Czy grałeś/aś kiedyś w papierkowe RPG ?

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Czy grałeś kiedyś w papierkowe RPG ?

Czas głosowania minął 20 marca 2010, 16:16

Tak
35
71%
Nie
14
29%

Liczba głosów : 49

Postautor: FredU » 18 marca 2010, 20:26

Głównie DnD, choć zdarzyło się czasami w Neuroshime ;)
Kiedy patrzysz w oczy Magnata, zamilcz.
Awatar użytkownika
FredU

Postautor: Akinakes » 18 marca 2010, 20:41

Oko Yrrhedesa, WFRP, AD&D, Cyberpunk, Deadlands, D&D
Akinakes

Postautor: moskal1991 » 18 marca 2010, 21:08

Swego czasu grywało się w papierowe, jednakże były to krótkie sesje i przeważnie kończyły się po kilku spotkaniach.
Osobnik żyjący w niewielkich grupach, często trzymający w dłoniach naczynie z napojami(nawet te aspirujące do miana wyskokowych), snujący się po forumowych korytarzach i nawiedzający co poniektóre duszyczki, znany ze swej dziwności i tworzenia wierszy, wychodzi ze swojego forumowego leża przeważnie w weekendy.

"Z każdej sytuacji jest jakieś zamknięte wyjście ewakuacyjne..."
Awatar użytkownika
moskal1991

Postautor: Tasardur » 18 marca 2010, 21:23

Pierwszy raz jakieś 10 lat temu, w Warhammera, później 3-4 lata przerwy po których grywałem regularnie z grupką znajomych przez kilka lat. Grałem też w D&D, ale generalnie jestem miłośnikiem młotka. Podoba mi się mroczniejszy klimat, nieprzewidywalne walki, świadomość, że postać łatwo może zginąć. Do tego nie ma przesadzonej ilości niepotrzebnych rzutów, które masakrycznie spowalniają rozgrywkę. Nie przepadam też za bohaterami Heroic, którzy w pojedynkę dają radę całym armiom.
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: Azazel » 18 marca 2010, 21:28

Tasardur, jak chcesz mocnych wrażeń to polecam system GnG, to bardzo hardcorowo przerobiony system DnD.

Tu macie linka jak jesteście ciekawi :) http://www.crpg.rk.edu.pl/w/p/grim-n-gritty/

Grałem sesję opartą na realiach "Wiedźmina" w tym systemie, powiem, że gra się dość trudno, ale bardzo przyjemnie, tu postać nabiera znaczenia, bo można ją szybciutko stracić :) Oczywiście w drużynie nie było żadnego wiedźmina.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 21:31 przez Azazel, łącznie zmieniany 1 raz
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: zWoLa » 18 marca 2010, 21:37

Niestety nigdy nie miałem przyjemności grania w papierowe RPG, a chętnie bym poznał ten "klimat" :D
Wszystko jest... dokładnie odwrotnie - trzymasz prawą rękę w górze, lewą widzą przechodnie, podasz komuś dłoń by wstał, a jak wstanie to Cie kopnie!
Awatar użytkownika
zWoLa

Postautor: Azazel » 18 marca 2010, 21:45

W tej sesji Wiedźmina grałem niziołkiem łotrem(nie było też zbytniego wyboru klas, hehe), który w pewnym momencie zaczął robić za burdel tatę i gdy rozpoczęła się inwazja na Cintrę, za armią ciągnięty był wóz z paniami dla żołnierzy, oczywiście wszystkie legalnie zartudnione :) Oczywiście wcześniej, zanim dołączyliśmy do armii jako najemnicy i hehe handlarze, znaleźliśmy się na linii frontu w dość trudnych warunkach :) Ach, to były czasy... :)
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: Byczkin » 18 marca 2010, 21:47

Tasardur pisze:Podoba mi się mroczniejszy klimat, nieprzewidywalne walki, świadomość, że postać łatwo może zginąć. Do tego nie ma przesadzonej ilości niepotrzebnych rzutów, które masakrycznie spowalniają rozgrywkę.

Hehe zupełnie jak u nas. Ostatnio graliśmy w D&D w świecie WFRP(zdecydowanie najlepszy klimat - mroczny, wrogi, wszędzie jakieś spaczenia i mutacje) aby następnie stworzyć (rzuty kostkami zwłaszcza przy walkach postaci na ok 12 lvl przy 5 os drużynie to czas ok 25 min jak nie więcej) trochę nową wersję D&D która ogranicza hp - łatwiej zginąć ale łatwiej zabić - szybsza walka, inne obrażenia i bardziej elastyczna magia
ßYKÜ
Ñ€Ç
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: Shoikan_PL » 18 marca 2010, 22:03

Mógłbym skopiować niemal tekst Asteriona ale po co to robić ;)
KaCzaki
ADnD
Młotek
D&D
Wampir
OY
i wiele innych których cytowanie zajęłoby kartkę A4 podejrzewam.
Do tego trochę MGkowania i dużo pisaniny, wyliczeń, etc.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 22:50 przez Shoikan_PL, łącznie zmieniany 1 raz
Shoikan_PL

Postautor: Sentenza » 18 marca 2010, 22:06

Asterion, znam twórce kryształów czasu i grywałem z nim w nie :) To wielki miłośnik gadów jego mieszkanie było pełne węży i jaszczurek. Zresztą z kumplami trochę mu pomagaliśmy przy kryształach :D
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 23:41 przez Sentenza, łącznie zmieniany 2 razy
Sentenza

Postautor: Otiska3 » 18 marca 2010, 22:48

Artur jest znany wielu osobom. A i bywał i bywa na wielu zlotach więc nie ma co się dziwić.
Awatar użytkownika
Otiska3

Postautor: Artemis Entreri » 19 marca 2010, 00:59

to mogliśmy się nawet spotkać bo u Artura gram regularnie (co dwa tygodnie od nie pamiętam kiedy).
Artemis Entreri

Postautor: nitael » 19 marca 2010, 01:01

jeeeny .. będzie papierowa sesja! gdzie? kiedy? chcę się wprosić! :)
Awatar użytkownika
nitael

Postautor: Artemis Entreri » 19 marca 2010, 01:09

oo z mrocznych systemów na bazie D20 czyli D&D to Conan mi najbardziej podszedł obrażenia z broni większe a hp duuużo mniej i potwory takie jak w książce opisane.. magia bardzo ciekawa, mroczna...

i zostałem olany :( n
Ostatnio zmieniony 19 marca 2010, 01:22 przez Artemis Entreri, łącznie zmieniany 1 raz
Artemis Entreri

Postautor: feelix79 » 19 marca 2010, 05:27

Hmmm były rożne papierówki, sesje, starałem się grać odgrywać głupiego wojownika z rożnym skutkiem nie pamiętam nazwy gry ...
Później był nwn na lanie na modzie nordock:] a później nwn w necie i sd ...
ps a pamiętacie może takie planszówki takie jak magia i mieczem ...

Kod: Zaznacz cały
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magia_i_Miecz_%28gra%29
strona na wiki 8)

Kod: Zaznacz cały
http://www.galakta.pl/artykul_112.html
strona o grze ciekawe jak wy ale ja mam ochote se kiedys znowu zagrac z paroma osobami.... 8)
"Urodziłeś się w chlewie w chlewie mieszkaj... Urodziłeś się w stajni w stajni mieszkaj...
Urodziłeś się w gnieździe w gnieździe mieszkaj...
Bo co z tego że świnia się do gniazda dostanie jak i fruwać się od tego nie nauczy i skrzydła jej od tego nie wyrosną"

Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
feelix79

Szybka odpowiedź

Poprzednia

Wróć do Sondy