Czy grałeś/aś kiedyś w papierkowe RPG ?

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Czy grałeś kiedyś w papierkowe RPG ?

Czas głosowania minął 20 marca 2010, 16:16

Tak
35
71%
Nie
14
29%

Liczba głosów : 49

Czy grałeś/aś kiedyś w papierkowe RPG ?

Postautor: Azazel » 18 marca 2010, 16:16

Ankieta ma na celu wywiedzenie ile osób kiedykolwiek miało styczność z RPG w swej pierwotnej formie, dodatkowo miło by było gdybyście pisali w jakie systemy graliście, jak długo i na co najbardziej nastawialiście się podczas sesji (Story telling, Dungeon Crawle etc.)

Zapraszam do brania udziału w ankiecie i do dyskutowania :)
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: Sentenza » 18 marca 2010, 16:33

W 1994 kupiłem pierwszy podręcznik do wh, grałem w gurpsa , Vampire'a aD&D D&d LONEY TONES , star wars dzikie pola , doom troopera, kryształy czasu, western [system autorski] call of cthulhu i pewnie kilka innych. Nastawienie było na klimat, i na współprace postaci ewentualnie waśnie między nimi. D&d to jeden z gorszych systemów, jedynie mechanika jest fajna.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 16:35 przez Sentenza, łącznie zmieniany 2 razy
Sentenza

Postautor: Jedi » 18 marca 2010, 16:34

Tak jest. Wprawdzie były to mocno amatorskie i luźne sesje, ale były i nawet mi się mistrzowało trochę. No, w sumie to nawet więcej niż graczowało. Systemem był D&D, zmodyfikowany według naszych potrzeb. Jak długo... Oj, nie jestem pewien. Na tyle długo, by wychodzić już ze skóry po kolejnej porażce ekipy podchodzącej do mojego scenariusza, ale na tle "starych wyjadaczy" pewnie i tak wypadnę blado ;]

Podczas sesji oczywiście nastawialiśmy się na story telling, a dokładniej na odkrywaniu odpowiedzi na jedną główną zagadkę, na której trop miały nas naprowadzać liczne zagadki poboczne.

Tak właściwie to w Neverwinter Nights zacząłem grać przez pewne zmęczenie do papierówki. Tutaj wszystko jest zautomatyzowane, a ja jestem zbyt leniwy by grzebać po podręcznikach, które zresztą miałem niekompletne :P
Więc to tak.
--
V Era: Taiyo Shinitori / R'mill Nyn'Loth
VI Era: Naridia Mostill / Cillna / Kaenbyorin / Dier

VII Era: Teikka Saviel "Wróbel" Mostill / Acerola / Shailanderdette 'Sza' Shinitori / Ralia / Davel Lamnerson
Awatar użytkownika
Jedi

Images: 1

Postautor: Byczkin » 18 marca 2010, 16:47

Zaczynałem od oko yarhedesa czy jakos tak A.Sapkowskiego pozniej WFRP następnie AD&D, krótki epizod z Cyberpunkiem az wreszcie D&D.
Gram od lat...hmm około 15?
Odgrywanie, główny wątek, kilka pobocznych misji, parę zagadek itp.
ßYKÜ
Ñ€Ç
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: nie3e » 18 marca 2010, 16:49

Arkona, Neuroshima, DnD.
Dołączył ~październik/listopad 2004
Kontakt: GG 1936995
Awatar użytkownika
nie3e

Postautor: Xedron » 18 marca 2010, 17:02

Zaczynałem od Warhammera. Następnie Cyberpunk, oraz AD&D.
Niestety grałem mniej niż bym tego chciał...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe." - A.Einstein

IV era - Dolran, Silvirion Kelerith
V era - Solvar Grammaton, Delian
VI era - Khart de Vill
Xedron

Postautor: Xanas » 18 marca 2010, 17:38

D&D, Neuroshima, Starcraft, Warhammer
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 17:38 przez Xanas, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Xanas

Postautor: Vaynard » 18 marca 2010, 18:20

Z bólem przyznam, że nigdy nie grałem w papierowego RPG, ponieważ w moim najbliższym otoczeniu nie ma takich zamiłowań, w związku z tym nie miałem okazji zagrać. ;]
Gadu: 2372425

"Szaleństwo jest źródłem rozkoszy,
znanym jedynie szaleńcom."

Vaynard Zanboku/M'rin Nyn'loth - V era
Guinglain Ares/Cai Derthur - VI era

Czasem grywam.
Awatar użytkownika
Vaynard

Postautor: Thamiar » 18 marca 2010, 18:29

Jasne że grałem :) Pierwsza styczność to podręcznik do Earthdowna. Książke dostałem na wielkanoc w wieku +/- 10 lat, bo podobały mi się obrazki :D
Potem zacząłem się interesować tematyką i przeszedłem przez D&D, Warhammera i Earthdowna(Mój faworyt :D ) zaliczając je do moich ulubionych systemów. Czasem prowadzę, częściej gram-chociaż ostatnio brakuje czasu.
Do systemów w które grałem parę razy mogę zaliczyć Arkonę, L5k, Call of Chtullu.

Jaki typ gry? Zależy od dnia i humoru. Samo odgrywanie ale tylko jak ma powód. Sesja dedektywistyczna. Zorientowanie się kto jest szpiegiem, czy odgrywanie spziega. Samo RP byle by rolplejować jest zwyczajnie pozbawione sensu. Najlepiej by była po prostu równowaga.
Miodne tekstury undeadów:
Zombie,Ghule,Cała reszta
II i III era: Thamiar Abeair
V era:Merinid Abeair
VII era:Abarxas Enteror
Awatar użytkownika
Thamiar
Skrypter

Moje postacie: Abarxas Enteror

Postautor: Artemis Entreri » 18 marca 2010, 18:30

no wiec trochę tego było:
RunQuest, Call of Cuthulu, D&D, AD&D 2 , D&D 3,5 & 4 (obecnie), WoD ( z World of Darkness w: Wampir (współczesny/średniowiecze), Wilkołak (współczesny), Wright, Mage (współczesny/średniowiecze), Changeling, Mumia, Kindred of the East), Pendragon, Elric of Melniboné, Mutant Chronicles, Cyberpunk 2020, Warhammer, Kryształy Czasu, Legend of the Five Rings, Deadlands...
jakoś w tym momencie więcej nie pamiętam ale może się coś jeszcze przewinęło ^^
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 18:31 przez Artemis Entreri, łącznie zmieniany 1 raz
Artemis Entreri

Postautor: Astarte » 18 marca 2010, 18:31

Xedron pisze:Zaczynałem od Warhammera. Następnie Cyberpunk, oraz AD&D.
Niestety grałem mniej niż bym tego chciał...

j/w :P
Astarte

Postautor: Asterion » 18 marca 2010, 18:37

Początki mojej przygody z 'papierowym' RPG to gdzieś na przełomie 1993/1994 jako gracz w Kryształach Czasu (jakoś od 6 czy 7 numeru "Magia i Miecz"). Zaraz potem był Warhammer, Oko Yrrhedesa, które okazało się moim pierwszym krokiem jako MG, Cyberpunk, AD&D potem D&D 3,0 i jego następne wydanie 3,5. W miedzy czasie miałem krótkie epizody jako gracz w takich systemach jak: Dzikie Pola, Wampir (ten system dla nieumiejących liczyć :wink: bo oparty na kropkach :mrgreen: ) i parę innych, których już nie pamiętam.

MGkowałem w papierówkach: Oko Yrrhedesa, Kryształy Czasu, Cyberpunk, AD&D, D&D 3,0, D&D 3,5 aż gdzieś do końcówki 2005 roku (MG w różnych systemach łącznie przez ok 10 lat).

Moje najbardziej ukochane systemy? Kryształy Czasu i D&D. Kryształy zaowocowały nawet stroną w internecie robioną z kilkoma graczami. Strona jeszcze istnieje, choć już wieki tam nic nie ruszaliśmy. Link do strony dla tych co nie znają KC lub chcą sobie przypomnieć mile spędzone chwile z tym systemem. Dwoje młodych graczy grających z nami w KC mocno podciągnęło się w matematyce a szczególnie w liczeniu w pamięci :lol: bo do KC wielu bez kalkulatora nie podchodziło.

Niestety życie rozproszyło naszą grupkę graczy po Polsce i Europie. Głód :twisted: grania pozostał ale cywilizacja wymyśliła coś takiego jak internet, gry sieciowe i przede wszystkim NWN. I tak oto pod koniec 2005 r. trafiłem najpierw na Embaros a później tutaj na Studnię Dusz gdzie jestem po dziś dzień. A zaciągnęła mnie na SD taka jedna zuakobieta znana jako, cytat z jej podpisu: Maruda niemożebna. 8)
Dowiedz się więcej o NWN --> NWN Wiki
Dowiedz się więcej o 'papierówce' D&D --> SRD d20
Brae Marliz
W co teraz gram -->WoT
Awatar użytkownika
Asterion

Postautor: Sentenza » 18 marca 2010, 18:37

Piaseczno może sesja u mnie? :)
Sentenza

Postautor: nitael » 18 marca 2010, 18:43

ej no.... ja nie mam daleko do Piaseczna i chętnie wpadnę :P

zacząłem w 1-szej klasie LO w WFRP (gracz), potem w II CP2020 (mg), a potem.. co się ukazywało to kupowaliśmy i graliśmy .. Dzikie, Earth Down, L5K (mg), V:M, Wilkołak, KC (tak tak, to też ;) ), Cthulhu...
ostatnio kupiłem Monastyr i Klanarchię.. ale grać nie ma z kim :)
Awatar użytkownika
nitael

Postautor: Vaynard » 18 marca 2010, 18:45

Ehhhh... Nit., gdybym tylko mieszkał bliżej Wawy to raz na jakiś czas bym przyjechał pograć, a tak lipa. ;]
Gadu: 2372425

"Szaleństwo jest źródłem rozkoszy,
znanym jedynie szaleńcom."

Vaynard Zanboku/M'rin Nyn'loth - V era
Guinglain Ares/Cai Derthur - VI era

Czasem grywam.
Awatar użytkownika
Vaynard

Szybka odpowiedź

Następna

Wróć do Sondy