Staropolskie imiona na SD

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Staropolskie imiona postaci na serwerze Studnia Dusz, powinny być:

Dozwolone (pasują dobrze do świata)
17
28%
Zabronione (nie pasują do klimatu SD)
26
43%
Jest mi to obojętne
17
28%

Liczba głosów : 60

Postautor: Kron » 25 września 2011, 21:57

wypaliło, zobacz - drowy się tego trzymają, kilku krasnoludów również, z innych ras (choćby ludzie, elfy... gnomy ) także można znaleźć postacie, które mają "połączenie" z rodami zamieszkującymi Lodor

Hmm, no racja, są te opisy rodow, bardzo fajne. Wydaje mi sie, ze jeszcze wczesniej byl inny projekt.
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator

Images: 1

Postautor: mech » 25 września 2011, 22:11

Tajdas pisze:Quidquid latine dictum altum videtur. Wszystko, co zostanie powiedziane w łacinie, brzmi wzniośle. Zamieńcie tylko 'łacinie' na 'dowolny język, nawet zmyślony, byleby nie polski'.

Problem z polskimi imionami jest taki, że są zbyt swojskie.

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Nie używane imiona w dzisiejszym świecie sprawiają wrażenie tajemniczości. Pokaż mi choć jednego Bożydara albo inne starodawne imię.. Ja osobiście znam tylko dwie osoby o imieniu Sława. Co do wyniosłości imion akurat przewijany przykład Bożydara jest jak najbardziej wyniosły i pasuje jak najbardziej do palladyna albo kapłana. Nawet fabularnie (jak ktoś wspominał mamy dużo bogów na sd) to taki Bożydar został zesłany przez jakiegoś Boga (uprzedzam atak - bóg nazwa ogólna - kiedyś też mieliśmy dużo bogów np. światowid i reszta i jakoś nikt nie nazywał dzieci Swiatodar :P czy jakoś tak)

Czytając wypowiedzi osób negatywnie nastawionych do tego typu imion nie wiem czy się śmiać czy płakać :P Większość nie ma sensownego uzasadnienia. Takie same zdania można sklecić o każdym imieniu.

najlepiej by nie było wyświetlanych neonków nad postaciami. ułatwiło by to odgrywanie (było by bardziej naturalne - kiedyś była by taka propozycja) każdy by się przedstawiał jak by chciał.
Awatar użytkownika
mech

Postautor: nitael » 25 września 2011, 22:19

mech pisze:Pokaż mi choć jednego Bożydara albo inne starodawne imię.

znam dwóch, mój profesor od matmy miał na imię Ziemowit :)

mech - tu każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, przystopuj więc z czepianiem się innych
Awatar użytkownika
nitael

Postautor: Pkss » 25 września 2011, 22:27

To jest świat fantasy. Nie powinno tu być ani polskich, ani angielskich, ani nowoczesnych, ani starych imion. Koniec kropka. Trochę kreatywności. Wystarczy w klikać 6 różnych liter a potem sobie po-majdrować przy nich w ten czy inną.
Tomy, Marysie, Beny, czy inne misie nie pasują .

mech, uzasadnienia dla staropolskich jakie wypisujecie też nie są sensowne.

To serwer natchniony do rpg , w którym nie ma nic z polskości .
Najlepszy pomysł miała Kasiek.
Jak już koniecznie chcecie się przy tym upierać to WYŁĄCZNIE RASA LUDZI.
Smutaśnik Pospolitus

Fabulator

Czarnula! :>
Arshen, dziękuję :)

Odcienie Duszy

Jak ktoś coś chce zapraszam na PW lub GG.
Awatar użytkownika
Pkss

Postautor: Antraxu » 25 września 2011, 22:35

Pkss pisze:Jak już koniecznie chcecie się przy tym upierać to WYŁĄCZNIE RASA LUDZI.
No przecież elfy Mieczysławy nie biegają, po co ten nacisk? Oczywiście, ja też się zgadzam, że ludzkie imiona pasują tylko do ludzi, do żadnej innej rasy. Ale w ankiecie chodzi o to, że czy w ogóle mają być dostępne, a nie dla kogo ;)

mech pisze:Pokaż mi choć jednego Bożydara albo inne starodawne imię.. Ja osobiście znam tylko dwie osoby o imieniu Sława.
Moja przełożona jest Sława, a na studiach miałam profesora Tutusa i Bronisława.
Ostatnio zmieniony 25 września 2011, 22:36 przez Antraxu, łącznie zmieniany 1 raz
Nieaktywna dokąd życie nie wróci

Fabularni ♥ forever ♥

DM Astarte

╔════════════════════════════════════════════╗
IV era: Sharin Aremeirs / Eusyss / Astennu Quel'thanor
V era: Kann Turan / Elrithiel Livirth
VI era: Saviel Arnemeirs

҉ VII era: Krishya Angress ҉
╚════════════════════════════════════════════╝
Awatar użytkownika
Antraxu
Administrator

Moje postacie: IV era: Sharin Aremeirs / Eusyss / Astennu Quel'thanor
V era: Kann Turan / Elrithiel Livirth
VI era: Saviel Arnemeirs
VII era: Krishya Angress

Postautor: mech » 25 września 2011, 22:36

nitael, tak masz racje takie imiona są nadzwyczaj popularne :P rozumiem że o Krzyśkach byłaby mowa to bym się zgodził ze stwierdzeniem iż swojskie imiona są (PS. nawet nie wiedziałem że takie imię istnieje :P)

Przepraszam to była moja opinia, a to jest dyskusja którą chciałem pociągnąć? (jeszcze nie czepiam się :P)

Pkss, zgadzam się z tym co napisałeś (co do uzasadnienia i imion). Jeżeli to jest serwer wymyślony to nie powinno być żadnych angielskich imion polskich niemieckich czy innych :) takie rozwiązanie było by najlepsze (według mnie oczywiście). Bo jeśli istnieją imiona typu Tomy (współczesne) to dlaczego nie ma istnieć Marysia?
Ale jestem polakiem i z natury rzeczy chciałbym wnieść coś polskiego do świata jeśli już są wniesione rzeczy angielskie itp. ;P - bo dlaczego by nie :mrgreen:

Dodano:
Źle sprecyzowałem.. chodziło mi o pokazanie popularnego imienia starodawnego (słowiańskiego) w dzisiejszych czasach. Chodzi mi o te stwierdzenie że takie imiona są swojskie i psują tajemniczość świata. Jeśli chodziło by o naprawdę popularne imiona typiu Ania, Kasia, Krzysiek itp. to się z powyższym zgodzę ale w przypadków starodawnych imion się nie zgadzam (to jet tylko moja opinia oczywiście)
Ostatnio zmieniony 25 września 2011, 22:42 przez mech, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
mech

Postautor: Pkss » 25 września 2011, 22:46

Co do obecnych imion które wzbudzają tyle kontrowersji. Mowa głównie o kochanym Zdzisławie.
Są tą stare pozostałości z oryginalnego moduły, lub sprzed tak zamierzchłych lat że nikt nie pamięta już ich powstania.
Są też inne, w Aldur chyba jest nawet jakaś Hania?
Jednak to są wyjątki i w żadnym wypadku nie można się na nich opierać.
Smutaśnik Pospolitus

Fabulator

Czarnula! :>
Arshen, dziękuję :)

Odcienie Duszy

Jak ktoś coś chce zapraszam na PW lub GG.
Awatar użytkownika
Pkss

Postautor: ocb » 26 września 2011, 06:37

Po co takie ankiety skoro nawet mg głosują z kilku kont?
Awatar użytkownika
ocb

Postautor: Narin » 26 września 2011, 08:07

Cały czas nie rozumiem, po co ktoś miał by się bawić w głosowanie z kilku kont, aby przeforsować coś w GRZE KOMPUTEROWEJ, ale what ever.

Ja głosowałem przeciw, po prostu nie podobają mi się takie imiona, brzmią dla mnie za mało obco.
*klaszcze radośnie uderzając głową o klawiaturę, jeśli się wsłuchasz zobaczysz że ma to pewien rytm... to sztuka* x)
Narin

Postautor: Dante » 26 września 2011, 10:44

ocb pisze:Po co takie ankiety skoro nawet mg głosują z kilku kont?

ocb, ma oczywiście wgląd we wszystkie głosy, więc wiemy, które należy unieważnić :D
Dante

Hmm?

Postautor: mariio » 26 września 2011, 22:41

Widzę poruszyliśmy my ziemię tym tematem i dobrze czemu ma tak nie być Imię nikogo nie ugryzie...
Awatar użytkownika
mariio

Postautor: Tasardur » 19 października 2011, 23:33

Możliwe, że w następnej erze będą zabronione imiona współczesne, nie staropolskie, ale także angielskie. Osobiście mi nie przeszkadzają imiona staropolskie, ale rozumiem zdanie osób, które chcą jakoś ujednolicić, żeby nie było Stefana Kowalskiego obok Stephana Smitha i Stephisa Smiritha. Niewykluczone, że w tej erze pojawi się zapis, że w przypadku gdy imię postaci wyda się gronu MG nie pasujące do świata MG gracz będzie zobowiązany je zmodyfikować. Jeśli chodzi o wszystkie istniejące postaci- proszę grać dalej, wasze imiona nie będą modyfikowane.
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Szybka odpowiedź

Poprzednia

Wróć do Sondy