do 34 trzeba było by chodzić w teamie (bęzie bardziej epicko) a od 34 tylko za odgrywanie od gmów dostawać lvl. Jak to zrealizować? proste przystosować expowiska tak by można było do 25-26 chodzić samemu i mieć z nie expa a resztę zróżnicować pod względem klas mobków. czyli od 25-26 lvl trzeba było by chodzić w drużynie z różnymi klasami.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2011, 23:42 przez mech, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
mech

Postautor: Dorka » 23 grudnia 2011, 23:35

Mazerr pisze:Jak na moje, to jest mi to obojętne - wprowadzona na szybko nowa era niczego nie zmieni w sytuacji. Jedyna zmiana to będzie taka, że zaczną się wyścigi i znowu serwer zamieni się w Need 4 Speed : The Exp. Macie projekty odgrywania - najpierw to zrealizujcie, poczujcie to, a dopiero potem się zastanawiajcie czy jest potrzeba. Jak zagracie dobrze i pomysłowo, to nie będzie wam potrzebny exp, zerowy lvl czy inne tego typu pierdoły.

Proste ! Znudził wam się wyścig zbrojeń , tworzenie setnej postaci ? w nowej erze stworzycie tą jedyna niepowtarzalną ? Tak naprawdę nowa era co niektórym jest potrzebna tylko i wyłącznie dla klakierów , nowych narybków dla zainteresowania kolejna postką . A każda kolejna postać to tylko zmiana klasy i nic poza tym .
I upierdliwa chęc zwrócenia na siebie uwagi graczy , czy Mg , potrzeba istnienia w świecie George'a Orwella.
Nie ważna era ! ważny klimat !
Dorka
Awatar użytkownika
Dorka

Postautor: Jedi » 23 grudnia 2011, 23:43

Dorka pisze:Proste ! Znudził wam się wyścig zbrojeń , tworzenie setnej postaci ? w nowej erze stworzycie tą jedyna niepowtarzalną ? Tak naprawdę nowa era co niektórym jest potrzebna tylko i wyłącznie dla klakierów , nowych narybków dla zainteresowania kolejna postką . A każda kolejna postać to tylko zmiana klasy i nic poza tym .
I upierdliwa chęc zwrócenia na siebie uwagi graczy , czy Mg , potrzeba istnienia w świecie George'a Orwella.
Nie ważna era ! ważny klimat !

Obrazek
Masz rację! Otworzyłaś mi oczy. Dziękuję, ze przeczytałaś wszystko, co napisałem w innym temacie i obiektywnie to skomentowałaś. Ave Dorka!

PS. Podoba mi się propozycja Krona. Nawet bardzo.
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 2011, 23:53 przez Jedi, łącznie zmieniany 2 razy
Więc to tak.
--
V Era: Taiyo Shinitori / R'mill Nyn'Loth
VI Era: Naridia Mostill / Cillna / Kaenbyorin / Dier

VII Era: Teikka Saviel "Wróbel" Mostill / Acerola / Shailanderdette 'Sza' Shinitori / Ralia / Davel Lamnerson
Awatar użytkownika
Jedi

Images: 1

Postautor: Krzysiek9 » 23 grudnia 2011, 23:58

Mech, świetny pomysł, idealny jak dla mnie.
A co do tego:
mech pisze:PS. również podoba mi się pomysł z ograniczeniem lvl. do 25 czyli taki lvl mógł by każdy mieć, od 25 do 34 trzeba było by chodzić w teamie (bęzie bardziej epicko) a od 34 tylko za odgrywanie od gmów dostawać lvl. Jak to zrealizować? proste przystosować expowiska tak by można było do 25-26 chodzić samemu i mieć z nie expa a resztę zróżnicować pod względem klas mobków. czyli od 25-26 lvl trzeba było by chodzić w drużynie z różnymi klasami.

Zeby można by było expić samemu do 30 lvla, ale exp byłby zmniejszony niż teraz, albo jakieś ograniczenia, typu można zabić max 30 mobów tego samego rodzaju na restart, potem brak expa za nie. Po 30 lvlu max 10 expa za moby. Oraz przyczyniam się do propozycji, by osłabić aktualne itemy z proporcjonalnym osłabieniem mobów. By nie było postaci z wszystkimi rzutami 35+ (wcale nie mowie o mnichach) ani magów z 70 kp. Oraz NABÓR NOWYCH MG
Awatar użytkownika
Krzysiek9

Postautor: Kirk » 24 grudnia 2011, 00:13

Krzysiek9 pisze:Zeby można by było expić samemu do 30 lvla, ale exp byłby zmniejszony niż teraz, albo jakieś ograniczenia, typu można zabić max 30 mobów tego samego rodzaju na restart, potem brak expa za nie.

Nie wydaje mi się by od utrudnienia expienia przybyło wam graczy na serwerze.

Co do naboru nowych mg... Czy mi się wydaje, czy nabór jest cały czas otwarty? Jakby byli chętni to by się zgłosili, więc nie rozumiem. Czy specjalnie przygotowany do tego topic coś zmieni?
Awatar użytkownika
Kirk

Postautor: Krzysiek9 » 24 grudnia 2011, 00:16

Kirk pisze:Nie wydaje mi się by od utrudnienia expienia przybyło wam graczy na serwerze.

No dobra, ale przynajmniej zmniejszyć moc mobów razem z przybywanym expem, by gracze mający build na "zalecanych" też sobie jakoś radzili, bo builder zawsze coś zrobi, dzięki czemu sobie sam poexpi.
Awatar użytkownika
Krzysiek9

Postautor: Pkss » 24 grudnia 2011, 00:20

Z radością po odgrywałbym Aleą w tej erze ile jeszcze tylko można. Ale, jedyne co większość z was of mojej postaci chciała to popyskować. MG nawet ci którzy pozostali od miesięcy mnie unikali jakbym był chiterem. Pozostali głównie expią kolejne fejki.

Nowa era może być dobra i tak też zagłosowałem. Po koniecznych zmianach w mechanice i ewentualnie fabule. To ostatnie jednak nie powinno być ustalane w tym miejscu więc Kron sobie odpuść. Wyślij propozycje do administracji. Pisanie co byście chcieli mieć fabularnie to psucie sobie i wszystkim innym zainteresowanym EWENTUALNEJ zabawy.
Smutaśnik Pospolitus

Fabulator

Czarnula! :>
Arshen, dziękuję :)

Odcienie Duszy

Jak ktoś coś chce zapraszam na PW lub GG.
Awatar użytkownika
Pkss

Postautor: Shade » 24 grudnia 2011, 00:21

Gracz z buildem na zalecanych nie ma prawa bytu. W Polsce serwer niżej niż high magic się nie sprawdza.
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."

~One more time
Awatar użytkownika
Shade

Images: 7

Postautor: mech » 24 grudnia 2011, 00:24

Pkss pisze:To ostatnie jednak nie powinno być ustalane w tym miejscu więc Kron sobie odpuść. Wyślij propozycje do administracji. Pisanie co byście chcieli mieć fabularnie to psucie sobie i wszystkim innym zainteresowanym EWENTUALNEJ zabawy.

a może tym razem zróbmy wszyscy burze mózgów dajmy ciekawą propozycję początku ery wspólnie.
Awatar użytkownika
mech

Postautor: destick » 24 grudnia 2011, 00:29

Nabór jest zawsze, gorzej z pozytywną decyzją o przyjęciu ;)
<Roran Rzepa><Amomir Amanless><Hrotghar Humberdum><Ellevyn Amanless><Jacho Marlin><Fiodor>

-------------------------------------------------------

"... zawsze jest łatwe rozwiązanie, jeśli tylko wie się, gdzie szukać" - Terry Pratchett, Piąty Elefant
Awatar użytkownika
destick

Postautor: Kron » 24 grudnia 2011, 00:32

Pkss, jesli bedzie zainteresowanie moim pomyslem i chec ze strony grona MG o dopracowanie, badz propozycje rozbudowujace, to odpisze. Zdradzilem tylko tyle by ukazac charakter glownej fabuly i ogolny sposob pozniejszego korzystania z niej. Nikt wczesniej nie wskazal na odmienienie realiów w jakich się poruszamy, a mysle ze ten czynnik moze dac troche tlenu SD. To tylko taki tralier, motyw ktorym mozna reklamowac serw wraz z wprowadzeniem nowej ery ;]
Jak chcesz, to moge wpasc i poodgrywac z Toba quicklingiem :P Kiedys ;)

Mech, w wiekszej mierze chodzi o fabule i zachowanie graczy w stosunku do jedzenia. Taka lokacja, gdzie krasnoludy z elfami walcza "na zywo" bylaby zbyt agresywna, ale rozstawione wojska przy poletkach juz graja.
Co do bostw i zmian w panteonie, 30 lat to krotko dla Smoka, dla Boga to jak obciac paznokcia. Chociaz, czego sie nie robi dla grywalnosci i takie operacje amputacji na SD juz byly przeprowadzane w sumie ;) Na pewno stosunki na linii wyznawcy-Bogowie moglyby sie skomplikowac i jest to ciekawy temat dla MGkow, wyzwanie dla kaplanow.
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator

Postautor: mech » 24 grudnia 2011, 00:42

Kron pisze:Mech, w wiekszej mierze chodzi o fabule i zachowanie graczy w stosunku do jedzenia. Taka lokacja, gdzie krasnoludy z elfami walcza "na zywo" bylaby zbyt agresywna, ale rozstawione wojska przy poletkach juz graja.
Co do bostw i zmian w panteonie, 30 lat to krotko dla Smoka, dla Boga to jak obciac paznokcia. Chociaz, czego sie nie robi dla grywalnosci i takie operacje amputacji na SD juz byly przeprowadzane w sumie Na pewno stosunki na linii wyznawcy-Bogowie moglyby sie skomplikowac i jest to ciekawy temat dla MGkow, wyzwanie dla kaplanow.

Chodzi mi o bardziej agresywne posunięcia w fabule :) chodzi raczej o bijące się o pola uprawne. To by było ciekawe, albo chociaż rozstawienie wojsk obok pól uprawnych. Jeżeli chodzi o bogów to liczy się ilość wyznawców, a nie czas więc teoretycznie można powiedzieć że ilość diametralnie spada (poza podmrokiem) i nawet 30 lat może spowodować uśmiercenie boga.
Awatar użytkownika
mech

Postautor: Kron » 24 grudnia 2011, 00:48

Mech, no mogloby tak byc z grubsza, poslucham sie Pkssa wyjatkowo i nic juz nie pisze na ten temat ;)
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator

Postautor: mech » 24 grudnia 2011, 00:52

może niech ktoś z administracji napisze co myślą o naszych wypowiedziach na forum ogólnie czy raczej pisać PW i do kogo.
Awatar użytkownika
mech

Szybka odpowiedź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sondy