Przelew EXPa

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Możliwość wykonywania przelewów expa...

Czas głosowania minął 06 kwietnia 2010, 17:38

... powinna zostać usunięta.
30
58%
... powinna być dozwolona tylko na nową postać (np. lv 1-3).
10
19%
... jest ok.
12
23%

Liczba głosów : 52

Postautor: fraszczu » 06 kwietnia 2010, 17:42

Dante pisze:Osobiście planuję wprowadzenie w przyszłości na SD zmian, które sprawiłyby, że nikt nie będzie potrzebował przelewów.

Między innymi będzie to znacznie podniesiony exp na niskich poziomach, dzięki czemu każdy będzie mógł stosunkowo szybko i bezboleśnie przejść przez początkową fazę gry.

Mysle ze questy dobrze spelniaja to zadanie, no chyba ze minimalnie podniesc expa za questy na levelach 1-5 pozniej starcza do tego co napisales
fraszczu

Postautor: Mortis » 06 kwietnia 2010, 18:58

Ja bym zostawił możliwości przelania postaci ale za to nieco zaostrzył jego możliwości, tzn:
1. Przelew raz na konto
2. Przelew na postać 1-3 lvl
3. Gracz który chce przelać xp musi wypełnić małą autorkę nowej postaci (biorcy xp). Tam odpowiada na pytania od imię, rasa, płeć, wygląd zewnętrzny, przez charakter, mentalność, postępowanie, klasa/przyszłe klasy z uzasadnieniem czemu te klasy, kończąc na usytuowaniu bohatera na Lodor, jego stosunek do innych ras, nacji, wyznań i ogólnie o jego nowej postaci coś.
Mortis

Postautor: Azazel » 06 kwietnia 2010, 19:53

Ja głosowałem za wywaleniem przelewów, na początku pomysł mi się podobał kiedy była dyskusja o jego wprowadzeniu, jednak życie pokazało, że przelewanie doświadczenia powoduje patologiczne sytuacje, jak wyskakujący z pupy epik czy dokoks dla postaci.
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: leonardo1234 » 06 kwietnia 2010, 20:25

W sumie dobrym pomysłem mogłaby być jakaś historia przy przelewaniu expa. Fajnie by było gdyby była możliwość przelania expa powiedzmy z Mishy na Monię (gdyby to była moja druga postać) przy czym musiałbym trochę się wysilić i napisać jakąś ciekawą teorię, że to były dwie siostry powiedzmy i jedna nauczyła się wszystkiego po drugiej i dopiero wyszła z rodzinnego domu gdy zamordowali ich matkę czy coś takiego :)

W każdym bądź razie ta możliwość przelewania expa powinna zostać, lecz powinna zostać rozpatrywana przez MG czy powody do takiej operacji są godne całego zamieszania.
Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

Dr Davis Viscott
Awatar użytkownika
leonardo1234

Postautor: Ilian » 06 kwietnia 2010, 21:01

Ja bym ograniczył przelewy do świeżo stworzonych postaci i zmniejszył przelewaną ilość XP o połowę względem obecnego przelicznika + ta autoryzacja (przypadła mi do gustu ten pomysł). A może, jeśli będą to tylko nowe postaci to przelewać poziomy, a nie XP? Czyli na przykład przelewamy liczbę poziomów dawcy podzieloną na trzy.

Sporo osób jest przeciwnych przelewom (w tym i ja), jednak życie pokazało, że część graczy bardzo je lubi i nie chciałbym ich dyskryminować tylko dlatego, że jest ich mniej.
Poza tym to co pisał Kron - nie każda postać to musi być na początku chłystek uciekający przed orkami. Kwestia fabuły postaci (stąd autorka).

Wiecie, bo tak na prawdę sam wynik ankiety jest sprawą drugorzędną. Ważniejsze jest to co napiszecie pod tą ankietą. Chcemy poznać wasze zdanie a nie pustą statystykę.
"...kobieta zdecydowana mieczem zarabiać na życie nie będzie wędrować po świecie wyglądając jak ktoś z okładki katalogu wyrafinowanej bielizny..." - T. Pratchett

"Najważniejsze, to dobrze wykonywać swój zawód"
Albert Camus
Awatar użytkownika
Ilian
Mistrz Gry

Postautor: FredU » 06 kwietnia 2010, 21:36

1. Jeśli ktoś nie chce przelewów to niech ich nie robi, według mnie proste.
2. Jeżeli je usuniecie to serwery prawdopodobnie znów będą świecić pustkami.
3. Czy, naprawdę komuś to przeszkadza, że jakiś Pan/Pani przerzuci część XP na inna postać? Może tamta była nieudana, a ta będzie barwniejsza?. Nie oszukujmy się ciężko odgrywa się kogoś złego wiedząc, że pierwszy lepszy potwór/gracz zabije Cie ziewając.
4. Co do autorki to za nią dałbym więcej % xp, gdyż nie wszyscy lubią/umieją pisać historie, a mimo to nie zawsze są to KoX'y nastawione na samo exspienie.
5. Nie każdy ma tyle czasu, żeby wbić 1< postaciami lvl >20. Toteż daje to szanse tym co mają inne rzeczy na głowie.
6. Myślę, że każdy lubi sobie czasami wejść na server poexspić ( no może nie Xanas), a naprawdę się odechciewa po tym jak giniemy po raz 5-10 na koboldach tudzież innych mobkach.

Dziękuje, dobranoc.
Kiedy patrzysz w oczy Magnata, zamilcz.
Awatar użytkownika
FredU

Postautor: destick » 06 kwietnia 2010, 21:42

Niekrórzy mają na swoich postaciach tyle expa że jakby przelali z 40 levelowej postaci to nową też by mieli na 40
Takiego czegoś niepowinno raczej być.

Druga sprawa że są gracze w tej erze którzy 40 wbili w czasie minimalnym. Ja harując swoją postacią już wiele miesięcy i expiąc bardzo moim zdaniem dużo nabiłem dopiero 32...warto dodać że 32 mam dzięki temu że zrobiłem przelew który z 13 dał mi 24.
Tak więc przelew jest swego rodzaju formą na dogonienie epików, którzy mają na grę tak dużo czasu....że się odechciewa
<Roran Rzepa><Amomir Amanless><Hrotghar Humberdum><Ellevyn Amanless><Jacho Marlin><Fiodor>

-------------------------------------------------------

"... zawsze jest łatwe rozwiązanie, jeśli tylko wie się, gdzie szukać" - Terry Pratchett, Piąty Elefant
Awatar użytkownika
destick

Postautor: Ilian » 06 kwietnia 2010, 23:20

FredU:
1. Nie o to chodzi w tej ankiecie i dyskusji.
2. Ankieta na to nie wskazuje. Jakoś nie wiem dlaczego akurat to ma być powodem znikania graczy. Chociaż masz rację, w połączeniu z innymi negatywnymi czynnikami może się z tym wiązać. Stąd ankieta i dyskusja - żeby nie popełnić błędu.
3. Odgrywanie nie powinno mieć w ogóle związku z poziomem. Jeśli masz nieudaną fabularnie postać to zrób nową, barwniejszą. Nie musisz wcale przelewać doświadczenia. Skoro będzie lepsza to szybko nałapiesz XP bez ekspienia.
Jeśli Twoim zdaniem odgrywanie złego to zabijanie innych (do czego niezbędny est poziom) to weź inny charakter następnym razem.
4. Nie musisz napisać historii w sensie literackim, a jedynie przedstawić Mistrzom Gry coś o tej postaci, dlaczego jest tak potężny od samego początku. Akurat grając na serwerze RPG tyle powinieneś umieć zrobić.
I niestety większość postaci po przelewach to koksy, chociażby z tego względu, że łatwo zrobić jakiegoś builda, którym ciężko się ekspi na niskich poziomach.
5. To nie wina tych co mają więcej czasu, że Ty masz go mniej. To akurat bez sensu.
6. Myślę, że nie każdy, strasznie generalizujesz, ale to co napisał Dante najwyraźniej umknęło Twojej uwadze, a szkoda, bo rozwiewa Twoje wątpliwości.

destick pisze:Niekrórzy mają na swoich postaciach tyle expa że jakby przelali z 40 levelowej postaci to nową też by mieli na 40
Takiego czegoś niepowinno raczej być.

Czegoś takiego na pewno już nie będzie.

Druga sprawa że są gracze w tej erze którzy 40 wbili w czasie minimalnym. Ja harując swoją postacią już wiele miesięcy i expiąc bardzo moim zdaniem dużo nabiłem dopiero 32...warto dodać że 32 mam dzięki temu że zrobiłem przelew który z 13 dał mi 24.
Tak więc przelew jest swego rodzaju formą na dogonienie epików, którzy mają na grę tak dużo czasu....że się odechciewa

Pierwszy punkt regulaminu mówi o zabawie, a nie rywalizacji. Gdzie Ci się spieszy? 32 poziom? To i tak bardzo wysoko. Powinieneś być dumny z tej postaci, w końcu grasz nią tak długo, tak wiele przeszła, tyle ciekawych przygód, rozbudowany charakter i osobowość. Żadna 40 w weekend tego nie ma i tego powinni się wstydzić.

Tak jak pisałem wcześniej - wolałbym, żeby przelewy zostały, chociaż w ograniczonej formie. Niestety większość waszych argumentów mija się z prawdziwą ideą przelewów, stąd mój post.
"...kobieta zdecydowana mieczem zarabiać na życie nie będzie wędrować po świecie wyglądając jak ktoś z okładki katalogu wyrafinowanej bielizny..." - T. Pratchett

"Najważniejsze, to dobrze wykonywać swój zawód"
Albert Camus
Awatar użytkownika
Ilian
Mistrz Gry

Postautor: Heros » 07 kwietnia 2010, 17:29

Ogólnie jestem za zniesieniem tej możliwości, bądźmy konsekwentni w tworzeniu postaci. Jeżeli zaś opcja miałaby zostać, to przelew na postacie 1-3 poziomowe, ale niech to też nie będzie ni z gruchy ni z pietruchy, a jakoś fabularnie uzasadnione, zgonem postaci, czy czymś takim, tak robiło kilka postaci.
Heros

Szybka odpowiedź

Poprzednia

Wróć do Sondy