Zbroje Faraldor

Wieści ze świata Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

Zbroje Faraldor

Postautor: Blue » 03 lipca 2012, 01:27

W Faraldor jest poruszenie. Ogłoszono, że niedługo maja nastąpić przemówienia i ostateczne głosowanie odnośnie zbroi znalezionych w porcie. Zaraz po tym armia ma założyć je i ruszyć do ataku, jeśli taka decyzja zostanie podjęta. Elfy nie mówią teraz o niczym więcej. Podniecenie i poruszenie wyraźne jest na ich twarzach. W tawernach jest duży ruch, podobno elfy i poszukiwacze przygód z odległych krain wrócili do Wiecznego Miasta żeby zagłosować. Każdy na Placu może przemówić i każdy może zagłosować, o ile potem sam założy zbroje i będzie walczył za Faraldor.

//OOC Quest odbędzie się w sobotę ok godziny 16.00. Każdy może uczestniczyć. Jego zakończenie istotnie wpłynie na fabułę serwera.

Podmrok jest niebieski
Awatar użytkownika
Blue

Re: Zbroje Faraldor

Postautor: Nimorid » 03 lipca 2012, 21:46

Wśród arystokracji odezwały się głosy sprzeciwu. Przedstawiciele rodów Turuse i Quel'Thanor sprzeciwili się by inne rasy miały możliwość decydowania o przyszłości Wiecznego Miasta. Głosowanie ma pozostać pospolite, lecz tylko dla elfów i odbędzie się w Górnym Mieście.

//OOC data i godzina się nie zmieniają. Nie-elfy wchodzą do Górnego tylko w towarzystwie elfów, jak ktoś nie ma kolegi elfa, skołuje się wejście. Kto chce brać udział niech pisze :)
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty.

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.
Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Blue » 04 lipca 2012, 00:33

W Tawernach i na drzewach wisi ogłoszenie, elf wygłasza swoją mowę też co jakiś czas na placach miasta i na ulicach:

*napisane starannym pismem w jezyku elfickim*

Bracia!
Zatrzymajcie się na chwilę. Jak możecie się tak beztrosko bawić w tej ciemnej epoce?
Obudźcie się bracia i siostry. O czym ja mówię? A jakież to zło czai się za rogiem? Mówię oczywiście o tych nieumarłych potworach, co żyją blisko nas. Zabili moich przyjaciół i bogowie wiedzą co z nimi zrobili. A co my robimy by przegnać to zło? Bawimy się i ignorujemy je.
Inni mówią: „Kto inny się nimi zajmie, kto inny pokona te potwory”. A co jeśli nie?! Co jeśli wszyscy zostaną pokonani i włączeni do ich wojsk?!
Musimy odegnać tę groźbę zanim będzie za późno. Za tych wszystkich, co polegli i dla tych co się jeszcze nie narodzili. Sam mam dzieci i nie chcę wychowywać ich w epoce mroku w bojaźni a w blasku słońca.
Mamy broń, mamy wielu młodych silnych młodzieńców, nawet ja sam, mimo swego wieku wezmę za ostrze i stanę w pierwszej linii! Musimy walczyć, jednak by pomyślnie wyjść z tej potyczki musimy wspólnie decydować. Niech każdy elf zagłosuje czy chce walczyć. Czy to stary czy to młody, czy to silny czy to słaby, każdy elf jest naszą rodziną.
Chodzi tu o los nas wszystkich, każdy powinien mieć szansę na głos. Niech to elfowie będą światłem, które rozświetli mrok! Chcę żyć w blasku słońca, a wy?! Nie bójmy się o tym otwarcie mówić. Chcemy głosować o naszej przyszłości.

Everast Herkin

Podmrok jest niebieski
Awatar użytkownika
Blue

Postautor: Blue » 06 lipca 2012, 23:40

Przeniosę quest na godzinę 20.00, w tą sobotę.

Chyba wtedy większej liczbie graczy będzie odpowiadać. Przypominam, że zaproszeni są wszyscy, a jak nie pojawi się satysfakcjonująca liczba graczy to zaciągnę siłą :P

Podmrok jest niebieski
Awatar użytkownika
Blue

Postautor: Blue » 07 lipca 2012, 12:10

16 Pracowity Sierpień

W porcie Faraldor pojawiają się bronie, oręż i zbroje z niewiadomego źródła. Stał przy nich jedynie wysłaniec, mówiący, że to podarunek z Gartu ze szlacheckiego rodu, który chce pomóc uciśnionym Uronitom. W mieście nastąpiło poruszenie, Uronici zagrzewają do sprzeciwu i rozwiązania problemów z Maladytami. Są jednak też tacy, którzy zadają niewygodne pytania: skąd się wzięła ta broń, dlaczego tak nagle się pojawiła pomoc? I tak bezinteresownie?

Zbroje trafiły do Kowala w górnym mieście oraz na parę dni do Wieży Magów, by ci mogli im się bliżej przyjrzeć. Jednak już po trzech dniach, kiedy magowie nie wykryli zdanej klątwy, zostały one im odebrane, jednak Elvith Be'te'tner z wieży Magów w Faraldor twierdził, że to był zbyt krótki okres na ich zbadanie. Kiedy zbierał podpisy pod petycją z prośbą o dodatkowe prace nad zbrojami, nastąpiło włamanie do Kowala, ukradziono trzy sztuki zbroi, a strażnika torturowano. Podobno był to jakiś nekromanta, który odgrażał się, że zabije wszystkich. Sytuacja stała się napięta, chciano nawet ponownie oddać zbroje pod badanie, ale w tym czasie dom Elvitha spłonął, a on sam zrezygnował z badań mówiąc, że teraz musi skupić się na swoim zdrowiu. W mieści pojawił się mówca, który swoimi przemowami oraz odezwami starał się przekonać elfy do walk z Nekropolią:

W Tawernach i na drzewach wisi ogłoszenie, elf wygłasza swoją mowę też co jakiś czas na placach miasta i na ulicach:

*napisane starannym pismem w jezyku elfickim*

Bracia!
Zatrzymajcie się na chwilę. Jak możecie się tak beztrosko bawić w tej ciemnej epoce?
Obudźcie się bracia i siostry. O czym ja mówię? A jakież to zło czai się za rogiem? Mówię oczywiście o tych nieumarłych potworach, co żyją blisko nas. Zabili moich przyjaciół i bogowie wiedzą co z nimi zrobili. A co my robimy by przegnać to zło? Bawimy się i ignorujemy je.
Inni mówią: „Kto inny się nimi zajmie, kto inny pokona te potwory”. A co jeśli nie?! Co jeśli wszyscy zostaną pokonani i włączeni do ich wojsk?!
Musimy odegnać tę groźbę zanim będzie za późno. Za tych wszystkich, co polegli i dla tych co się jeszcze nie narodzili. Sam mam dzieci i nie chcę wychowywać ich w epoce mroku w bojaźni a w blasku słońca.
Mamy broń, mamy wielu młodych silnych młodzieńców, nawet ja sam, mimo swego wieku wezmę za ostrze i stanę w pierwszej linii! Musimy walczyć, jednak by pomyślnie wyjść z tej potyczki musimy wspólnie decydować. Niech każdy elf zagłosuje czy chce walczyć. Czy to stary czy to młody, czy to silny czy to słaby, każdy elf jest naszą rodziną.
Chodzi tu o los nas wszystkich, każdy powinien mieć szansę na głos. Niech to elfowie będą światłem, które rozświetli mrok! Chcę żyć w blasku słońca, a wy?! Nie bójmy się o tym otwarcie mówić. Chcemy głosować o naszej przyszłości.

Everast Herkin

W mieście zdania są podzielone. Nieoficjalnie szepcze się, że Straż chce walki i ma dość enigmatycznych rozkazów Rady, młodzi chcą przygód, epickich czynów oraz buntu przeciw starszym. Dodatkowo w mieście pojawia się coraz więcej poszukiwaczy przygód zachęconych perspektywą walki, skarbów, żołdu oraz sławnych zbrój, które podobno nie dość, że są mistrzowsko wykonane, to jeszcze bije od nich silna magia. Rada zdecydowała, że odbędzie się głosowanie w górnym mieście i każdy będzie mógł zdecydować, czy zbroje pomogą elfom w walce z Nekropolia oraz czy do bitwy w ogóle dojdzie.

Podmrok jest niebieski
Awatar użytkownika
Blue

Postautor: Nimorid » 08 lipca 2012, 15:40

25 wielobarwnego kwietnia

W Faraldorze wciąż wrze po głosowaniu, które miało miejsce w Górnym Mieście. Wczoraj na Placu Sprawiedliwych odbyło się zebranie Rady Trzech i Siedmiu, mieszkańców miasta oraz kilku podróżnych z zewnątrz. Każdy miał okazję wypowiedzieć się, podzielić się radą i opinią w sprawie tajemniczego ekwipunku, którym zostały obdarowane elfy.

Zdania Rady Siedmiu były podzielone. Większość przedstawicieli rodów była przeciwna użyciu zbroi, jednak Liadon i Quel’Thanor byli głosami za. Kwestia ewentualnych działań wojennych została odłożona do dalszego omówienia i będzie rozstrzygana przez członków obu Rad.

Szczególną uwagę przyciągnęły słowa Nel Wilkilsen. Twierdziła, że Cencal, z którego rzekomo pochodzą zbroje, jest pogrążony w wojnie domowej i sprawy Lodor dla tamtejszych uronitów są całkiem drugorzędne.
Często wypowiadał się jeden z mieszkańców Wiecznego Miasta, Everast Herkin, był jednym z najczęściej słyszanych głosów pośród zgromadzonych, nawoływał elfy do podjęcia walki z Nekropolią. Dyskutował z nim człowiek, któremu bardzo nie w smak była większość decyzji elfiego rządu. Poza nim wypowiadali się jeszcze niejaki Tim podróżnik i obywatel Faraldoru Vedhros.

Mówi się też sporo o alchemiku Elvicie Be’te’tnerze, który z głosowania został odprowadzony przez straż. Był zdenerwowany i wspominał coś o pomówieniach. Ruiny jego spalonego domu zostały dokładnie przeszukane, jednak żadne dalsze informacje nie przeciekają.

Wieczór odbył się bez większych incydentów, choć straż miejska pilnie obserwowała elfią młodzież, która dość wzburzona opuściła zebranie.

Teraz wszyscy czekają z niecierpliwością na decyzję w kwestiach wojny.

//Faraldor - do ogłoszenia decyzji
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty.

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.
Awatar użytkownika
Nimorid

Szybka odpowiedź

Wróć do Wieści