Twoja ulubiona era SD

To jest forum do umieszczania sond które będą w portalu, tutaj tylko moderatorzy mogą umieszczać sondy i pisać posty.

Moderatorzy: Suchy, Junior Admin

Najlepsza era SD to:

I i II era
1
1%
III era
29
40%
IV era
9
12%
V era
22
30%
Nie mam zdania.
12
16%

Liczba głosów : 73

Twoja ulubiona era SD

Postautor: Tasardur » 01 marca 2010, 12:57

Era, w której najlepiej ci się grało lub masz najlepsze wspomnienia i dlaczego? Taka ankietka na luzie. Fajne akcje? Fabuła? Questy? Konflikty? Postaci? Powspominajmy!
Awatar użytkownika
Tasardur
Administrator

Images: 17

Postautor: FredU » 01 marca 2010, 13:00

Zagłosowałem na 3 ponieważ nie zapomnę sławetnych "kiełbas". A także taki sielankowych nastrój, ale jak jakaś wojna była to już wojna! Nie bierzemy jeńców to bezsensu :P
Kiedy patrzysz w oczy Magnata, zamilcz.
Awatar użytkownika
FredU

Postautor: Astarte » 01 marca 2010, 13:05

V, bo mimo, że gram duzo mniej, dzieje się więcej niż w IV, a w innych nie grałam :P
Ze słyszanych pogłosek III mi się nie podoba, a o I i II nikt nic nie mówi :P
Astarte

Postautor: Azazel » 01 marca 2010, 13:38

Nie grałem w III erze, jednak z opowieści osób grających jej klimat przypadł mi do gustu, choć i tak sądze, że ciężko o powrót do tego i lepiej skupić się nie na poprzednich erach a na kolejnych ;)
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry

Postautor: Dark Men » 01 marca 2010, 14:56

Zaznaczyłem V erę ponieważ podoba mi sie jej klimat, ale jeśli nadejdzie kiedyś kolejna era to mam nadzieję że będzie to rewolucja a i drowy może zmienią nastawienie?!
Dark Men

Postautor: Isnith » 01 marca 2010, 15:17

W III i V erze mało aktywnie, w IV trochę bardziej byłem widoczny.

Najmilsze wspomnienia wiążą się z pewnym etapem IV ery - początkiem - z 'tragicznie' zaniżonym expem... Było po co grać, po co przywiązywać się do jednej postaci, co tworzyło grupę graczy - starych odgrywających i nowych jeszcze nie skażonych żądzą sieczki - w której miło się spędzało czas.
Awatar użytkownika
Isnith

Postautor: nie3e » 01 marca 2010, 15:29

Żadna.
III era to był właściwie wyścig zbrojeń i ponadto funkcję MG pełniło wiele nieodpowiedzialnych osób.
W IV erze bardzo mało grałem ze względu na odstąpienie od zabawy i raczej podejście do tego, jak bardziej uprzykrzyć grę. (to właściwie powinien być cytat pewnej osoby)
V era - gram od samego początku jedną postacią, bardzo rozwiniętą fabularnie, tylko kłopot w tym, że sam sobie wymyślam fabułę - to tak jakbym układał pytania na egzamin, który sam muszę zaliczyć. Dalej - czekam nadal na jakiś upgrade łuków - nic. Ale ta era się jeszcze nie skończyła i mam nadzieję, że zmienię zdanie, bo jeszcze sporo może się wydarzyć. ^-^
Dołączył ~październik/listopad 2004
Kontakt: GG 1936995
Awatar użytkownika
nie3e

Postautor: Byczkin » 01 marca 2010, 15:59

Zaznaczylem 3 erę był to początek mojego grania na SD. Ci którzy mówią ze 3 era to tylko sieczka oczywiscie są w błędzie ponieważ faktycznie było wiele walk i potyczek między graczami-organizacjami jednak było to wszystko jakos zaplanowane kazda organizacja miała spotkania szpiegów konfidentów. Na prawdę 3 era to idealna proporcja odgrywania do walk PvP.
Aha i Cienie to była organizacja!!!
ßYKÜ
Ñ€Ç
Awatar użytkownika
Byczkin

Postautor: Shoikan_PL » 01 marca 2010, 16:01

V era bo mam koksa zgodnego z regulaminu z początku ery ;)
Shoikan_PL

Postautor: zdunior » 01 marca 2010, 16:15

zaznaczylem 3 ere, chociaz nie przekroczylem wtedy 16 lvl :) ale i wydaje mi sie najlepsze jesli chodzi o ogolny klimat:) ta tez jest b.fajna i w koncu mam jakies silniejsze postacie, i odkad skonczyly sie te chore akcje związane z paroma osobami, na serwerze jest naprawde spoko, brakuje jakies fabuly no ale ta era caly czas trwa
Awatar użytkownika
zdunior

Postautor: Xanas » 01 marca 2010, 16:47

V era bo tylko na niej grałem. Najbardziej mi sie podobało za początku gdy było 3 mg do drowów aktywnych (zniszczenie brushwood) czy potem q z Siewcami . Ale jak się przekonałem w 3 ostatnich dniach nadal jest fajnie :). Wszyscy mówili bym robił nową postać ale do tej jestem przywiązany ze względu na jej przeżycia( czasem dobre , czasem złe, Eden zawsze się podnesie) co się wiąże że ta era mi się podoba :D
Awatar użytkownika
Xanas

Postautor: Draken » 01 marca 2010, 17:04

Mi się zdecydowanie najbardziej podobał późniejszy okres IV ery... ;)
Całkiem dobrze się działo przy okazji wykształciły się fajne grupy z którymi można było poodgrywać, ale też i pójść do cytadeli pomimo, że nie miałem w IV erze jakiegoś high lv Ellosem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Draken

Postautor: Mutal_ » 01 marca 2010, 17:30

nie mam zdania.
boga nie ma.
Mutal_

Postautor: Asterion » 01 marca 2010, 17:36

Zaznaczyłem 4 era bo to jedyna w której grałem od początku do końca i tylko o niej mogę się w pełni wypowiedzieć.
Za to mogę wyrazić to co najbardziej mi się podobało w erach w których do tej pory grałem:

Aktywność MG w postaci Questów - najlepiej wspominam 3 erę, choć najwięcej Q miałem w 4

Organizacje Graczy - z własnego doświadczenia bez wahania wymieniam erę 3 choć w 4 erze też nie było źle. 5 erę pod tym względem oceniam... na to nie ma tak niskiej oceny.

Rozwój serwera, poprawki i wpływ graczy na jego zmiany - w tym punkcie 5 era nie ma wg mnie żadnej konkurencji

Odgrywanie a expienie - pod względem odgrywania najlepiej mi się grało w 4 erze, ta era pozwoliła mi na stworzenie charakterystycznych postaci, które zostały zapamiętane przez niejedną osobę z was, np. Drwal Mick, Szalony kapłan Mark i jego nieśmiertelny Kapitan Kościk :) . 3 era to było bardziej poznawanie serwera a 5... cóż, mam jedna postać której poświęciłem wiele odgrywania ale... i tu można by wymienić wiele złego na 5 erę ale powiem tylko tyle, że to jak dla mnie to najbardziej expiarska era a najmniej odgrywająca

Podsumowując wszystkie Za i Przeciw 4 era zbiera mimo wszystko ode mnie najwięcej pochwał.
Ostatnio zmieniony 01 marca 2010, 17:36 przez Asterion, łącznie zmieniany 1 raz
Dowiedz się więcej o NWN --> NWN Wiki
Dowiedz się więcej o 'papierówce' D&D --> SRD d20
Brae Marliz
W co teraz gram -->WoT
Awatar użytkownika
Asterion

Postautor: Toomal » 01 marca 2010, 18:30

Ja powiem tak, każdy kto zasmakował klimatu III ery zagłosuje na nią tak jak ja. Ale czy chciałbym żeby było jak wtedy? raczej nie. Jest kilka rzeczy których brakuje z III, szczególnie wyraźnego podziału organizacji na dobrych i złych i może neutralnych, którzy zawsze stoją po stronie dobrych :) ale potężne zmiany jakie przyniosły następne ery bardzo dopieściły ten serwer. W III erze mało jeszcze wiedziałem o NwN ciężko się grało ale było to coś. W IV miałem najmilej wspominaną postać- Delmotha i całe mnóstwo Q. W tej, no cóż ciężko trochę mi się trochę odnaleźć ale to jeszcze nie koniec :mrgreen:. Serwer się rozwija i to najważniejsze.
Kłopot ze światem jest taki, że jest on zawsze o trzy drinki do tyłu
`Humphrey Bogart`

http://sd.wikispot.org/Delmoth_Va_Lome
Awatar użytkownika
Toomal

Images: 1

Szybka odpowiedź

Następna

Wróć do Sondy