Twoja ulubiona era SD

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Najlepsza era SD to:

I i II era
1
1%
III era
29
40%
IV era
9
12%
V era
22
30%
Nie mam zdania.
12
16%

Liczba głosów : 73

Postautor: Kron » 01 marca 2010, 19:19

Moze 6 bedzie nastepna, szczegolnie jesli polaczy technike z początku 4 ery, klimat absurd i atmosfere 3 ery i bardziej dopracowane dzialania fabularno-polityczno-spoleczne, jaki imo po raz pierwszy zaczely sie pojawiac w 5 erze.

Wybralem IV era, z uwagi na hardkorowe rozwiazania techniczne z jej poczatku, bardzo ciekawe i dojrzale jak na serwer pvp.
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator

Images: 1

Postautor: Riam » 01 marca 2010, 19:21

Zagłosowałem na 5 ere, bo chyba najprzyjemniej gra mi się bliźniakami Thorn. Ale brakuje mi czasem do odgrywki takich 3 erowych postaci jak Arvan, Settika czy Tukaan ;].

EDIT: Ja moskal jestem niczym otwarta księga, cóż ach cóż miał bym ukrywac :p? A konta się czasem zmienia bo... tak ;].
Ostatnio zmieniony 01 marca 2010, 19:59 przez Riam, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Riam

Postautor: Dorka » 01 marca 2010, 19:49

zagłosowałam na 5 erę , bo tylko w niej grałam .Serwer rzeczywiście rozwija się , jedynie czego czasami mi brak to wiecej klimatu RPG
Dorka
Awatar użytkownika
Dorka

Postautor: moskal1991 » 01 marca 2010, 19:55

Riam, przecie III ery nie było w kietniu 2008 roku. Wtedy była IV, chyba że coś przed nami ukrywasz :P

A tak na poważnie... Nie mam zdania. Z 3 erą wiążę głównie sieczki i wyścigi zbrojeń przeplatane kiełbasami i ogólnie przyjętą atmosferą expiarstwa na potęgę, zaś 4 z ogromną stagnacją i niczym więcej. 5 era, chociaż ciekawa, ma swoje niedociągnięcia i jakoś tą stagnację wciąż czuć w powietrzu, jednakże jakieś tam zaangażowanie widać ze strony graczy, jak i MG, ale co by nie było, widać drugie i trzecie dno...
Osobnik żyjący w niewielkich grupach, często trzymający w dłoniach naczynie z napojami(nawet te aspirujące do miana wyskokowych), snujący się po forumowych korytarzach i nawiedzający co poniektóre duszyczki, znany ze swej dziwności i tworzenia wierszy, wychodzi ze swojego forumowego leża przeważnie w weekendy.

"Z każdej sytuacji jest jakieś zamknięte wyjście ewakuacyjne..."
Awatar użytkownika
moskal1991

Postautor: leonardo1234 » 01 marca 2010, 20:12

Ja zaznaczyłem V erę, bo wreszcie w tej erze udało mi się "doexpić" max lvl. :P A tak poważnie to najwięcej gram w tej erze, zacząłem od początku IV bodajże ale tam jakoś zbyt wiele ciekawych rzeczy nie doświadczyłem. W tej erze poznałem wiele ciekawych osób , w poprzedniej... jakoś nie miałem okazji. Mam nadzieję, że nadejdzie czas na kolejną erę, pełną ciekawych przygód i nowych graczy. Najważniejsze, żeby czerpać radość z gry, ja takową mam. Jest dobrze :)
Kochać i być kochanym to tak,
jakby z obu stron grzało nas słońce.

Dr Davis Viscott
Awatar użytkownika
leonardo1234

Postautor: Pkss » 01 marca 2010, 20:30

Najchętniej zaznaczyłbym IV i V ere.
Mogę jedną więc zaznaczam V.

III era jak wszyscy ją wspominają była jedną wielką expownią, połączoną z walkami pvp , i wojną fabularną miedzy graczami. Fabularną to nie znaczy jednak jakiegoś odgrywania.... tego tam było bardzo mało, i choć niektórzy wykazywali się w tym wspaniale, to zdecydowana większość miała to w d.... :|
W tym i ja. Nie wiedziałem wtedy za bardzo co znaczy odgrywanie. Dopiero pod koniec zacząłem eis tego uczyć.

IV era była dla mnie chyba najfajniejsza, ponieważ tam wyrzeźbiłem sobie jakiś styl i zakończyłem naukę rpg, w tym też papierowego. Mnóstwo q od Tasardura i innych Mg, i prywatna wojna między moją i Gabiego postacią :mrgreen:

V era to już tylko czerpanie przyjemności z odgrywania, połączona z wykorzystywaniem doświadczeń pvp. Sporo się zmieniło, fabuła poszła do przodu, większość gracz, porządnie odgrywa . Ogólnie gra mi się teraz zajebiście, i chciałbym żeby tak było jak najdłużej.

Idea 6 ery mi nie odpowiada : :twisted: Expić nową postać? nie wiem czy będzie mi się jeszcze chciało ;) :roll:
Smutaśnik Pospolitus

Fabulator

Czarnula! :>
Arshen, dziękuję :)

Odcienie Duszy

Jak ktoś coś chce zapraszam na PW lub GG.
Awatar użytkownika
Pkss

Postautor: makaronik » 01 marca 2010, 20:33

mi sie podobala druga era pierwszej niepamietam to bylo wieeeeki temu ale od ladnych paru lat jestem w kazdej erze W pierwszych erach bylo fajowo moze za wiele sie niedzialo ale poznalem wtedy kilka osob z ktorymi fajnie sie gralo i z niektorymi gra do dzis :). Zaznaczylem 3ere bo wtedy serwer zaczal sie najbardziej rozkrecac byla masa ludzi, wojny, wecej skarg za pk :) ogolnie dzialo sie wieeeele. Od konca 3ery a wlasciwie z poczatkiem IV cos sie stalo, gralo coraz mniej ludzi i wogole pozniej to juz nuudy nie bylo pozniej dwoch jakis poteznych frakcji ktore ze soba walczyly. W 3 erze moznabylo zauwazyc naprawde walke miedzy dobrem a zlem bylo fajowo..Teraz sa niby te frkcje ale na serwie jakos tego niewidac tak naprawde...Konczac chcialem napisac ze troszke sie to poprawia, widze wiecej osob na serwerze cos sie zaczyna dziac oby teraz szlo to w lepsza strone i zeby serwer trwal jak najdluzej :) .... aaa i mowcie ze 3 era najbardziej expiarska no niewiem, nie prypominam sobie zeby byl ktos na 40lvlu a jak bylo to moze 1 lub 2, ja zakonczylem w 3 erze bodajze na 33lvlu teraz porownajcie sobie to z ta era i niby ktora jest najbardziej expiarska ?????? zreszta w 3 erze byli czesto i gesto MG online ktorzy napewno niepozwalali na jakies przegiecia z expieniem itp. np Suchy i kilku innych MG, pod tym wzgledem 3 era wlasnie przewyzszala ta, chociaz musze powiedziec ze poziom odgrywania jest wekszy a mi troche zostal na poziomie 3 ery :)
Ostatnio zmieniony 01 marca 2010, 20:45 przez makaronik, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
makaronik

Postautor: Vaynard » 01 marca 2010, 22:11

Ja zaznaczyłem V ere, ponieważ to moja pierwsza era, gram dopiero od września, a serwer zrobił na mnie spore wrażenie. Ci co mówią, że to era expierzy, może mają rację, a może nie- nie grałem wcześniej więc nie odnoszę się do poprzednich er- ale naprawdę jest z kim poodgrywać, a najlepszą postacią do tego jest chyba Taiyo Shinitori. :lol:
Gadu: 2372425

"Szaleństwo jest źródłem rozkoszy,
znanym jedynie szaleńcom."

Vaynard Zanboku/M'rin Nyn'loth - V era
Guinglain Ares/Cai Derthur - VI era

Czasem grywam.
Awatar użytkownika
Vaynard

Postautor: Jedi » 01 marca 2010, 23:41

Vaynard pisze:naprawdę jest z kim poodgrywać, a najlepszą postacią do tego jest chyba Taiyo Shinitori. :lol:

Pffft, tutaj ma miejsce jakieś faworyzowanie postaci, to powinno być karane :P

Ja zagłosowałem na "Nie mam zdania", ponieważ grałem tylko w piątej erze i tylko ją znam, a nie chcę fałszować wyników głosowania. Przeglądając album widziałem parę screenów z wcześniejszych er, które mi się spodobały i tak właściwie zachęciły do grania na tym serwerze (m. in. taka tarcza z drzwi od wychodka :D ).
Nie jestem więc w stanie powiedzieć która era mi się najbardziej podoba dopóki nie będę miał za sobą przynajmniej dwóch ;]
Ostatnio zmieniony 02 marca 2010, 00:54 przez Jedi, łącznie zmieniany 1 raz
Więc to tak.
--
V Era: Taiyo Shinitori / R'mill Nyn'Loth
VI Era: Naridia Mostill / Cillna / Kaenbyorin / Dier

VII Era: Teikka Saviel "Wróbel" Mostill / Acerola / Shailanderdette 'Sza' Shinitori / Ralia / Davel Lamnerson
Awatar użytkownika
Jedi

Images: 1

Postautor: bart5 » 07 marca 2010, 04:35

Czwarta była zawodowstwo, a zwłaszcza te kiełbaszenia przy ogniskach :P - choć za często nie grałem.
Po krótkiej przerwie z SD znowu zacząłem grać - choć od niedawna, i bardzo mi się podoba, a zwłaszcza modyfikacje serwera, nowe tereny, ulepszenia, a zwłaszcza ilość graczy :D ...itd
Chylę czoło dla ekipy. Wspaniała robota.
Jeszcze nie spędziłem zbyt dużo czasu w 5 erze, ale ją zaznaczyłem, choć 4 też miała swoją duszę.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2010, 04:38 przez bart5, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
bart5

Postautor: Suchy » 11 marca 2010, 20:30

III, zdecydowanie.
"By zachować szacunek dla samego siebie, lepiej zniechęcić do siebie ludzi, postępując zgodnie ze swym sumieniem, niż zjednywać ich sobie, robiąc to, co uważamy za niewłaściwe." - William Boetcher
Awatar użytkownika
Suchy
Administrator

Postautor: Bartosz » 11 marca 2010, 21:35

Ooooo... :) Kogo me stareńkie oczy widzą :P Witaj Wielki Moderatorze, Władco Serwera, Niszczycielu Kłapouchych. Oby twa szlachetna postać zawsze spowita była aurą przedniej, krasnoludzkiej gorzałki, a brzuch pełen był mięsiwa i najlepszego piwa. Oby twe syte beknięcia słyszane były od Vegnar po najgłebsze otchłanie Podmroku, niosąc strach i trwogę przebrzydłym userom i przekazując im pradawne przesłanie: "Jak się nie podoba, to wypad" :D

Oczywiście 3 era.
Awatar użytkownika
Bartosz

Postautor: Yastianny » 12 marca 2010, 00:01

Bartosz pisze:Ooooo... :) Kogo me stareńkie oczy widzą :P Witaj Wielki Moderatorze, Władco Serwera, Niszczycielu Kłapouchych. Oby twa szlachetna postać zawsze spowita była aurą przedniej, krasnoludzkiej gorzałki, a brzuch pełen był mięsiwa i najlepszego piwa. Oby twe syte beknięcia słyszane były od Vegnar po najgłebsze otchłanie Podmroku, niosąc strach i trwogę przebrzydłym userom i przekazując im pradawne przesłanie: "Jak się nie podoba, to wypad" :D

Dzień bez lizusostwa dniem straconym? <joke> :D

Oczywiście 5 era :P
I DIDN'T START THE FLAME WAR! :D
http://sd.wikispot.org/Sarurate_Ulrejaz_de_Mortifer
"Kto pierwszy zaufa, zginie"
Awatar użytkownika
Yastianny

Szybka odpowiedź

Poprzednia

Wróć do Sondy