Fabularno/questowe konto MG

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Czy sądzisz, że dobrym pomysłem jest stworzenie fabularno-questowego konta MG jako 'gracz'

Czas głosowania minął 05 maja 2010, 14:10

Zdecydowanie tak
21
27%
Raczej tak
20
25%
Jest mi to obojętne
16
20%
Raczej nie
22
28%

Liczba głosów : 79

Fabularno/questowe konto MG

Postautor: Mortis » 04 maja 2010, 14:10

Chciałbym abyście się wypowiedzieli, czy uważacie za dobry pomysł, aby Mistrzowie Gry posiadali jedno konto z postaciami fabularnymi. Funkcjonowałoby to na takiej zasadzie, że gdy dwóch MG prowadzi quest, jeden mógłby być zalogowany jako 'gracz' na fabularno-questowym koncie MG. Wówczas, taki NPC wykorzystywany tylko do q mógłby być z drużyną graczy w party. Otwiera się kilka możliwości:
- łączenie party z NPC.
- ustawianie wrogości.
- większa interakcja z NPC.
- zmniejszenie czasu oczekiwania na wprowadzanie potrzebnych NPC do modułu.

Proszę o uzasadnienie wypowiedzi.
Mortis

Postautor: Vaynard » 04 maja 2010, 14:39

Jestem raczej na tak, bo faktycznie przyspieszyłoby to prace nad nowym modułem i nową erą, zamiast skupiać się na tworzeniu NPC, MG może sam takiego stworzyć na specjalnym koncie. Tym bardziej, że to nie będzie postka, którą MG się wozi, a wykorzystuje jedynie do Q.
Gadu: 2372425

"Szaleństwo jest źródłem rozkoszy,
znanym jedynie szaleńcom."

Vaynard Zanboku/M'rin Nyn'loth - V era
Guinglain Ares/Cai Derthur - VI era

Czasem grywam.
Awatar użytkownika
Vaynard

Postautor: DOminicos » 04 maja 2010, 15:22

Zdecydowanie tak , w ten sposób MG będzie mógł bardziej kontrolować rozgrywkę a jednocześnie dawać graczom swobodę grania , poza moim tzw.czczym gadaniem , to samo co wyżej
"Dobry kat zmusi przesłuchiwanego nawet by się przyznał że jest zielonym osłem w różowe ciapki!"(-)Jacek Piekara "Sługa Boży"
Awatar użytkownika
DOminicos

Postautor: Dante » 04 maja 2010, 18:16

Mortis pisze: Funkcjonowałoby to na takiej zasadzie, że gdy dwóch MG prowadzi quest, jeden mógłby być zalogowany jako 'gracz' na fabularno-questowym koncie MG.

Zaznaczyłem Jest mi to obojętne.

Ja prawdopodobnie nie będę z tego specjalnego konta korzystał, ale z chęcią mogę być tym drugim MG, który spogląda "z góry" :wink:
Dante

Postautor: leonardo1234 » 04 maja 2010, 19:35

Raczej tak, ciekawie jakby to wyglądało. Może być fajnie, warto spróbować.
Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

Dr Davis Viscott
Awatar użytkownika
leonardo1234

Postautor: Shoikan_PL » 04 maja 2010, 19:38

Moim zdaniem absurd, ale nie będę pisał dlaczego, bo się jeszcze ktoś obrazi ;)
Shoikan_PL

Postautor: Ilian » 04 maja 2010, 19:40

Shoikan_PL pisze:Moim zdaniem absurd, ale nie będę pisał dlaczego, bo się jeszcze ktoś obrazi ;)

Chętnie się dowiem. W końcu to ma być dyskusja.
"...kobieta zdecydowana mieczem zarabiać na życie nie będzie wędrować po świecie wyglądając jak ktoś z okładki katalogu wyrafinowanej bielizny..." - T. Pratchett

"Najważniejsze, to dobrze wykonywać swój zawód"
Albert Camus
Awatar użytkownika
Ilian
Mistrz Gry

Postautor: Tasardur » 04 maja 2010, 20:19

Ja także.
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: Asterion » 04 maja 2010, 20:30

Ja z racji 'czarnowidztwa' i 'szukania dziury w całym' zanim podam swój wybór ankiety przeanalizuję możliwości i 'możliwości'. I proszę nie mieć złych myśli czy doszukiwać się złych intencji za opisywane poniżej 'możliwości' gdyż najzwyczajniej w świecie rozpatruję zwykłe Za i Przeciw oraz biorę poprawkę na różne zachowania Człowieka.
Mortis pisze:Otwiera się kilka możliwości:
- łączenie party z NPC.
- ustawianie wrogości.
- większa interakcja z NPC.
- zmniejszenie czasu oczekiwania na wprowadzanie potrzebnych NPC do modułu.

Party z NPC
Możliwość gry Drużynowej z postaciami graczy ma sens dla celów: Leczenia (grupowe, piosenki), Bostów (zaklęcia działające na sojuszników, piosenki), wiedzy OOC (stan zdrowia, miejsce pobytu).
Inne 'możliwości' jakie daje taka opcja: NPC Bostuje postacie graczy, podexpia kiedy konto nieużywane zgodnie z założeniami

Ustawianie wrogości
Hmm... pewnie chodzi tu o selektywne ustawienie wrogości konkretnej postaci. Tak zakładam bo to najbardziej logiczne. Jakbym się mylił to mnie poprawcie. Zalety? Podczas Q można ustawić wrogość konkretnej, negatywnie nastawionej do NPC postaci gracza bez ustawiania wrogości wszystkim postaciom graczy... i na tym zalety się kończą.
Wady? Możliwości dla celów PK a w połączeniu z Party wzmocnienie dla celów PK.

Większa interakcja z NPC
To akurat nie wpłynie na interakcję NPC z postacią gracza (będzie miało znaczenie przy czym innym ale to opiszę później trochę niżej)

Zmniejszenie czasu oczekiwania na wprowadzanie potrzebnych NPC do modułu.
To akurat daje sporo zalet, niestety wraz z dużym wachlarzem możliwości dla nieuczciwych.
Zaletą i to dużą jest to, że można szybko wprowadzić niezbędnego NPC (rasa, płeć, klasa, poziom, ekwipunek) do gry bez czekania na update modułu i restartu modułu gdzieś za dnia. Można takich NPC zrobić wcześniej, podnieść, wyekwipować, dać opis, itd i w razie konieczności MG mógłby przelogować się na odpowiedniego NPC w miarę potrzeb/konieczności.

Obiecałem dopisać coś od siebie, zatem toż czynię.

Zalety:
Z punktu widzenia MG taki NPC mógłby służyć do Prowokacji w celu sprawdzenia uczciwości graczy (oddawanie itemów, bostowanie po prośbie na priv nieznanych sobie postaci, chamskie podexpianie i inne złe i niedobre zagrywki graczy).
Wady:
Niestety możliwość wprowadzania do serwera wielu postaci z nieautoryzowanym ekwipunkiem (no chyba, że każdy NPC miałby każdy item podpisany swoim imieniem) daje zbyt wiele możliwości nie tylko doexpiania czy bostowania postaci graczy ale też ich odpowiedniego ekwipowania. Takiego NPC można przecież wyekwipować ze skrzyń na samym serwerze i ktoś może 'zapomnieć' ubezpieczyć NPCa albo coś 'upuścić'. Do tego jeszcze dochodzą możliwości 'testowania' bulidów i potworków.

Po zsumowaniu i zważeniu wszystkich Zalet i Wad uważam, że waga Wad jest wiele większa i działa na niekorzyść tego pomysłu. Nie żebym miał złe zdanie o obecnych MG. Ale ludzie są tylko ludźmi i każdy może mieć chwilę słabości. Do tego jeszcze nie zapominajmy o mrocznej przeszłości z niektórymi MG, którzy z takich lub podobnych przyczyn rozstali się z klientem MG na SD.

Dlatego Ja zaznaczam: Raczej nie
Dowiedz się więcej o NWN --> NWN Wiki
Dowiedz się więcej o 'papierówce' D&D --> SRD d20
Brae Marliz
W co teraz gram -->WoT
Awatar użytkownika
Asterion

Postautor: Shoikan_PL » 04 maja 2010, 21:25

Asterion w zasadzie wyraził moje obawy i w wystarczająco delikatny sposób, by było wiadomo o co chodzi.
Shoikan_PL

Postautor: Riam » 04 maja 2010, 21:43

Ale po co nieuczciwy MG (nie żebym sugerował że któryś taki jest) miał by sobie utrudniac oszukiwanie tworząc niepotrzebnie postacie. Skoro wszystko to co powymieniałeś dużo prościej mógł by zrobic zwyczajnie z konta.

Po co kogoś expic postaciom jak można dac exp.
Po co dawac przedmioty z postaci jak mozna dac z MG.
Po co czary czy pieśni jak mozna osłabic potworki.
A bulid można sprawdzic sobie bez wchodzenia na serwer skoro z MG mamy dostęp do oglądania statsów potworów i wszystko co chemy o nich wiemy.

Ja jestem na tak. NPCe wreszcie były by z dobrym wyglądem i opisem.

EDIT: jedyne co mi przyszło do głowy na nie, to to że NPCa nie da się rozbroic a postacie by można było obłupiac z broni ;]
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 21:58 przez Riam, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Riam

Postautor: nitael » 04 maja 2010, 21:49

uważam jak Riam, jestem na tak
Awatar użytkownika
nitael

Postautor: flesh_reaver666 » 22 maja 2010, 17:22

Raczej nie [*] a nawet Zdecydowanie nie [*] przekokszone postaci na koncie gracza to niebardzo dobry pomysl. lepiej zrobic wiecej npc i dodawac do palety. na zadnym servie tego nie widzialem i jakos wszyscy doskonale dają sobie rade mimo tego ze npc nie moze dolaczyc do druzyny.
proponowalbym raczej usprawnic dodawanie npc do modulu i włączenie ntk :mrgreen: :mrgreen:
Chwała Wiara Duch Prawda
Awatar użytkownika
flesh_reaver666

Szybka odpowiedź

Wróć do Sondy