[Badanie opinii publicznej] Ułatwienie gry?

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Wspólne przedmioty dla postaci na jednym koncie?

Czas głosowania minął 19 października 2011, 17:33

Fajny pomysł.
19
38%
Beznadziejny pomysł.
19
38%
Jest mi to obojętne/To niczego nie zmieni.
12
24%

Liczba głosów : 50

Postautor: destick » 17 października 2011, 22:57

Mech, można mieć tylko 2 postacie na koncie wg regulaminu
<Roran Rzepa><Amomir Amanless><Hrotghar Humberdum><Ellevyn Amanless><Jacho Marlin><Fiodor>

-------------------------------------------------------

"... zawsze jest łatwe rozwiązanie, jeśli tylko wie się, gdzie szukać" - Terry Pratchett, Piąty Elefant
Awatar użytkownika
destick

Postautor: Asterion » 17 października 2011, 23:51

Mech, można mieć tylko 2 postacie na koncie wg regulaminu

Martwy przepis bo... nie ma limitu kont.

Z kuferkami dla jednego konta czy bez nie ma to znaczenia w obu przypadkach to martwy przepis, którego nie da się nijak egzekwować, poza skrajnymi przypadkami.

Podsumowując... To niczego nie zmieni a tylko obciąży serwer, który i tak ma co robić.
Dowiedz się więcej o NWN --> NWN Wiki
Dowiedz się więcej o 'papierówce' D&D --> SRD d20
Brae Marliz
W co teraz gram -->WoT
Awatar użytkownika
Asterion

Postautor: Otiska3 » 18 października 2011, 08:09

Zgadzam się całkowicie z powyższym.
Awatar użytkownika
Otiska3

Postautor: Elaith » 18 października 2011, 09:18

Zdecydowanie jestem na nie.
Z resztą tak samo jak w przypadku przelewów exp'a. To nie fabryka, postacie powinno się tworzyć i rozwijać a nie produkować. Tego typu rozwiązanie tylko umocni zjawisko pojawiających się znikąd i jeszcze szybciej znikających postaci.
Do tego z psychologicznego punktu widzenia i w dłuższej perspektywie, odbierze to graczom przyjemność z gry (nawet tym, którzy teraz twardo stoją za tym pomysłem). Ja bym to porównał z wpisywaniem kodów różnej maści. Pięknie jest tylko na początku, a po chwili wieje już straszna nudą.

Jeśli jednak już coś takiego musi zostać wprowadzone, to niech będzie to tak, jak z przelewami. Jednorazowa akcja, raz w obrębie ery i (tutaj nie wiem, jak to można rozwiązać technicznie) ograniczenie % co do ilości przerzucanych przedmiotów lub wprowadzenie szansy na udany przerzut (np 50%).

Z drugiej strony, tak jak pisze wiele osób... mentalności nie zmienia są ot tak. Dopóki będzie nieuzasadniona możliwość gry z różnych kont, przerzutów uniknąć się nie da.

PS. Piętnowane jest tzw. "rozdawnictwo". Uważam, iż otrzymanie jakiegoś podarku, od swojego fabularnego przyjaciela/rodziny/etc. jest o wiele bardziej klimatyczne niż proponowane rozwiązanie. Z kolei, jeśli chcę coś podarować komuś, kogo zupełnie nie zam, zawsze mogę zlecić mu wykonanie jakiegoś małego zadania. :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 października 2011, 09:23 przez Elaith, łącznie zmieniany 1 raz
IV - Sander Urquart
VI - Olwen Urquart/Leiard Shale
VII - Elbryan Kane
VII - Amilith Mar'uel
Awatar użytkownika
Elaith

Postautor: Byczkin » 18 października 2011, 09:36

Zaznaczylem ze jest mi to obojętne, chociaz najlepiej by bylo tak jak w 3 erze, nikt nie zwracał uwagi na to, nie bylo teoretycznie przyzwolenia ale tez nikt tego nie sprawdzał, jak ktoś chce to niech sobie robi przerzuty, a jak nie to jego wybór.
ßYKÜ
&Ntilde;ۂ
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: Uranos » 18 października 2011, 10:11

Jestem na NIE. Mogę nawet swoją postać ogołocić do zera i od nowa na wszystko zarobić (nawet jakbym miał biegać na zerowych klamotach) byle tylko przekazywanie nie było dozwolone.
Uranos

Postautor: destick » 18 października 2011, 12:30

A ja myślę że pozwolenie na przekazywanie powinno być, bez kuferków...

Większość graczy i tak nie ma potężnych przedmiotów, a da to chociaż trochę szans na polepszenie postaci

Jak mówi Syla...grając intenywnie i dużo dropiąc, itemów epickich wbrew pozorom wypada dużo...

Ja trafię jeden na miesiąc który akurat idealnie pasuje na moją drugą postac, ale nie, nie mogę go użyć
<Roran Rzepa><Amomir Amanless><Hrotghar Humberdum><Ellevyn Amanless><Jacho Marlin><Fiodor>

"... zawsze jest łatwe rozwiązanie, jeśli tylko wie się, gdzie szukać" - Terry Pratchett, Piąty Elefant
Awatar użytkownika
destick

Postautor: DOminicos » 19 października 2011, 13:00

Ja jestem na nie , na początku przepis odnośnie niemożności przerzutu itemów trochę irytował , ale zrozumiałem , że jest słuszny , na przerzut nie ma żadnego uzasadnienia fabularnego.
"Dobry kat zmusi przesłuchiwanego nawet by się przyznał że jest zielonym osłem w różowe ciapki!"(-)Jacek Piekara "Sługa Boży"
Awatar użytkownika
DOminicos

Postautor: Azazel » 19 października 2011, 13:44

destick pisze:Większość graczy i tak nie ma potężnych przedmiotów, a da to chociaż trochę szans na polepszenie postaci

Hahahaha toś mnie rozbawił do łez Destik ;)
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: destick » 19 października 2011, 16:20

Nie wiem jak ty Az, ale w porównaniu do itemów Sylwii, Tholdara czy chociażby do tego co posiadał Grubsonsix, czuję się strasznym biedakiem

Awatar użytkownika
destick

Postautor: FredU » 19 października 2011, 16:48

I ja też : P Mam jedną dobrą setową tarcze i wysropionego sejma, którego dostałem od desticka a on go dostał od kogoś tam jeszcze :P Także kto ma te itemy ten ma.
Kiedy patrzysz w oczy Magnata, zamilcz.
Awatar użytkownika
FredU

Postautor: Dante » 19 października 2011, 22:02

Dzięki za wasze opinie :wink:
Dante

Szybka odpowiedź

Poprzednia

Wróć do Sondy