Moje wymarzone SD.

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Który model funkcjonowania SD jest ci bliższy?

Czas głosowania minął 18 marca 2010, 21:39

Model #1
7
16%
Model #2
37
84%

Liczba głosów : 44

Moje wymarzone SD.

Postautor: Dante » 18 marca 2010, 00:39

Moje wymarzone SD, model #1:

- serwer bez ograniczeń klasowych
- niezwykle potężne przedmioty łatwe do zdobycia (np. +12 do cechy) (przez słowo "łatwo" rozumiem - tak jak obecnie, gdzie przedmioty +6 są pospolite, a o +7 do dwóch cech w jednym przedmiocie nikogo nie dziwi)
- wysoki EXP
- mocno liberalni MG
- PvP/PK "dla zabawy" (np. bez ważniejszych przyczyn)

Moje wymarzone SD, model #2:

- serwer z rozsądnymi ograniczeniami wieloklasowości (usunięte wyjątkowo niefabularne mieszanki typu bard/ucs/bm)
- średnie przedmioty łatwe do zdobycia, potężne przedmioty są rzadkością
- średni exp (żeby zdobyć wysoki lv trzeba poświęcić więcej czasu, brak możliwości nabicia 30 lv w dwa tygodnie )
- MG i regulamin - Dura lex, sed lex
- PvP/PK ma miejsce jeżeli wystąpią do tego wyraźne podstawy fabularne

Celowo zostały zamieszczone dwa skrajne modele, bez 6 opcji pośrednich.
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 21:31 przez Dante, łącznie zmieniany 8 razy
Dante

Postautor: Jedi » 18 marca 2010, 01:02

+6 są pospolite? Znaczy się, ja jestem jedyny, który nie licząc przedmiotów uzyskanych tak lub inaczej od innych graczy nie posiada nic większego od +4?

No ale dobra,
Model #2.

Zanim dotarłem na SD, grałem jedynie na prywatnych serwerach, organizowanych przez znajomego znajomego znajomego (...) znajomego. Polegały one właśnie na odgrywaniu losów własnej postaci w historii tworzonej wokół jednego lub dwóch głównych wątków świata przedstawionego. Gracze byli tam jakby kukiełkami tych dwóch-trzech MG, uczestniczyli w interaktywnej opowieści której przebieg zależał od ich pomysłowości i wykonywanych przez postać czynności. Było... fajnie, w sumie niemal jak na sesji, ale... jak by nie patrzeć, cokolwiek byśmy nie robili, to i tak w końcu dojdzie do "ostatecznego starcia", w którym wygra jedna ze stron i tym samym historia dobiegnie końca. Fajnie, ale... potem czuje się taki niedosyt, chce się więcej. Szuka się kolejnego takiego serwera.
No ale cóż, w końcu takich ludzi tworzących te scenariusze zaczyna brakować. Życie prywatne, brak czasu na Aurorę, nawet brak chęci - i biedni gracze nie mają co począć. Wtedy to taki skromny ja zacząłem szukać bardziej publicznych serwerów i trafiłem nigdzie indziej, jak właśnie na Studnię Dusz.
W sumie na początku mi się nie podobało. Przyzwyczajony do ciągłej kontroli MG czułem się trochę jak w słabiej rozbudowanej kampanii, dopóki nie pojawił się nagle pierwszy quest. Uradowany wziąłem w nim udział, a potem... znów nic. I znów nic. Ba, musiałem nawet zrezygnować z planów tworzenia czystego łotra, bowiem bez MG liczyła się tylko mechanika gry, i bez TC nie byłem w stanie nawet zarobić na posiłek do odpoczynku. No, może trochę przesadzam, ale to było źródłem mojej irytacji.
Z czasem, kiedy serwer zaczął "wracać do życia" zauważałem coraz większą aktywność MG, i zacząłem wtedy doceniać otwartość fabuły - nie muszę ciągle dążyć do odnalezienia magicznego berła którym mogę pokonać superzłego czarnoksiężnika który chce zniszczyć świat, ale ustalam sobie cele samemu i spodobało mi się to.
No, oczywiście do czasu, kiedy nagle nie wyskoczył mi ktoś z tekstem "kasa albo zginiesz", a po chwili powalenie bądź też inny mechaniczny środek zamanifestowania swojej wyższości. Wtedy znów zacząłem tęsknić za MG, którzy trzymali graczy krótko na smyczy i wywalali na zbity pysk każdego, kto przekraczał ustalone przez nich granice - między innymi nie tylko zakaz brania dziwnych klas nie mając do tego fabularnych podstaw, ale też odpowiednie rozdysponowanie umiejętności, hah. Tyle, że jako osoba która nie lubi się udzielać bo nie lubi robić sobie wrogów, w sumie... no, nie udzielałem się w tym temacie.
To to i to żeby nie przedłużać, bo mam jeszcze to głupie wypracowanie to powtórzę, że jestem za drugą opcją i fajnie by było zobaczyć coś, co znam z prywatnych serwerów w świecie Lodor, z otwartą fabułą. Tyle. Koniec pisania, dziękuję, dobranoc.

No i wiem, że nikogo nie obchodzi moja opowieść, ale jakoś mnie naszło, przepraszam.
Więc to tak.
--
V Era: Taiyo Shinitori / R'mill Nyn'Loth
VI Era: Naridia Mostill / Cillna / Kaenbyorin / Dier

VII Era: Teikka Saviel "Wróbel" Mostill / Acerola / Shailanderdette 'Sza' Shinitori / Ralia / Davel Lamnerson
Awatar użytkownika
Jedi

Images: 1

Postautor: Byczkin » 18 marca 2010, 02:03

W sumie to model 2 przypomina mi 3 erę i ten model mi odpowiada jednak wolałbym większy exp :)

Wybrany model: 2.
ßYKÜ
Ñ€Ç
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: fraszczu » 18 marca 2010, 07:17

Moje wymarzone SD, model #1:

- serwer bez ograniczeń klasowych -
to mi wcale nieprzeszkadza
- niezwykle potężne przedmioty łatwe do zdobycia (np. +12 do cechy) (przez słowo "łatwo" rozumiem - tak jak obecnie, gdzie przedmioty +6 są pospolite, a o +7 do dwóch cech w jednym przedmiocie nikogo nie dziwi)
to tez mi nieprzeszkadza

- wysoki EXP
no bez przesady, mysle ze tak jak jest jest dobrze
- mocno liberalni MG
znowu bez przesady w 3 erze nie byli za liberalni :)

to tez bym wykluczyl, zadne pk dla zabawy, ale byc powinno, nieraz trzeba komus utrzeć nosa za niegodne zachowanie w stosunku do drugiej postaci

Wybralem model 2 ale powiem szczerze ze sa to zbyt skrajne dwa modele powinno byc jeszcze cos posrodku ale jak rozumiem jest to zabieg specjalny, do modelu 2 dodalbym kilka rzeczy z pierwszego, nie badzmy zbyt skrajni zeby znow niepopelnic jakiegos bledu i zeby serwer znow nie przezywal upadku bo bedzie zle nie dajmy sie zwariowac....Wogole wydaje mi sie ze sonda ta powstala pod naporem zaledwie garstki osob i to mnie przeraza zeby sie nie okazalo ze tylko ta garstka tu zostanie...[/b]
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 07:40 przez fraszczu, łącznie zmieniany 3 razy
fraszczu

Postautor: Asterion » 18 marca 2010, 08:09

Wybrałem Model 2

Ideały 2 modelu są bliżej mojego postrzegania grupowej zabawy z RPG
Dowiedz się więcej o NWN --> NWN Wiki
Dowiedz się więcej o 'papierówce' D&D --> SRD d20
Brae Marliz
W co teraz gram -->WoT
Awatar użytkownika
Asterion

Postautor: Shoikan_PL » 18 marca 2010, 08:12

Model 2, ale tak naprawdę nieco rozluźniony.
Shoikan_PL

Postautor: Otiska3 » 18 marca 2010, 08:48

Wybrałam model 2 choć doskonale wiem, że to również zniechęciłoby spore grono osób do gry.
Awatar użytkownika
Otiska3

Postautor: Mi'Chaoss » 18 marca 2010, 08:57

Model 1,5 znów wypośrodkujcie i będzie git.
Mi'Chaoss

Postautor: Dante » 18 marca 2010, 09:06

Ankieta ma na celu między innymi poznanie waszego zdania czy wolicie aby SD było:

a) serwerem H&s, gdzie spotyka się grupa znajomych, aby wspólnie poexpić, a odgrywanie jest opcjonalnym dodatkiem

b) serwerem RPG, gdzie od każdego gracza wymagane jest dobre odgrywanie postaci

Jeżeli wolicie H&s, to skupimy się na robieniu dla was nowych expowisk z fajnymi mobami, skoro to daje wam najwięcej radości :wink:
Dante

Postautor: Akinakes » 18 marca 2010, 09:13

Ankieta stworzona tak, by sugerowac. Nie wybralam zadnej z opcji. Pierwsza to skrajne HnS, druga to tylko poparcie wprowadzenia zmian ograniczajacych.
Akinakes

Postautor: Toomal » 18 marca 2010, 09:15

Ja powiem tylko tak. Zanim wprowadzicie ograniczenia na następną erę (exp, itemy, klasowe itd.) zastanówcie się dlaczego pod koniec IV ery jak i spory czas V tak mało było chętnych do gry na tym serwerze. Nikt nie chciałby powtórki prawda. Większość zaznaczy pewnie opcję 2 bo jak się przeczyta tą pierwszą opcję to już człowiek może pomyśleć, że to coś złego. Zastanówcie się zanim napiszecie taką sondę, jej wyniki nic nie powiedzą ewentualnie posty, które napiszemy w tym temacie. Pewne ograniczenia są konieczne i to jest prawda ogólnie znana jednak nie przesadzajmy znów.
Kłopot ze światem jest taki, że jest on zawsze o trzy drinki do tyłu
`Humphrey Bogart`

http://sd.wikispot.org/Delmoth_Va_Lome
Awatar użytkownika
Toomal

Images: 1

Postautor: Dark Men » 18 marca 2010, 09:23

no cóż ktoś pięknie napisał 1,5 i przychylam się do tego zdania. Świat i gracze na SD kreują różne sytuacje i czasem jest taki dzień że nie chcę się odgrywać tylko tłuc moby na potęgę, a następnie przychodzi okres że kiełbasimy z przyjemnością przy ognisku i każdy powinien mieć taką możliwość. co do itemów, nie przeszkadzają mi takie cudeńka i chętnie bym sam coś takiego dropnął.
Dark Men

Postautor: Dorka » 18 marca 2010, 10:47

Ktoś dobrze napisał ,że obie opcje są zbyt skrajne . Teraz jest nieźle , choć brakuje mi trochę więcej elementów RPG i mieszanie dowolne klas jest zdecydowanie złym pomysłem .
Więcej kontroli i reżimu dla graczy , którzy gnębią innych wożeniem się na każdym kroku .Kazdy atak i zabicie drugiej postaci musi mieć podstawy i być mocno uzasadniony , poprzedzony odgrywką W przeciwnym razie stosowanie drastycznych kar dla tego typu zachowań . Powinna być trzecia opcja w ankiecie , skoro jej nie ma , napewno nie zagłosuje za pierwszą opcją . Zatem wybieram 2.System expa na SD jest naprawdę niezły , jedyne co mnie wkurza to to ,ze gdy postać ma dłuższe przestoje odgrywając exp jest wstrzymywany, co jest jakby karą za odgrywkę.
Dorka
Awatar użytkownika
Dorka

Postautor: Mutal_ » 18 marca 2010, 11:41

oba rozwiazania mi sie nie podobaja. tak jak jest, jest ok. wszystkiego po trochu.
boga nie ma.
Mutal_

Postautor: Dante » 18 marca 2010, 12:03

Dorka pisze:Ktoś dobrze napisał ,że obie opcje są zbyt skrajne .

Zaznaczyłem to w pierwszym poście :wink:

Żeby było jasne - ta ankieta nie jest głosowaniem nad wprowadzeniem bądź nie wprowadzeniem konkretnych zmian. To nie jest żadna propozycja rozwiązań.

Pytanie jest zadane jasno:

Który model funkcjonowania SD jest ci bliższy?

To jest pytanie z cyklu - wolicie kawę czy herbatę?

Przykładowe odpowiedzi:

Wolę kawę. Od czasu do czasu lubię sobie wypić herbatę, ale kawa zawsze mnie postawi na nogi po całonocnym expieniu.

Zazwyczaj piję herbatę, od czasu do czasu wypiję sobie kawę z mlekiem.

fraszczu dobrze zrozumiał ideę ankiety i napisał rozsądnego posta wyrażającego jego opinię, możecie zerknąć na jego posta jako przykład.

fraszczu pisze:Moje wymarzone SD, model #1:

- serwer bez ograniczeń klasowych -
to mi wcale nieprzeszkadza
to tez mi nieprzeszkadza

- wysoki EXP
no bez przesady, mysle ze tak jak jest jest dobrze
- mocno liberalni MG
znowu bez przesady w 3 erze nie byli za liberalni

to tez bym wykluczyl, zadne pk dla zabawy, ale byc powinno, nieraz trzeba komus utrzeć nosa za niegodne zachowanie w stosunku do drugiej postaci
Ostatnio zmieniony 18 marca 2010, 12:19 przez Dante, łącznie zmieniany 2 razy
Dante

Szybka odpowiedź

Następna

Wróć do Sondy