Typ Questów

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Jaki typ questów najbardziej Ci odpowiada?

Czas głosowania minął 24 września 2011, 15:23

questy pojedyncze związane z fabułą postaci
11
11%
questy pojedyncze związane z fabułą serwera
7
7%
kampanie związane z fabułą postaci
15
15%
kampanie związane z fabułą serwera
16
16%
questy nie związane z fabułą, pojedyncze i niezobowiązujące
11
11%
polegający tylko na odgrywaniu, minimum h&s
26
26%
duzo walk, bitw i h&s, niewiele odgrywania i opisów
15
15%

Liczba głosów : 101

Postautor: Blue » 10 września 2011, 19:22

i tak Azazel najcenniejsze są dla mnie uzasadnienia graczy :)

ci którzy zagłosowali a nie napisali postu, niech napiszą dlaczego wybrali tak a nie inaczej

Podmrok jest niebieski
Awatar użytkownika
Blue

Postautor: Dante » 10 września 2011, 19:38

Już na pierwszy rzut oka widać, że wszystcy głosowali za pure RPG, a jedna osoba oddała 10 głosów na HnSowe przygody :mrgreen: Shame on you, FredU! :P
Dante

Postautor: Sertima » 10 września 2011, 21:01

Osobiscie lubie wszystkie typy Q, tylko wszystko zalezy od MG.

Podobaja mi sie Q druzynowe, gdzie druzyna dostaje problem do rozwiazania i najlepiej, zeby to byla zabawa jednorazowa.

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze kampanie maja tylko sens, gdy Q sa organizowane w malych odstepach czasu. Do dzisiaj na kilku postaciach mam nieskonczone kampanie, bo :
1) znudzila mi sie postka
2) MG sie znudzila kapania
3) nikt z druzyny juz nie gra, bo... pt 1 i 2.

Do tego... typ kampani, jesli Q polega na tym, ze 2 moby ze soba debatuja, a postacie graczy tylko patrza i emotuja *drapie sie po glowie*, po to zeby pokazac, ze jeszcze siedza przy kopie i nie zasneli, na koniec pojawia sie mob nr 3, ktory konczy akcje... To ja napewno na drugi taki Q sie nie zapisze.

Uwielbiam spontaniczne Q, ale nie takie, ze nagle w bezpiecznej lokacji wpada na ciebie mob przekox i postka zalicza studnie.
grywam postaciami:
Neliana Wilkinsen - specjalista od przedmiotów magicznych
Erli'el - tancerka i śpiewaczka
Thraedel - pani samo zuo
Poranna Rosa - dostawca ciastek
Marla Dawnseeker - pani szamo dobro
Amaris - bo lubię grać bardem
i pare innych
Awatar użytkownika
Sertima

Images: 3

Postautor: depryl » 10 września 2011, 21:16

Wybrałem questy pojedyncze związane z fabułą serwera bo dobrze że tak powiem " znaleźć się w centrum wydarzeń" ale ganianie za każdym takim questem jest męczące więc kampanie nie dla mnie. Nie przepadam za questami h&s bo kto mnie zna to wie że marny ze mnie powerbuilder ;)
Awatar użytkownika
depryl

Moje postacie: Will

Postautor: Dorka » 10 września 2011, 22:23

Lubie questy spontaniczne , nie mam czasu i przyznam ochoty analizować i kombinować off line .. kampanie związane z fabułą serwera , czy tez postaci X są ciekawe i wciągające , ale z dnia na dzień moja postać może zachować się różnie , mniszka to postać ..graczka , która ja prowadzi lubi spontan ..to nie praca domowa , obowiązek wykazania się ..toteż często mi się zarzuca chaotyczność w prowadzeniu praworządnej mniszki :) Tak ..zdecydowanie spontan !
To tylko gra i zabawa
I nie kwestionowałabym gustów , czy guścików graczy .Azazel i PkS maja strasne ambicje spełnienia w rp . Z Makaronikiem sie zgadzam ! na Sb trafnie to podsumował .
Ostatnio zmieniony 10 września 2011, 22:40 przez Dorka, łącznie zmieniany 2 razy
Dorka
Awatar użytkownika
Dorka

Postautor: Azazel » 10 września 2011, 22:46

Dorka pisze:Azazel i PkS maja strasne ambicje spełnienia w rp .

Haha ;> Dobre, toś mnie podsumowała "Dorecko", ale nieco błędnie bo wyobraź sobie ja nie muszę spełniać się w RP ;) Wystarczy, że spełniam się w RL ;)
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: Dorka » 10 września 2011, 22:51

No cóż .. juz twoje chore podejście do kwestii zmuszania mnie do pseudo odgrywki świadczy samo za siebie :D
Dorka
Awatar użytkownika
Dorka

Postautor: DOminicos » 10 września 2011, 23:06

Kampanie postaci z dużą ilością odgrywki.
"Dobry kat zmusi przesłuchiwanego nawet by się przyznał że jest zielonym osłem w różowe ciapki!"(-)Jacek Piekara "Sługa Boży"
Awatar użytkownika
DOminicos

Postautor: Azazel » 10 września 2011, 23:08

Dorka pisze:No cóż .. juz twoje chore podejście do kwestii zmuszania mnie do pseudo odgrywki świadczy samo za siebie :D

Wyjaśnijmy sobie coś Dorciu, do niczego Cie nie zmuszam, nie interesuje mnie to czy odgrywasz czy co tam sobie robisz. Jak byś to powiedziała, selektywnie dobieram sobie osoby na których wymuszam odgrywanie ;)
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: Dorka » 10 września 2011, 23:11

Azazel ..Bądź mądrzejszy ode mnie , nie spamuj ! temat nie dotyczy naszych wzajemnych animozji :)
Kiedy ja lubie nabijać sobie posty :P
Zgadzam się z Dorką - temat nie dotyczy waszych wzajemnych animozji. - Tas
Ja się lubię wszędzie wcinać i mój kolor jest fajny
Nie będę gorszy, a co!
Jak wszyscy, to wszyscy!
To ja też... Tylko nie wiem, po co
Ostatnio zmieniony 11 września 2011, 12:40 przez Dorka, łącznie zmieniany 7 razy
Dorka
Awatar użytkownika
Dorka

Postautor: Narin » 11 września 2011, 08:27

Ja zaznaczyłem 5 i 6 bo jestem nałogowym graczem pnp i te tryby odpowiadają mi do NWNa, Q nie mogą być za bardzo podzielone, bo postać robi masę w między czasie, przez co wiele spraw może się tzw. kupy nie trzymać :) Na dodatek lubię se pogadać no więc tak zagłosowałem nie inaczej :)
*klaszcze radośnie uderzając głową o klawiaturę, jeśli się wsłuchasz zobaczysz że ma to pewien rytm... to sztuka* x)
Narin

Postautor: Byczkin » 11 września 2011, 10:22

Odpowiedzi 5 i 6.
5 - Powód trywialny zeby zrobic kampanie czy to postaci czy serwera, zwykle trzeba nawet na pojedynczego questa sie przygotowac (jak juz mam myslec to wole podczas questa a nie przed).
6 - Jezeli mam juz questa to wolę jednak robic cos bardziej ciekawego niz tłuc moba ;)

8*- Questy dla złych postaci.
Ostatnio zmieniony 11 września 2011, 10:22 przez Byczkin, łącznie zmieniany 1 raz
ßYKÜ
Ñ€Ç
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: Elaith » 11 września 2011, 18:29

3. kampanie związane z fabułą postaci
6. polegający tylko na odgrywaniu, minimum h&s

Zacznę może od końca. Jeśli chodzi o H&S, tego typu zabawę można sobie zorganizować we własnym zakresie (zarówno samotnie, jak i drużynowo). MG do tego potrzebny nie jest. Od Q wymaga się czegoś więcej, zatem moim skromnym zdaniem Q polegający tylko i wyłącznie na klepaniu mobów, jest stratą czasu zarówno MG jak i graczy.

Jeśli chodzi o drugą, a w zasadzie pierwszą część pytania... Na całą kampanię składają się pojedyncze Q, zatem tak naprawdę odpowiadają mi pojedyncze Q związane z fabułą postaci, które łączą się w jedną większą całość :) Do tego dochodzi fakt, iż fabuła mojej postaci ma pewne odniesienia i łączy się z fabułą serwera, więc jest tu również nieco z odpowiedzi nr 4. :)

Co tu dużo gadać. Ja po prostu lubię Q, a już w szczególności te prowadzone wspólnie z ludźmi, którzy o mojej postaci wiedzą coś więcej, niż tylko to, jak się nazywa... :)
IV - Sander Urquart
VI - Olwen Urquart/Leiard Shale
VII - Elbryan Kane
VII - Amilith Mar'uel
Awatar użytkownika
Elaith

Postautor: Kasiek » 11 września 2011, 19:03

3 i 6.
;)
Szanujmy się!
Awatar użytkownika
Kasiek

Postautor: Sertima » 12 września 2011, 00:08

5 i 6, nie dodalam w poscie wyzej, bo ciezko mi bylo sie zdecydowac...

8* - umiarkowane mordobicie z odgrywaniem.
grywam postaciami:
Neliana Wilkinsen - specjalista od przedmiotów magicznych
Erli'el - tancerka i śpiewaczka
Thraedel - pani samo zuo
Poranna Rosa - dostawca ciastek
Marla Dawnseeker - pani szamo dobro
Amaris - bo lubię grać bardem
i pare innych
Awatar użytkownika
Sertima

Images: 3

Szybka odpowiedź