[Aktualności] Sytuacja i nastroje na Lodor

Wieści ze świata Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

[Aktualności] Sytuacja i nastroje na Lodor

Postautor: Purple » 28 sierpnia 2013, 17:39

Zawarte w tym temacie informacje są IC - jako plotki w karczmie, jaki i OOC - w przygodach pod okiem MG. Jest to rodzaj streszczenia tego co dzieje się na Lodor, nadal będą pojawiały się informacje w Wieściach i Plotkach. We wszystkich opisanych wydarzeniach brali udział gracze.

Aldur

W ostatnich latach pozycja Maladytów bardzo osłabła w mieście, po tym jak stracili Ferie i Dedry, do tego wyszło na jaw, że wspierają Maladytów z Wyspy Braci, gdy ludność Aldur głoduje. Maladyci starają się wzmocnić swoją pozycję w mieście, ale sprawy nie ułatwia fakt, że panuje rozłam wśród Turanów, po tym jak zaginęła ich głowa rodu -Erlik Turan.

Plotka głosi, że ludność jest potajemnie dokarmiana przez grupę spiskowców. Dodatkowo wokół miasta wzrsła aktywność nieumarłych, na traktach czasem można spotkać wyjątkowo liczną karawanę kupiecką, co bardziej spostrzegawczy mogą zauważyć, że to nei karawana ale uchodźcy.

{OOC - Opozycja to połączenie kilku Rodów - pod przewodnictwem Wilkinsenów.
-potajemne dostawy żywności z Ferie dla głodujących pod patronatem Zakonu Lodu
-pozbycie się Erlkia Turana,
-uwolnienie z więzienia znanego fałszerza
-mieszkańcy Aldur potajemnie opuszczają miasto.}Ferie

Maladyci zostali zmuszeni do opuszczenia Ferie. Wioska jest wolna, jednak pod patronatem Krasnoludów i Zakonu Lodu (który przybył z Kentaru i osiedlił się w pobliskim zamku)

Był czas, że wioska było niepokojone przez nieumarłych i upiory, ale dzięki interwencji krasnoludzkich kapłanów (i postaci graczy) w miasteczku zapanował względny pokój.
Wioską rządzi Rada, w której skład wchodzą Straż Ferie i przedstawiciele zamożniejszych rodzin. Jednak planowane są wybory burmistrza.
Mieszkańcy handlują z krasnoludami z Vegnar, oraz z Zakonem Lodu.

Dedry

Maladyci, którzy przez lata rządzili w Dedrach zostali przepędzeni przez Belulytów, za którymi opowiedzieli się mieszkańcy.
Obecnie Dedry są wolne, lecz pod patronatem Belulasa. Gnomy mają więcej swobód, miasteczko jest bronione przez żołnierzy pochodzących z Cytadeli. Swobody te uzyskali głównie dzięki ponownej probie odbicia miasteczka przez "Tormitów", zwolennicy Belulasa zostali zdziesiątkowani. {OOC - W zamian za to ochronę Gnomy w Instytucie wykonują zlecenia dla Cytadeli}

Faraldor

Faraldor jest w stanie wojny z Nekropolią i prowadzone są pertraktacje z Krasnoludami Vegnar, przeciw ich wspólnemu wrogowi. Niechęć między tymi dwoma rasami nadal jest, lecz obecnie planuje rozejm, gdyż mają bardziej niebezpiecznego wroga.

Faraldor dostało zbroje, które okazały się pułapką, dochodzenie wskazywało na Maladytów, ale sposób wykonania i zaawansowana technologia na Nekropolie.

W mieście goszczą także paladyni z Zakonu Torma, którzy zostali odparci przy ataku na Cytadelę. (niewykluczone, że z Kentaru przybędą posiłki)

Wkrótce ma się odbyć egzekucja maga podejrzanego o nekromancję, może to poprawi nastroje mieszkańców, którzy już tylu członków rodziny utracili z powodu tej plugawej magii. {by DM Izaya}


Vegnar

Wspierają Ferie, starają się dogadać z Elfami w sprawie Nekro.
Udało im sie zalać Zgubę lawą (prace nad kanałami lawy, prowadzone były przez Azerów), uracili część wyrobisk oraz dolne poziomy Kabard, ale pozbyli się zagrożenia. Teraz mogą się skupić na Nekro.

Nekropolia

Ogólnie sobie nagrabili -u Drowow (ale nieoficjalnie), Elfów i Krasnoludów. Jedyny ich sprzymierzeniec to Cytadela (ale łączy ich bardzo wątły sojusz, oparty głównie na wspólnej wierze w Belulasa). Początkowy sprzymierzeniec Maladyci też się od nich odwrócili. Twierdza jednak wydaje się niezdobyta, bo zamieszkała głównie przez nieumarłych, którzy niewiele potrzebują by utrzymywac się w nie-życiu.

Cytadela

Cytadela góruje nad Lodor, dosłownie i w przenośni. Zniszczyli sanktuarium Torma, odebrali Maladytom Dedry udało im się odeprzeć atak Zakonu Torma, lecz nie odpoczywają. Mają wielu sojuszników, a ich siły wciąż rosną. {OOC - Graczy zainteresowanych odsyłam do toomala, bo wszystko to jest możliwe dzięki jego inicjatywie}

Paladyni i "jasna strona mocy"

Tormici: Stracili sanktum Torma, potem je odzyskali, ale ponieśli porażkę walcząc z Cytadelą. Obecnie przegrupowują się w Faraldor, mozliwe że dołączą do nich posiłki z Kentaru.

Zakon Lodu: Działają pod patronatem Shyvay ich siedziba to Zamek Siedmiu koło Ferie. Wspomagali szturm na Cytadelę, wspierają ludność Aldur żywnością.

Ostrza Lasu: Druidzi w Ukrytym Gaju, którzy sprawili, że natura odzyskała Brushwood. Zostali wygnani przez Renegatów, lecz nie zapomnieli o tym co utracili. {Wspomogą każdego kto pomoże im pogonić Renegatów.}

Skrzyżowanie Daclora
Zniknęła Studnia Dusz. (początek Wojny Bogów)

Karczma została spalona, przez nieznanych sprawców, ponoć zamieszani w to byli Elf i Niziołka. ( Wiecej informacji udziela DM Izaya)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Będę uaktualniać ten post, oraz zapraszam innych MG do dopisywania swoich uwag.
Lubie domino.
Awatar użytkownika
Purple
 
Posty: 352
Rejestracja: 31 października 2012, 23:42

Re: [Aktualności] Sytuacja i nastroje na Lodor

Postautor: Purple » 29 sierpnia 2013, 17:50

Uaktualnione:
Faraldor.
Skrzyzowanie Daclora.


Będę uaktualniała mniej więcej raz na tydzień, jak się nazbiera w wieściach. Przedawnione informacje się usunie, nowe się wrzuci.
Lubie domino.
Awatar użytkownika
Purple
 
Posty: 352
Rejestracja: 31 października 2012, 23:42

Re: [Aktualności] Sytuacja i nastroje na Lodor

Postautor: Purple » 13 grudnia 2013, 03:14

Elfy i Krasnoludy

Wieść niesie, że podpisano traktat o wzajemnej nieagresji między Elfami z Faraldor a Krasnoludami z Vegnar.

Krasnolud wciąż nienawistnie łypie na długouchca, ale namyśli się nim go zdzieli toporem, czy przypadkiem nie lepiej siły tej spożytkować na truposza w mieście za borem.

//Gracze mający postać Elfa lub Krasnoluda mogą pisać do MG o podniesienie reputacji z Vegnar, lub Faraldor - reputacja będzie podnoszona do 13pt.//
Lubie domino.
Awatar użytkownika
Purple
 
Posty: 352
Rejestracja: 31 października 2012, 23:42

Re: [Aktualności] Sytuacja i nastroje na Lodor

Postautor: Kron » 18 stycznia 2014, 22:09

De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator
 
Posty: 2539
Images: 1
Rejestracja: 17 lipca 2005, 18:43

Re: [Aktualności] Sytuacja i nastroje na Lodor

Postautor: Kron » 31 stycznia 2014, 15:02

2 VIII 1072 EC

lotki ucichły dopiero jak delegacja odpłynęła, a Sanny ze skarpy ogłosił, że elfy handel z Aldur zawiązały i że za kruszce owoców sprzedadzą i sekretów kilka, że i uprawy jeszcze obfitsze będą w osadzie. Powiedziane też było, że dwóch z Kruczej Straży na przeszkolenie krótkie zabrano, a pozostawiono dwóch ichnich.


viewtopic.php?f=65&t=7365&p=95656#p95656
De inimico non loquaris sed cogites. [nie życz źle wrogowi, zaplanuj to]
Awatar użytkownika
Kron
Administrator
 
Posty: 2539
Images: 1
Rejestracja: 17 lipca 2005, 18:43

Szybka odpowiedź

   

Wróć do Wieści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron