D&D vs Warhammer?

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Najlepszy system do 'Pen and Paper' RPG to:

Dungeons & Dragons
17
31%
Warhammer
20
36%
Inny (Jaki?)
11
20%
Nigdy nie brałem/am udziału w prawdziwej sesji RPG
7
13%

Liczba głosów : 55

D&D vs Warhammer?

Postautor: Tasardur » 27 października 2011, 23:03

Jak w temacie, który system wolisz, jeśli chodzi o papierowe RPG?
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2011, 00:30 przez Tasardur, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: Byczkin » 27 października 2011, 23:09

Nie znaznaczylem zadnego bo cięzko mi zdecydować...klimat warhammera zdecydowanie lepszy ale w kwestii zasad i reguł to jednak D&D :)

dlatego my z dawną ekipą(w znaczeniu ze juz nie gramy :) ) mielismy mix swiat wh + D&D.
ßYKÜ
Ñ€Ç
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: Jedi » 27 października 2011, 23:15

Generalnie nie przepadam za "odgórnymi" systemami. Nie jestem w stanie powiedzieć który z wyżej wymienionych jest bliższy memu sercu, ponieważ nie grałem nigdy w papierowego Warhammera - ale nawet w D&D wszystkie sesje w których uczestniczyłem były na mocno zmodyfikowanych zasadach. Po prostu nie lubię takich kwiatków, jak "im więcej będziesz miał siły, tym łatwiej ci trafić postać unikającą ciosów dzięki zręczności". ;)
Poza tym, Vampir: Maskarada ma bardzo przyjemne zasady. Zew Cthulhu też, aż trudno zrobić do tej gry dobre tło fabularne, które nie będzie plagiatem.

Jedyne "sesje" w których ostatnio biorę udział to te na własnych systemach. W tym jeden wzorowany na starym, dobrym SPECIAL'u Fallouta. Oczywiście też po mocnych zmianach. Jak na razie jakoś mnie nie ciągnie do D&D. :P
Więc to tak.
--
V Era: Taiyo Shinitori / R'mill Nyn'Loth
VI Era: Naridia Mostill / Cillna / Kaenbyorin / Dier

VII Era: Teikka Saviel "Wróbel" Mostill / Acerola / Shailanderdette 'Sza' Shinitori / Ralia / Davel Lamnerson
Awatar użytkownika
Jedi

Images: 1

Postautor: Blue » 27 października 2011, 23:17

D&D miało lepsze obrazki :P i wogóle przyjemny, choć skomplikowany system.

Jesli chodzi o klimat, to nie ma lepszego niż Wampir Maskarada (tak off topic)

Podmrok jest niebieski
Awatar użytkownika
Blue

Postautor: Hiran » 27 października 2011, 23:19

Nie chce mi się specjalnie rozpisywać, ale powiem tylko, że Wampir: Maskarada to jest to.
V Era - Enadrell Silviani
VI Era - Hirio 'Przytulasek' Mostill
VII Era - Jajco
Obrazek
Awatar użytkownika
Hiran

Postautor: Wujek M. » 27 października 2011, 23:37

oczywiscie ze warhammer :)
czyżby czyżyk ?
Awatar użytkownika
Wujek M.

Postautor: Mart » 27 października 2011, 23:43

Wampir - nowy czy stary system ?

Dnd jet bardzo komercyjny i ciągle wydają nowe wersje, masę poprawek i dodatków.

Nowy warhammer został ładnie poprawiony, jest grywalny i bardziej rzeczywisty - jak to z dark fantasy bywa.

Tak więc pytanie na co stawiać chcesz: Hero fantasy czy Dark - i wybór jest prosty.

Wampir + wilkołak + łowca, stare wydanie, o wiele ciekawsze mi się wydaje niż nowe (dlatego gramy w starym)

Ostatnio gramy w świeci z książki Malowany Człowiek, tak więc zapożyczyliśmy praktycznie całego warha i sesje bardzo fajne wychodzą.
W wampirze, ze względu na bardzo szeroki opis świata wampirów i ogólne czerpanie z legend i podań ludowych można fajne przygody z masą spisków i zagadek robić.
Mart

Postautor: nitael » 28 października 2011, 01:12

Awatar użytkownika
nitael

Postautor: Narin » 28 października 2011, 08:25

Zapomniałem napisać jeszcze - jak ktoś chce pograć w RPGi zapraszam do Łodzi :D Z chęcią poprowadzę/pogram w warha lub wampira :D
Mam miejsca sypialne, blisko do pociągu, parking strzeżony pod domem :D
*klaszcze radośnie uderzając głową o klawiaturę, jeśli się wsłuchasz zobaczysz że ma to pewien rytm... to sztuka* x)
Narin

Postautor: Pkss » 28 października 2011, 10:10

Zmieniasz konta jak rękawiczki ;)
Z tych dwóch D&D. Warha grałem dwa razy w życiu i jakoś mi nie przypasował.
Wampir był fajny swego czasu....
Po za tym w prawdziwej sesji RPG nie miałem okazji ostatnimi czasy brać udziału.
Smutaśnik Pospolitus

Fabulator

Czarnula! :>
Arshen, dziękuję :)

Odcienie Duszy

Jak ktoś coś chce zapraszam na PW lub GG.
Awatar użytkownika
Pkss

Postautor: Elaith » 28 października 2011, 10:23

Kiedyś, kiedyś na Cytadeli wrzuciłem podobny topic :) Tamtejsi wyjadacze pojechali po mnie, że aż miło, ale mniejsza o większość :)

D&D to świetny system. Ma trochę pokręconych zasad (chociaż i tak zdecydowanie mniej niż AD&D 2nd ed. - pamiętne TRAK0), ale po pewnym czasie staje się bardzo przejrzysty. WH jako system wg mnie jest mocno przeciętny, ale już jako świat... rewelacja. Szczególnie w przypadku kiedy po dłuższym czasie odgrywania w FR ma się dość cukierkowości.

Byczkin pisze:Nie znaznaczylem zadnego bo cięzko mi zdecydować...klimat warhammera zdecydowanie lepszy ale w kwestii zasad i reguł to jednak D&D :)

dlatego my z dawną ekipą(w znaczeniu ze juz nie gramy :) ) mielismy mix swiat wh + D&D.

To były czasy Byku :) Może jakaś reaktywacja ;p
Ostatnio zmieniony 28 października 2011, 10:29 przez Elaith, łącznie zmieniany 2 razy
IV - Sander Urquart
VI - Olwen Urquart/Leiard Shale
VII - Elbryan Kane
VII - Amilith Mar'uel
Awatar użytkownika
Elaith

Postautor: Kron » 28 października 2011, 11:12

Mi się zdarzyło grać kilka razy w młotka i raz w Świat Mroku :P d&d znam z podrecznikow jedynie. Z pewnoscia swiat w Warhammerze jest bardziej pełnokrwisty co nadaje grze dobry klimat. Mysle, ze dobry mg bylby wstanie wycisnac i z d&d ta uczucie bezradnosci i małości wzgledem napotkanych przeszkód u gracza ;)

Najchetniej bym zagral w Świecie Mroku, albo postnuklearne fantasy - o ile cos takiego istnieje :wink:
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator

Postautor: Narin » 28 października 2011, 11:17

Neuroshima Kron - polski system :) Bardzo ciekawy system i świat :)
*klaszcze radośnie uderzając głową o klawiaturę, jeśli się wsłuchasz zobaczysz że ma to pewien rytm... to sztuka* x)
Narin

Postautor: Kron » 28 października 2011, 11:21

Cos slyszalem o tym, ale to takie modern raczej, ja bym pogral najchetniej w Swiat taki jak w d&d po wybychu hekatomby magicznej ;)

edit do ponizej:

Klanarchia opowiada o zmaganiach wolnych ludzi z Ciemnością w dekoracjach świata, który wieki temu został zniszczony przez demony. Obecnie na jego ruinach rodzi się nowa cywilizacja: setki porozrzucanych klanów przynależących do jednej z wielkich czterech Wolnych Rodzin jednoczą się, aby przeciwstawić się potędze upiorów i ich sług.

Nie o to mi chodzi :P
Ostatnio zmieniony 28 października 2011, 11:51 przez Kron, łącznie zmieniany 1 raz
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator

Postautor: nitael » 28 października 2011, 11:27

to właśnie Klanarchia, Kron

EDIT do powyższego EDITA Krona:
Nie o to mi chodzi :P

to się wyrażaj precyzyjniej
Ostatnio zmieniony 28 października 2011, 12:22 przez nitael, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
nitael

Szybka odpowiedź

Następna

Wróć do Sondy