Moje wymarzone SD.

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Który model funkcjonowania SD jest ci bliższy?

Czas głosowania minął 18 marca 2010, 21:39

Model #1
7
16%
Model #2
37
84%

Liczba głosów : 44

Postautor: Astarte » 18 marca 2010, 12:31

Model drugi. Przedmioty dostępne teraz są zbyyyt przekokszone... I cały czas czego mi brakuje, to większych nagród za odgrywanie... W tym momencie odgrywający gracze zamiast expiący na mobach, są karani... Najbardziej by mnie cieszyło, gdyby zwiększono nagrody za odgrywkę i od MG, bo wczoraj za kilkugodzinną odgrywkę dostałam wywołujące zawroty głowy 227 expa... Szaaaaleństwo!
Astarte

Postautor: feelix79 » 18 marca 2010, 15:21

model 2 z takimi malymi zmianami
- serwer z rozsądnymi ograniczeniami wieloklasowości... najlepiej zasady z IV ery...
- średnie przedmioty łatwe do zdobycia, potężne przedmioty są rzadkością ...
- średni exp (żeby zdobyć wysoki lv trzeba poświęcić więcej czasu, brak możliwości nabicia 30 lv w dwa tygodnie )
- MG i regulamin - Dura lex, sed lex ...
- PvP/PK ma miejsce jeżeli wystąpią do tego wyraźne podstawy fabularne i pk niech bedzie odegrane ...
"Urodziłeś się w chlewie w chlewie mieszkaj... Urodziłeś się w stajni w stajni mieszkaj...
Urodziłeś się w gnieździe w gnieździe mieszkaj...
Bo co z tego że świnia się do gniazda dostanie jak i fruwać się od tego nie nauczy i skrzydła jej od tego nie wyrosną"

Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
feelix79

Postautor: Xanas » 18 marca 2010, 15:43

Model 2.
Powód:
Eden woli odgrywać niż klepać moby xd. Może i teraz jest więcej drowów ale i tak 3/4 notorycznie expi i żeby pogadać trzeba iść z nimi co zaś czynię ostatnio zbyt często :D
Awatar użytkownika
Xanas

Postautor: Bartosz » 18 marca 2010, 17:04

Model 2.
Najbardziej w@%$a, khemm... wkurzają mnie przegięte przedmioty.
W 3 erze miałem ostrze, które było przedmiotem zawiści wielu graczy. Była to katana '+2 1k6 od kwasu ostrość'
Teraz budziła by uśmiech politowania.
Swego czasu smoki zostały wzmocnione , bo zaczął się wysyp zbroi ze smoczej skóry, które były naprawdę potężne (mimom, że trzeba było zainwestować sporo punktów w tworzenie aby coś ciekawego zrobić), ale i tak wypadają blado w porównaniu z tymi co teraz można znaleźć w beczkach. Zbyt potężne przedmioty były zgłaszane do MG przez GRACZY :shock: , celem usunięcia ich z serwera. Za to było możliwe ubicie smoka w pojedynkę nawet przez woja (przynajmniej niektóre :P ), celem zdobycia jaja.
Awatar użytkownika
Bartosz

Postautor: Manald » 18 marca 2010, 17:46

Model 2
Nie jest on skrajnością, to co jest teraz to przegięcie :P. Przychylam się do zdania Bartosza.
Smocza śledziona to najlepszy posiłek o jakim krasnolud może marzyć. Zwłaszcza, jeśli smok wciąż żyje.
Manald

Postautor: destick » 18 marca 2010, 18:19

2...bliżej mojego ideału
<Roran Rzepa><Amomir Amanless><Hrotghar Humberdum><Ellevyn Amanless><Jacho Marlin><Fiodor>

-------------------------------------------------------

"... zawsze jest łatwe rozwiązanie, jeśli tylko wie się, gdzie szukać" - Terry Pratchett, Piąty Elefant
Awatar użytkownika
destick

Postautor: Vaynard » 18 marca 2010, 18:39

Również przychylniejszy jestem 2 modelowi.
Gadu: 2372425

"Szaleństwo jest źródłem rozkoszy,
znanym jedynie szaleńcom."

Vaynard Zanboku/M'rin Nyn'loth - V era
Guinglain Ares/Cai Derthur - VI era

Czasem grywam.
Awatar użytkownika
Vaynard

Postautor: nitael » 18 marca 2010, 18:45

bliżej mi do 2, ale oczywiście wszyscy wiemy, że to swoista skrajność

ps. preferuję herbatę nad kawą :P
Awatar użytkownika
nitael

Postautor: Sentenza » 18 marca 2010, 18:49

Też wolę herbatę, najchętniej Ahmada z olejkiem z bergamoty :P

czyli Earl Grey :P ja również, ale mnie bardziej smakuje "tetley earl grey lemon" - n :P
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 18:51 przez Sentenza, łącznie zmieniany 1 raz
Sentenza

Postautor: FredU » 18 marca 2010, 20:24

Według mnie system 1 kojarzy się z większą liczbą graczy, acz nie ilość a jakość.
W drugim zaś zostali by sami wyjadacze, a cała reszta poszła by sobie na jakieś "Krainy Cienia" czy jak tam się to zwie. Reasumując, powinno się połączyć rzeczy jak najbardziej korzystne dla graczy, w końcu to ma być zabawa a nie powód do wnerwiania sie.
Kiedy patrzysz w oczy Magnata, zamilcz.
Awatar użytkownika
FredU

Postautor: Tasardur » 18 marca 2010, 21:01

Dante pisze:Ankieta ma na celu między innymi poznanie waszego zdania czy wolicie aby SD było:

a) serwerem H&s, gdzie spotyka się grupa znajomych, aby wspólnie poexpić, a odgrywanie jest opcjonalnym dodatkiem

b) serwerem RPG, gdzie od każdego gracza wymagane jest dobre odgrywanie postaci

Jeżeli wolicie H&s, to skupimy się na robieniu dla was nowych expowisk z fajnymi mobami, skoro to daje wam najwięcej radości :wink:

Taka forma ankiety to krótko mówiąc: "wolisz hack and slash czy RPG?" nie widzę przyczyny, dla której ten typ ankiety miałby decydować o przyszłości prac na SD. To typowe wśród MG serwerów RPG, że chcą być idealistami i zrobić wszystko pod czyste odgrywanie. Zwykle później te serwery zjada plaga. Gracze, którym jest zbyt dużo "RPG" lub za mało expa boją się cokolwiek napisać i odchodzą lub sporadycznie grywają.

Jestem tutaj na SD od wielu lat jako MG i powiem, że trzeba zdjąć klapki z oczu, dostrzec błędy i ich nie powtarzać. Co ostatnio widzę na SD to mała grupka graczy, która robi duże zamieszenie w "imię RPG". Tak naprawdę wszystko się sprowadza do strzelania sobie w nogę.

Od zawsze byłem zwolennikiem odgrywania i hardcore RPG, dlatego IV erę wspominam najlepiej jako gracz. Słabe itemy, mała skala "wożenia się postaci", mniejszy exp, trudniejsze robienie buildów, więcej realizmu. Ale nie jestem jedyną osobą, chcącą grać na SD. Czemu mam dyktować moją ideę, nawet jeśli zostawię serwer będący piaskownicą 5 osób takich jak ja? Gramy tutaj wszyscy to trzeba znaleźć kompromis.

Popatrzmy teraz na ankietę, która z er się podobała ogółowi graczy. III i V! Innymi słowy powrót lub próba dążenia do realiów IV ery będzie kompletnie nieadekwatna do tego, czego oczekują gracze. Frekwencja na serwerze to kolejny dowód, że zmiany IV i V era są słuszne. I nie chcę czytać bzdur, że ilość to nie jakość. Większość graczy SD, nawet ci, którzy są bardziej na H&S i PvP to dobrze odgrywające osoby. To nie są miłośnicy diablo, którzy urwali się znikąd, bez pojęcia o RPG, które są tu tylko by Rabować Palić i Gwałcić swoimi postaciami. Jak znajdują się mordercy gracze to niech znajdą się nagrody za ich głowy. Niech ta grupa "odgrywających" dopadnie takiego pana i odpłaci sowicie za poprzednie krzywdy. Nie promuje tutaj prowokowania PK lub zachowań typowo nie-RPGowych. Apeluje o spojrzenie na wszystko z szerszej perspektywy niż "ja i moje postać".

Tak- SD to serwer RPG. Nie- to nie będzie sesja papierowa 24/7. Jeśli zamierzamy znów narzucać 1000 ograniczeń, wymagań i nowych zasad w "imię RPG" to ja, osobiście uważam to za jedną wielką bzdurę.

-"Kurcze, nie ma graczy- czy czasem nie przegięliśmy zbyt mocno w stronę RPG?"
-"Na to wygląda, trzeba było sobie uświadomić pół roku temu"
-"Może nie jest za późno, naprawmy swoje wszystkie błędy!"
-"Hurra! Znów są gracze. Dobrze się bawią!"
-"Ujojoj, Stefanowi Roleplejowskiemu nie spodobało się zachowanie Mietka Bijkażdego. Mamy o tym temat na forum!"
-"O nie! Burza! Koniec świata! Musimy coś z tym zrobić! W końcu jesteśmy MG serwera RPG!"
............

-"Kurcze, nie ma graczy- czy czasem nie przegięliśmy zbyt mocno w stronę RPG?"

I gdzie w tym sens?
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: fraszczu » 18 marca 2010, 21:13

AMEN..

Dodam tylko ze Tas tak jak ja gra dlugo chodz moze ja dluzej :) ale zna cala historie SD i wie ze ze zmianami trzbea uwazac bo pozniej mozna zalowac jak sie ma kilka er na karku to mozna powiedziec co nieco, naprawde te kilka er to ladne pare lat takze ten okres mogl dac wiele do myslenia i do doswiadczen....
fraszczu

Postautor: zWoLa » 18 marca 2010, 21:17

Dobrze prawisz Tas! oj dobrze!!
Znowu z jednego lamentu robi się burdel na kółkach, który nic dobrego nie przyniesie...

Osobiście nic nie zaznaczam.
Wszystko jest... dokładnie odwrotnie - trzymasz prawą rękę w górze, lewą widzą przechodnie, podasz komuś dłoń by wstał, a jak wstanie to Cie kopnie!
Awatar użytkownika
zWoLa

Postautor: Sentenza » 18 marca 2010, 21:17

Już byłą taka zmiana przez Ashmodaia któremu nie spodobało się że zginął w podmroku. Po tym została dana kara w pedekach za PK. Efekt- systematyczne znikanie graczy z SD, odejście Ashmodaja z mg gdy już ich prawie nie było.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 21:18 przez Sentenza, łącznie zmieniany 1 raz
Sentenza

Postautor: Manald » 18 marca 2010, 21:42

Tas jak zwykle napisał wypracowanie i jak zwykle mądrość spływa z jego klawiatury :D Ten serwer został już praktycznie pogrzebany, to że zmartwychwstał świadczy o tym że słuszna jest obecna linia naszego kierownictwa :D Mnie osobiście brakuje jednak tych ponurych grabarzy spawnujących się w najmniej oczekiwanym momencie ;p
Smocza śledziona to najlepszy posiłek o jakim krasnolud może marzyć. Zwłaszcza, jeśli smok wciąż żyje.
Manald

Szybka odpowiedź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sondy