Sesje RPG - drużyny.

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Drużyny podczas sesji RPG.

Specjalne drużyny zrobione pod sesję.
22
67%
Zarówno te zrobione pod sesje jak i normalne.
11
33%

Liczba głosów : 33

Sesje RPG - drużyny.

Postautor: Azazel » 03 kwietnia 2010, 10:53

Jako, że niedługo będzie ruszał projekt "Sesje RPG na SD" chciałbym dowiedzieć się od was jaki "typ" drużyn preferujecie. Chodzi mi oczywiście o to, czy chcecie by sesje odbywały się dla specjalnie stworzonych przez was drużyn, które będą dostępne tylko i wyłącznie podczas sesji i nie można będzie nimi grać normalnie na serwerze, czy też chcecie by mogły uczestniczyć w tym też drużyny, którymi można normalnie grać na serwerze.

Osobiście jestem za pierwszym modelem, czyli tylko za drużynami specjalnie tworzonymi pod te sesje, moim zdaniem będzie to najlepsze rozwiązanie i nikt nie będzie zarzucał na przykład faworyzowania kogokolwiek podczas tych sesji, bo i tak będą odbywały się dla postaci, którymi nie będzie można pośmigać sobie od tak po serwerze. Ashmo'dai wpadł na pomysł by dla postaci sesyjnych stworzyć lokację w której gracze będą mogli sobie poodgrywać jeśli będą mieli ochotę pobawić się bez MG, oczywiście z takiej lokacji nie będzie można wyjść.

Prosiłbym o udział w ankiecie osoby, które są bezpośrednio zainteresowane uczestnictwem w tym przedsięwzięciu i prosiłbym o krótkie uzasadnienie waszych głosów.
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: moskal1991 » 03 kwietnia 2010, 11:03

Jestem za opcją pierwszą, ponieważ "tabula rasa" będzie o wiele lepsza od postaci z "pewnym doświadczeniem". Ponadto... Co za różnica, czy będziemy mieli postać 40 lvlową, czy na 1. poziomie skoro o jakości udanego testu(niemalże dla wszystkich MG) zależy od rzutu kostką k20, a nie ogólnym wynikiem? Jedyna różnica to będzie ilość czasu, którą dane postacie przetrwałyby na polu bitewnym.

A co chcecie zrobić dla takich graczy? Dosłowny Eden? :P
Osobnik żyjący w niewielkich grupach, często trzymający w dłoniach naczynie z napojami(nawet te aspirujące do miana wyskokowych), snujący się po forumowych korytarzach i nawiedzający co poniektóre duszyczki, znany ze swej dziwności i tworzenia wierszy, wychodzi ze swojego forumowego leża przeważnie w weekendy.

"Z każdej sytuacji jest jakieś zamknięte wyjście ewakuacyjne..."
Awatar użytkownika
moskal1991

Postautor: Irelentir » 03 kwietnia 2010, 11:29

Pierwsza opcja. I zgadzam się z przedmówcą :wink:
*** Już taki ze mnie mhroczny ziom :D ***
Awatar użytkownika
Irelentir

Postautor: Azazel » 03 kwietnia 2010, 12:33

moskal1991 pisze:Ponadto... Co za różnica, czy będziemy mieli postać 40 lvlową, czy na 1. poziomie skoro o jakości udanego testu(niemalże dla wszystkich MG) zależy od rzutu kostką k20, a nie ogólnym wynikiem?

Nie wiem czemu, ale po Twojej wypowiedzi wnioskuje, że liczy się tylko k20, otóż nie, liczy się też ranga umiejętności i będzie ona brana pod uwagę podczas testów umiejek itp.
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: moskal1991 » 03 kwietnia 2010, 12:38

Od dwóch-trzech lat przez 90% wszelakich questów był brany wynik k20, a nie ogółu, stąd moje zdanie. Jeśli będzie inaczej podczas takich sesji, proszę bardzo

EDIT: Zakończmy tą dyskusję, to nie ten topic :P Piszę, co widziałem i czego doświadczałem.
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2010, 12:56 przez moskal1991, łącznie zmieniany 1 raz
Osobnik żyjący w niewielkich grupach, często trzymający w dłoniach naczynie z napojami(nawet te aspirujące do miana wyskokowych), snujący się po forumowych korytarzach i nawiedzający co poniektóre duszyczki, znany ze swej dziwności i tworzenia wierszy, wychodzi ze swojego forumowego leża przeważnie w weekendy.

"Z każdej sytuacji jest jakieś zamknięte wyjście ewakuacyjne..."
Awatar użytkownika
moskal1991

Postautor: Azazel » 03 kwietnia 2010, 12:50

moskal1991 pisze:Od dwóch-trzech lat przez 90% wszelakich questów był brany wynik k20, a nie ogółu, stąd moje zdanie. Jeśli będzie inaczej podczas takich sesji, proszę bardzo

Dziwne, w przypadku 1 czy 20 na kości możemy mówić o oparciu się tylko na wyniku k20, ale rangi w umiejętności też są ważne i na pewno są brane pod uwagę, nie wiem skąd wziął Ci się pomysł, że tak to działa na SD, z tego co widzę to większość MG działa w normalny sposób więc nie wiem skąd to założenie ;) Przecież MG często proszą o test zadając dane ST np. 50 a takiego rzutu samym k20 nie uzyskasz ;)
Jeśli ktoś uznaje tylko k20 za wiążące to polecam skorygować nieco interpretację tego rzutu.
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: Tasardur » 03 kwietnia 2010, 13:08

Ja bym dał opcje taką i taką, w zależności od tego czego chce MG. Każda opcja ma swoje plusy i minusy.

Jeśli chcemy akceptować tylko postaci specjalnie stworzone do sesji to:
-Jeśli będą na Lodor i spotkają ewentualne postaci "normalnych" graczy, którzy będą chcieli się podłączyć to cała idea ginie.
-System expa za moby nie jest stworzony pod sesje RPG. Exp z sesji musiałby być kontrolowany i przyznawany głównie przez MG. W przeciwnym wypadku będziemy mieli postaci max 6-7 poziomowe w drużynach przeznaczonych na sesje.
-Jeśli będziemy budować specjalne lokacje pod sesje to pomysł zdaje się być przedni, ale lokacje nie są robione w 10 minut. Chyba, że uznamy na przykład Kentar jako miejsce stricte do sesji, ewentualnie mamy też wielki Archipelag Jardexa, który mógłby zostać przeznaczony pod ideę sesji.
-Problem z itemami. Drop SD jest stworzony do serwera multiplayer, czyli polowania na przedmioty, a nie znajdowania ich w co 2 skrzyni. Jeśli MG mieliby zacząć nagradzać postaci z sesji itemami to wszystko dobrze, do czasu aż ta postać nie będzie miała kontaktu z tą poza sesją. Inaczej będzie wszystko mało uczciwe. W takim wypadku postać nie mogła być dopuszczona do reszty lokacji SD. Trzeba zdać sobie sprawę, że znalazłby się ktoś, kto by popełnił samobójstwo by się dostać na Lodor, bądź w czasie jakieś sesji odrodziłby się by ukradkiem przekazać przedmioty koledze, grającego normalnie na SD.
-Dużą wadą jest tworzenie postaci. Tworzenie postaci 1 poziomu zajmuje sporo czasu. Tworzenie postaci wyższego poziomu zajmuje naprawdę dużo czasu ze względu na konieczność ustalenia ekwipunku, czarów, atutów itd. Wtedy mamy spędzać 3 godziny na tworzenie lokacji, 2 godziny na tworzenie drużyny do sesji. Ja osobiście nie widzę, że długo to by pociągnęło.

Jeśli mamy uznać, że używamy postaci bieżących to:
-Trudniej będzie montować teamy z podobnymi poziomami
-Będziemy mieli do czynienia z postaciami już mające swoje miejsce w świecie, swój opis, historię, fabułę, przedmioty oraz znajomych- osoby będą lepiej się wczuwać w to co stworzyli przez dłuższy czas niż w to co zostało stworzone wczoraj
-Mamy całe Lodor + wyspy + dodatkowe lokacje jako piaskownicę- znacznie więcej opcji
-Nie mamy takiego problemu z itemami, oszczędza nam to też sporo przygotowań; poza tym standardowy exp za nagrody za Q wystarczy
-Niestety trudniej o nie-epików
-Sesje mogą popsuć osoby zupełnie do niej niepasujące, spotkane na drodze
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: Azazel » 03 kwietnia 2010, 13:29

Tasardurze, każdy problem opisany tu przez Ciebie został już chyba rozwiązany na specjalnym podforum, może jednak skusisz się by do niego dołączyć ? :)
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: Yastianny » 03 kwietnia 2010, 13:38

Popieram Moskala. Chętnie wezmę udział w czymś takim, chocby po to by zobaczyc czy to wypali :D
I DIDN'T START THE FLAME WAR! :D
http://sd.wikispot.org/Sarurate_Ulrejaz_de_Mortifer
"Kto pierwszy zaufa, zginie"
Awatar użytkownika
Yastianny

Postautor: Jedi » 04 kwietnia 2010, 01:43

Także opcja pierwsza. Do tego wcale nie mam nic przeciwko graniu postacią mającą do końca jedynie 6-7 poziom ;]
Więc to tak.
--
V Era: Taiyo Shinitori / R'mill Nyn'Loth
VI Era: Naridia Mostill / Cillna / Kaenbyorin / Dier

VII Era: Teikka Saviel "Wróbel" Mostill / Acerola / Shailanderdette 'Sza' Shinitori / Ralia / Davel Lamnerson
Awatar użytkownika
Jedi

Images: 1

Szybka odpowiedź

Wróć do Sondy