Czy w tej erze...

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Czy w tej erze korzystałeś z górnictwa bądź gildii kupieckich?

Czas głosowania minął 14 kwietnia 2010, 19:10

Tak, z obu.
3
6%
Tylko z górnictwa.
7
14%
Tylko z gildii.
1
2%
Nie.
39
78%

Liczba głosów : 50

Czy w tej erze...

Postautor: Dante » 13 kwietnia 2010, 19:10

Jeśli TAK, podziel się swoimi spostrzeżeniami.
Dante

Postautor: nie3e » 13 kwietnia 2010, 19:28

Tak - z obu.

Górnictwo:
Poziomy 0-10 nabija się bardzo powoli, ale tak powinno być. Poziomu 11 nie nabiłem - kopałem dłużej niż 0-10. Ponadto warto dodać kilka składników do wykopania - rudy złota, srebra, miedzi, itp. co by mogło poszerzyć horyzonty płatnerstwa i kowalstwa.

Gildia Kupiecka:
Nieraz próbowałem na niej zarobić, jednak różnie to bywało. Jak wiadomo najlepsze ceny są, gdy ilość danego towaru jest <10, a same towary bardzo wolno "schodzą" z Gildii. Dość często w tej erze zaglądałem do różnych miast i chyba było około 14 dni, w których opłacało się handlować. Kilka razy Gildia została użyta w celach fabularnych (np. dostarczenie żywności do Brushwood).
Dołączył ~październik/listopad 2004
Kontakt: GG 1936995
Awatar użytkownika
nie3e

Postautor: Tasardur » 13 kwietnia 2010, 19:46

Szczerze mówiąc są raczej bezużyteczne. Górnictwo to same śmieci i mało przemyślany sposób nabijania umiejętności. Gildie to mrówcza robota. W czas ile trzeba się nachodzić można zdobyć 5-10 razy więcej bijąc stworki i do tego się dostanie doświadczenie i przedmioty.
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: Manald » 13 kwietnia 2010, 19:48

Trochę zajmowałem się górnictwem. Z 3 kawałków rudy, które zajmują sporo miejsca i swoje ważą wytapia się jedną sztabkę metalu którą można sprzedać za garść drobniaków - zajęcie dla pasjonatów którzy mają sporo czasu. Lepiej pozyskiwać metale z golemów. No i golemy się nie kończą :)
Smocza śledziona to najlepszy posiłek o jakim krasnolud może marzyć. Zwłaszcza, jeśli smok wciąż żyje.
Manald

Postautor: Isnith » 13 kwietnia 2010, 20:06

Mechanicznie, nie.
Fabularnie, tak.
Gildia kupiecka posiada niewykorzystany potencjał dla postaci, które chciałyby obracać gotówką jak na ekonoma przystało.
Awatar użytkownika
Isnith

Postautor: Otiska3 » 13 kwietnia 2010, 20:13

Dodatkowo Górnictwo jest zbuggowane i nie da sie zrobić sztab stali.

Górnoctwo próbowałam, ale mnie wkurzyło. Mam rybactwo, które też wkurza.

Górnictwo powinno mieć jak powiedział mój przedmówca więcej opcji, czyli złoto, srebro, i inne oraz szansę na wykopanie czegoś specjalnego, począwszy od zwłok nieboszczyka, przez portal z którego wyskakuje coś (demin, chochlik) skończywszy na jakimś ciekawym artefakcie.

Rybołóstwo, podobnie, przy czym czaem powinno się złowić złotą rybkę, czasem wkurzoną syrenę, a czasem wodnego smoka co rozniesie pół wiochy lub poklepie po główce i da 100 expa.

Pozdro.
Awatar użytkownika
Otiska3

Postautor: Riam » 13 kwietnia 2010, 20:24

Ja tam mam zmaksymalizowane górnictwo. Nudziło mi się i tak jakoś wyszło ;]. Nie żeby mi było do czegoś potrzebne bo:
1) połowa tego co się wykopie to żelazo, a ze sztab żelaza nic się nie da wyprodukowac.
2) z pozostałych sztab i tak szpili graba (wspomne jeszcze raz że ten item powinien byc osłabiony ;]) nie wykuje
3) cena ich sprzedazy w stosunku do czasu wydobywania jest całkowicie nieopłacalna
4) kamienie są dostępne raz na restart...
5) a i tak najlepszy jaki ukopałem to pomarańczowy kryształ, jak dla mnie bezwartościowy

W rybołóstwie to przynajmniej mapy skarbów są, a od czasu do czasu zdaży się jakaś zabawna notatka ;]

Co do gildi fabularnie to ona może i ma potencjał (dostawy jedzenia do brush), ale w sensie zarobkowania jest całkowicie bezuzyteczna.
Awatar użytkownika
Riam

Postautor: Mortis » 13 kwietnia 2010, 20:31

Handlu nie tykam. Ale faktycznie, jakby w górnictwie było wiele, różnych surowców, które umożliwiłyby tworzenie np. biżuterii, a niektórych klas (lub wszystkich) nawet możliwość zaklinania przedmiotów w specjalnych przepisach to hmm.. byłoby ciekawiej :]
Mortis

Postautor: Byczkin » 13 kwietnia 2010, 21:09

Nie korzystalem z niczego. Handel raz sprawdzilem, jeszcze w 3 erze, czy mozna sie dorobic i zwątpiłem.
ßYKÜ
&Ntilde;ۂ
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: Axis Mundi » 13 kwietnia 2010, 21:27

Zaznaczyłem "nie" - no raz zwyczajnie czasu nie ma dwa nie cieszy się to dobrą sławą itp. Jak bym był krasnalem to chciałbym prawdopodobnie mieć coś z górnika ale pewni bym się zawiódł.

Obawiam się że ankieta służy temu by to zlikwidować. Jestem przeciwny, lepiej nie ruszać i myśleć nad ulepszeniem nad zrobieniem czegoś jak alchemia - własny system którym można się chwalić! Oczywiście pewnie to by potrwało czekając na chętnych mających czas i umiejętności do skryptowania. Uważam że jest to potrzebne, nie zabijcie tego.

Zgadzam się z Otiska3 i Mortisem + Isnithem (Brakuje na serwie właśnie takiego fajnego systemu ekonomii) :)
"lud się zemści, śmierć przyniesie... stańcie bracia, ramię w ramię, zemsta wojnę niesie...."

Historia bóstw | Historia świata Studni Dusz | Malad Pan Śmierci, Władca Umarłych
Awatar użytkownika
Axis Mundi

Postautor: Dante » 13 kwietnia 2010, 21:36

Axis Mundi pisze:Obawiam się że ankieta służy temu by to zlikwidować.

Niekoniecznie :wink:

Górnictwo z pewnością będzie rozbudowane.

Nie jestem pewien co do przyszłości gildii - może zostaną zmodyfikowane, może będą działać na zupełnie innych zasadach.

Wszelkie pomysły są mile widziane.
Dante

Postautor: Czesławka » 14 kwietnia 2010, 08:18

górnictwo - fuuu
gildia kupiecka - bez sens !
Najlepiej, jak to mówił Manald, iść na szczątki golemów. Robić broń bo wtedy się można dorobić ! Dodatkowo na golemach robi się fajne pacu pacu :D
"Irasiad jest dziś bardzo zdenerwowany"

- Lech Kaczyński -
Awatar użytkownika
Czesławka

Postautor: Xedron » 14 kwietnia 2010, 10:13

Nie - bo po co? :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - A.Einstein

IV era - Dolran, Silvirion Kelerith
V era - Solvar Grammaton, Delian
VI era - Khart de Vill
Xedron

Postautor: nie3e » 14 kwietnia 2010, 21:31

Hm.. trochę smutny wynik ankiety. x\
Dołączył ~październik/listopad 2004
Kontakt: GG 1936995
Awatar użytkownika
nie3e

Postautor: moskal1991 » 14 kwietnia 2010, 22:26

Póki jest to nieopłacalny biznes, to się nie ma czemu dziwić. Piękno rybołówstwa polega na tym, że nie dość, że uzupełnisz zapasy żywności to jeszcze masz szansę na mapę skarbów. Dwa ww nie zapewniają takich frykasów.
Osobnik żyjący w niewielkich grupach, często trzymający w dłoniach naczynie z napojami(nawet te aspirujące do miana wyskokowych), snujący się po forumowych korytarzach i nawiedzający co poniektóre duszyczki, znany ze swej dziwności i tworzenia wierszy, wychodzi ze swojego forumowego leża przeważnie w weekendy.

"Z każdej sytuacji jest jakieś zamknięte wyjście ewakuacyjne..."
Awatar użytkownika
moskal1991

Szybka odpowiedź

Wróć do Sondy