Niepokoje.

Wieści ze świata Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

Niepokoje.

Postautor: Shade » 15 sierpnia 2011, 14:25

Aldur się odmieniło. Zwyczajowy gwar wrzeszczących rybaków ustąpił miejsca chrzęstom zbroic. Dziecięce krzyki ucichły by krótkie rozkazy mogły pobrzmiewać pośród budynków. Wędrówki między handlarzami a karczmą zostały zastąpione przez zbrojne patrole. Młodzieńcy nie bałamucą dziewczyn po kątach wsi, przywdziewają pancerz straży.

Aldur się zmieniło, ucichło. nawet śnieg skrzypi jakby bardziej złowieszczo, wszyscy wyczuwają napięcie, coś ma się wydarzyć, lub już miało miejsce. O cokolwiek chodzi, Straż wie...wie i jest gotowa.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2011, 14:28 przez Shade, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Shade
 
Posty: 428
Images: 7
Rejestracja: 07 sierpnia 2011, 15:42
Lokalizacja: z Internetów

Postautor: Shade » 17 sierpnia 2011, 02:52

To już nie niepokój, to śmierć sama w sobie zstąpiła na biedną rybacką wieś. Nocą ktoś podpalił karczme, której piętro zostało całkowicie, spalone. Sklep jubilera rozpadł się i lezy w gruzach dymiących się jeszcze miejscami.

Lecz najstraszniejszy widok znajduje się pod posągiem Shyvyy, wozy i stosy ze zwłokami trzeciej części mieszkańców Aldur. Podczas gdy ludzie gasili płomienie, jakiś szalony mag zabił większość z nich jednym zaklęciem.

Wieś upadła, panuje tam grobowa cisza, jak można ufać Radzie skoro dzień po wzmożeniu warty doszło do takiej...rzezi. Jak tam żyć, skoro niemal każda rodzina straciła swych bliskich ? lub ile całych rodzin wyginęło całkowicie ?

Jeden z organizatorów masakry został zabity przez straż. Rozpoznany jako karzeł *opis wyglądu postaci Asstin Resin* leży martwy pośród śniegu czerwonego od krwi. Polowanie na resztę właśnie się zaczęło, każdy kto dzierży kostur i nosi togę, lub szatę, niech lepiej nie zbliża się do bram Aldur. Statki do i z Aldur nie kursują. Wieś pogrążył się w żałobie.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2011, 02:54 przez Shade, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Shade
 
Posty: 428
Images: 7
Rejestracja: 07 sierpnia 2011, 15:42
Lokalizacja: z Internetów

Postautor: Blue » 20 sierpnia 2011, 02:39

Napadnięto na wiezienie w Aldur, strażnicy zostali zgładzeni, jeden z więźniów uciekł, inni nie żyją. W celi znaleziono pojedynczą kartkę:

Znów was przechytrzyłem. Czarny Mag

Pojawiają się plotki, straży na ulicach jest coraz więcej, nikogo do więzienia prócz straży i więźniów nie wpuszczają. Sytuacja staje się napięta.

Podmrok jest niebieski
Awatar użytkownika
Blue
 
Posty: 1152
Rejestracja: 26 marca 2011, 22:18
Lokalizacja: ...

Szybka odpowiedź

   

Wróć do Wieści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron