Przedmioty setowe czystoklasowców, a zmiany w środku ery

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Przedmioty czystego łotra i wojownika:

Czas głosowania minął 28 czerwca 2011, 20:27

Powinny pozostać bez zmian do czasu następnej ery
19
28%
Zmienić tylko unikalne moce (skryptowe bajery), w następnej erze zmienić też właściwości
0
Brak głosów
Powinny zostać zmienione w tej erze, ale bez zmuszania graczy do wymieniania przedmiotów na słabsze (ale dać opcje)
0
Brak głosów
Powinny zostać zmienione w tej erze, wymusić konieczność zmiany na słabsze wersje, osobom które je zdobyły
3
4%
Powinny zostać zmienione w tej erze, dać opcję zwrotu gotówki i rebuildu osobom, które nie chcą ich wymienić na słabsze wersje
36
53%
Powinny przestać być dostępne do kupienia, jak ktoś je zdobył do tego czasu to trudno
6
9%
Nie wiem / nie mam zdania
4
6%

Liczba głosów : 68

Postautor: Jedi » 15 czerwca 2011, 11:12

Tajdas pisze:Swoją opinię opieram na tym, że jest to najoptymalniejsza propozycja, która powinna wyciszyć większość jęków z obu stron.

Bez jęków nigdy się nie da. :>

Co do rebuildów, przecież nikt wam nie każe ich robić, nie ma nawet takiej opcji w ankiecie. Możecie wciąż grać tą samą postacią, tylko z itemami które są łagodniej przesadzone. :>

BTW, czy ktoś tu nie narzekał, że jeśli wprowadzona zostanie maksymalizacja HP to serwer zapełni się klonami tych samych postaci? Dlaczego nikt nie powie tego o zastępach wojowników i łotrów, gdzie wszyscy używają dokładnie tego samego sprzętu?
Więc to tak.
--
V Era: Taiyo Shinitori / R'mill Nyn'Loth
VI Era: Naridia Mostill / Cillna / Kaenbyorin / Dier

VII Era: Teikka Saviel "Wróbel" Mostill / Acerola / Shailanderdette 'Sza' Shinitori / Ralia / Davel Lamnerson
Awatar użytkownika
Jedi

Images: 1

Postautor: Sertima » 15 czerwca 2011, 12:14

Powinny pozostać bez zmian do czasu następnej ery.

Nie rozumiem po co to cale zamieszanie, w koncu to serwer RPG, a nie Arena, no nie? To ze taki lotr z itememi ma wieksze szanse z mobami (byc moze) i co z tego.
Wg mnie po serwerze moga sobie latac postacie, ktore maja nawet god-mode. Moby respia sie co chwile, itemy co 15min, wiec expa dla kazdeo starczy, a z graczami bez podstaw fabularnych i tak nie maja szans. Jest regulamin i trzeba sie go trzymac, sa MG, ktorzy czuwaja nad jego przestrzeganiem i maja palec na F5. :twisted:

W nastepnej erze bym zmienila, by przestaly byc dostepne do kupienia, gdyz to moim zdaniem psuje cala zabawe w poszukiwanie skarbow.

Swoja opinie opieram na obserwacjach.
grywam postaciami:
Neliana Wilkinsen - specjalista od przedmiotów magicznych
Erli'el - tancerka i śpiewaczka
Thraedel - pani samo zuo
Poranna Rosa - dostawca ciastek
Marla Dawnseeker - pani szamo dobro
Amaris - bo lubię grać bardem
i pare innych
Awatar użytkownika
Sertima

Images: 3

Postautor: Tajdas » 15 czerwca 2011, 14:04

Jedi pisze:
Tajdas pisze:Swoją opinię opieram na tym, że jest to najoptymalniejsza propozycja, która powinna wyciszyć większość jęków z obu stron.

Bez jęków nigdy się nie da. :>

Dlatego 'większość'.
Bieda intelektualna aż piszczy.
Awatar użytkownika
Tajdas

Postautor: Shoikan_PL » 15 czerwca 2011, 16:11

Wg mnie to można te postacie nawet skasować razem z itemami. Im szybciej tym lepiej, tyle, że to niczego nie rozwiąże, bo oprócz ty itemów jest cała masa innych baboli, które psują radochę z gry i lepiej je najpierw poprawić niż te nieszczęsne itemy, np. levelowanie CT.
Shoikan_PL

Postautor: Azazel » 15 czerwca 2011, 17:59

ocb pisze:I jeszcze jedno, nie uśmiecha mi się żeby inni gracze decydowali o losach mojej postaci. Głosowanie powinno być tylko dla grających tymi klasami i ewentualnie mg.

W pełni zgadzam się z Twoim zdaniem, osoby grające + MG to najlepszy wybór jeśli chodzi o głosowanie i najuczciwszy.

Już widzę ile osób głosuje z różnych posiadanych kont wypaczając sens ankiety.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2011, 17:59 przez Azazel, łącznie zmieniany 1 raz
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: DOminicos » 15 czerwca 2011, 19:35

Wiem że nawet sześciolatki bawiąc się na placu zabaw nie zmieniają reguł w trakcie gry w chowanego , ale co jeśli jeden z dzieciaków ma pelerynę niewidkę? No właśnie , co do ingerowania innych osób , uważam że to sprawiedliwe bo osoby trzecie widzą postacie łotrów i wojów bardziej lub mniej obiektywnie a podejrzewam że te postacie ( łotry i wojaki) nie chciałyby się rozstać ze swoimi uber-koks itemami.

Usunąć teraz i pozostawić opcję rebulidu i oddać złoto.
Ostatnio zmieniony 15 czerwca 2011, 19:36 przez DOminicos, łącznie zmieniany 2 razy
"Dobry kat zmusi przesłuchiwanego nawet by się przyznał że jest zielonym osłem w różowe ciapki!"(-)Jacek Piekara "Sługa Boży"
Awatar użytkownika
DOminicos

Postautor: Antraxu » 15 czerwca 2011, 19:48

Powinny zostać zmienione w tej erze, dać opcję zwrotu gotówki i rebuildu osobom, które nie chcą ich wymienić na słabsze wersje
Uważam tą opcję za najbardziej sprawiedliwą, szczególnie biorąc pod uwagę to, że ta era ma trwać w nieskończoność...

Zmieniać nowe i zostawiać bez zmian stare itemy mija się z celem, bo będziemy mieć powtórkę z rozrywki z IV ery... A wszyscy chyba pamiętamy (ci co mogą pamiętać :P ) co było po zmianie dropa, prawda?

ocb pisze:Głosowanie powinno być tylko dla grających tymi klasami i ewentualnie mg.
Nie zgodzę się z Tobą, Sztyc. Ankieta byłaby wtedy bardzo nieobiektywna, gdyby głos mogła zabrać tylko jedna ze stron. Bo zważ, że MG to nie strona.
Nieaktywna dokąd życie nie wróci

Fabularni ♥ forever ♥

DM Astarte

╔════════════════════════════════════════════╗
IV era: Sharin Aremeirs / Eusyss / Astennu Quel'thanor
V era: Kann Turan / Elrithiel Livirth
VI era: Saviel Arnemeirs

҉ VII era: Krishya Angress ҉
╚════════════════════════════════════════════╝
Awatar użytkownika
Antraxu
Administrator

Moje postacie: IV era: Sharin Aremeirs / Eusyss / Astennu Quel'thanor
V era: Kann Turan / Elrithiel Livirth
VI era: Saviel Arnemeirs
VII era: Krishya Angress

Postautor: Tasardur » 16 czerwca 2011, 00:30

Blind Guardian pisze:Jaki jest sens dawać itemy w fazie beta, gdy mamy zasadę nie zmieniać reguł w trakcie ery, a sama era ma trwać ho-ho?
Czy tylko ja tu widzę sprzeczność?
Opcja 5

Taki sens, żeby można było zobaczyć co jest za mocne, a co zbędne i móc poprawić. Niemalże każdy mob na SD został zmieniony wobec swojego pierwowzoru. To samo z każdą lokacją. Inaczej mielibyśmy 1 aktualizacje modułu / 1 erę.

Azazel pisze:ocb napisał/a:
I jeszcze jedno, nie uśmiecha mi się żeby inni gracze decydowali o losach mojej postaci. Głosowanie powinno być tylko dla grających tymi klasami i ewentualnie mg.

W pełni zgadzam się z Twoim zdaniem, osoby grające + MG to najlepszy wybór jeśli chodzi o głosowanie i najuczciwszy.

Już widzę ile osób głosuje z różnych posiadanych kont wypaczając sens ankiety.

Można dać później ankietę dotyczącą osób, które grają w/w klasami. Potem podjąć decyzję na forum MG. Ta ankieta to bardziej chęć poznania zdania graczy niż: cokolwiek się zagłosuje tak się stanie.
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: Blind Guardian » 16 czerwca 2011, 00:44

Tasardur pisze:
Blind Guardian pisze:Jaki jest sens dawać itemy w fazie beta, gdy mamy zasadę nie zmieniać reguł w trakcie ery, a sama era ma trwać ho-ho?
Czy tylko ja tu widzę sprzeczność?
Opcja 5

Taki sens, żeby można było zobaczyć co jest za mocne, a co zbędne i móc poprawić. Niemalże każdy mob na SD został zmieniony wobec swojego pierwowzoru. To samo z każdą lokacją. Inaczej mielibyśmy 1 aktualizacje modułu / 1 erę.

Abstra****ąc już od tego, że zasad nie zmieniania reguł w trakcie trwania ery jest stosowana drugą erę, to nadal nie widzę sensu tej argumentacji. Bo ankieta jest po to, by tą regułę nagiąć, a przyrównujesz to do lokacji/mobów ktorych ew. poprawki są przeprowadzane bez "Ankiet" czyli de facto ta zasada ich nie obowiązuje. Nie mówiąc już o tym, że póki nie była głosów o "imbie" póty nie było mowy, że itemy są w fazie beta. Ale nie chce mi się spierać a wynik głosowania powie sam za siebie.
Blind Guardian

Postautor: Tasardur » 16 czerwca 2011, 01:16

Blind Guardian pisze:Bo ankieta jest po to, by tą regułę nagiąć

Ankieta jest po to, żeby poznać zdanie osób tu grających odnośnie tej reguły, której de facto nie ma "na papierze". Szczerze mówiąc mógłbym powiedzieć: "zostają jak są" albo "zmieniamy od jutra", ale szanuje zdanie osób tu grających.

Blind Guardian pisze:Nie mówiąc już o tym, że póki nie była głosów o "imbie" póty nie było mowy, że itemy są w fazie beta.

Widzisz, jest różnica pomiędzy "nie było mowy", a "mi nie powiedziano". Bazowo zmiany miały być w następnej erze. Osobiście nie sądziłem, że tak wielu osobom będą przeszkadzały. W tym sensie masz rację: przez liczne głosy o "imbie" oraz różnorakie narzekania wliczając w to niektórych MG zdecydowałem, że przydałoby się coś z tym zrobić, a przynajmniej wziąć pod uwagę opcje.
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Postautor: Dante » 16 czerwca 2011, 10:32

Moje zdanie pewnie znacie. Nie będę się z nikim spierał czy te przedmioty są, czy nie są przegięte, po prostu nie lubię idei "przedmiotów dla wybranych" (z tego co pamiętam w Cabalu są np. przedmioty "tylko dla Force Shielder", ale tam nikt nie potrzebuje uzasadnienia fabularnego xD swoją drogą fajna gra, polecam). A do tego jeszcze do niedawna zdobycie całego kompletu sprowadzało się do wciskania "1" w dialogu ruletki.

Zarówno wynik ankiety, jak i działania które prawdopodobnie zostaną podjęte tak czy siak mnie nie satysfakcjonują - więc ogólnie jest mi to obojętne :wink:
Dante

Postautor: mech » 16 czerwca 2011, 12:04

A Ja mam takie pytanie:
czy z przedmiotów nie można usunąć czarów, żeby zostały same statystyki i umiejętności specjalne?

A wszystkie czary (książki itp) czy nie mogli by tylko używać umagicznieni?

Jak dla mnie to odkryłem swoją klasę na sd (łotra czystego) mi się bardzo dobrze nim gra i w końcu nie muszę aż tak być uzależniony od innych (co prawda zawsze wole w grupie przygody przeżywać)

Mi się bardzo podoba idea przedmiotów dla danej klasy dodał bym jeszcze coś dla barbarzyńcy. Jedyną uwagę mam co do ich kupna.. znacznie ciekawiej by było jak by były dołączone do dropa u bosów albo w specjalnych miejscach , nie każdy by ganiał z nimi i by trochę więcej fanu w zdobywaniu ich było.

Dodatkowo jak by była możliwość wprowadzenia specjalnych pułapek potężniejszych i bardziej użytecznych niż normalnie (by była użyteczna umiejętność trwożenia pułapek - kiedyś to proponowałem :mrgreen: )

Wędrowny łotr mógłżebym sprzedawać zbroję oraz podstawowy sprzęt oraz skupywać kradzione przedmioty.
Awatar użytkownika
mech

Postautor: Urebrion » 14 lipca 2011, 20:34

elo, czy łotrzyk będzie osłabiany?
Awatar użytkownika
Urebrion

Postautor: Tasardur » 14 lipca 2011, 22:48

Itemy wojownika i łotra raczej nie będą zmieniane w trakcie tej ery, choć niczego nie obiecuje. Jeśli jakiekolwiek zmiany w balansie przedmiotów nastąpią będą ogłaszane z dużym wyprzedzeniem. Także jak ktoś ma budować nowe postaci niech ma to na uwadze.

Jeśli chodzi o sam wynik ankiety, to biorąc pod uwagę osoby głosujące z kilku kont i nie grające na SD to rezultat nie był na tyle przytłaczający by wprowadzać tak radykalne zmiany, których staramy się nie nanosić w środku er.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2011, 22:51 przez Tasardur, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Szybka odpowiedź

Poprzednia

Wróć do Sondy