Plotki z tawern i nie tylko -archiwum 2 ERA 6

Wieści ze świata Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

Plotki z tawern i nie tylko -archiwum 2 ERA 6

Postautor: Azazel » 01 lipca 2010, 18:36

Opis tego tematu:
Będą tu zamieszczane co ważniejsze wydarzenia, o których można usłyszeć w danych tawernach. Mogą one dotyczyć czegoś co było, jest lub będzie oraz przewlekłych wydarzeń.
:arrow: Przykład wydarzenia, które było: Atak drowów na Faraldor, jego opis i przebieg, konsekwencje.
:arrow: Przykład wydarzenia, które może być aktualne w danej chwili: odział ogrów zabarykadował drogę Prael - Saryl.
:arrow: Przykład wydarzenia, które ma mieć miejsce: krążą słuchy, że wampiry planują atak na siedzibę Łowców // Do Lodor ma przybyć wielki mag Henryk Świrek, znany ze swego szaleństwa na punkcie kiełbasy.
:arrow: Przykład wydarzenia przewlekłego: od paru tygodni plemie golbinów Nidar regularnie atakuje karawany i podróżnych poruszających się po drogach Lodor.

Do każdej informacji będzie dodatkowo notka gdzie można usłyszeć o wydarzeniu i jak długo.
:arrow: Przybycie wielkiego Krasnoludzkiego Obrońcy, Ganriego, brata króla Goinusa do Vegnar. // Można usłyszeć: całe Vegnar, tawerna Aldur - przez 3 dni.

Czyli jeśli postać nie zajdzie do tych miejsc NIE MOŻE wiedzieć o tym wydarzeniu (chyba, że dowie się o nim od gracza, którego postać była już w danej tawernie / miejscu). Tak samo nie dowie się, gdy wejdzie do Vegnar po 3 dniach od daty zamieszczenia postu na forum. Mam nadzieje, że nie będzie sytuacji, gdy gracz dowie się o czymś na forum i specjalnie pobiegnie do tawerny by jego postać się o tym dowiedziała. Liczę przede wszystkim na uczciwość z waszej strony.

Niektóre wydarzenia będą aktualne przez 1 dzień czasu realnego, inne będą trwały znacznie dłużej, jeszcze inne będą tylko historią. Może być też tak, że plotka okaże się tylko nieprawdziwą opowieścią i nie będzie miała odbicia w świecie gry.

Inni MG mogą zamieszczać tu także wieści o przygodach, które sami prowadzili lub będą prowadzić.

Co do graczy. Nie mogą tu zamieszczać własnych "plotek", jednak mogą odegrać (opisać) reakcje postaci na zasłyszenie danego wydarzenia.

Wpisy OOC poza tym oraz informacjami dotyczącymi miejsca i czasu trwania wieści nie są dozwolone w tym temacie. Wszelkie sugestie co do tematu przyjmuje na PW lub możecie założyć odzielny temat w odpowiednim dziale.

Pierwsze wpisy pojawią się niebawem
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2010, 18:37 przez Azazel, łącznie zmieniany 1 raz
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry
 
Posty: 1752
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 13:50
Lokalizacja: The Abyss (k20) :)

Postautor: Azazel » 01 lipca 2010, 18:39

3 Promiennego Lipca 1040r.

Podmrok zaczął wrzeć, kiedy do uszu niemal wszystkich mieszkających tam istot doszła tragiczna wiadomość o samobójstwie arcykapłanki domu Nyn'loth - Queve, przez ostatnie lata jej wszyscy z jej otoczenia mieli wrażenie, że się zmieniła, na pewno było z nią coś nie tak skoro w niewyjaśnionych okolicznościach zginęła. W Podmroku taka informacja nie mogła zostać niezauważona. Nikt nie ma pomysłu co skłoniło Queve do takiego czynu, podobno ostatnimi czasy nie było w ogóle z nią kontaktu, podobno majaczyła a w jej oczach można było dostrzec błysk szaleństwa.
Dom Nyn'loth pozostaje na razie bez arcykapłanki, czy podniesie się po tej stracie ?


Każdy zakątek Podmroku - do wybrania nowej arcykapłanki.
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry
 
Posty: 1752
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 13:50
Lokalizacja: The Abyss (k20) :)

Postautor: Azazel » 04 lipca 2010, 16:51

11 Promiennego Lipca 1040r.

W Borban doszło do jednej z największych pijatyk jakie widziało to miasto, grupa siedmiu pijanych Mrocznych Krasnoludów pobiła się z pięcioma narąbanymi w sztok Orkami, którzy ośmielili się jak powiadają naoczni świadkowie obrazić matkę jednego z Dueregarów. Kłótnia przerodziła się w ogromną bijatykę, skutkiem której karczma w Borban jest w opłakanym stanie, nie uchowało się ani jedno krzesło, stół czy kufel. Straż Borban zareagowała dość szybko i opanowała sytuację nie szczędząc przy tym ani swoich pobratymców ani orków.


Vlos, Nilas, Borban - tydzień czasu realnego.
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2010, 23:13 przez Azazel, łącznie zmieniany 1 raz
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry
 
Posty: 1752
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 13:50
Lokalizacja: The Abyss (k20) :)

Postautor: Azazel » 05 lipca 2010, 18:22

15 Promiennego Lipca 1040r.

Ostatnimi czasy Grogor jakby się ożywiło, jednak nie widać tego za dnia. Pod osłoną nocy do Grogor przybywają okręty bez jakiejkolwiek bandery, ciągle coś przeładowują ze statków na ląd z lądu na statek. Ostatnio jednego ciekawskiego elfa, który zbytnio zbliżył się do miejsca rozładunku Orkowie rozwlekli po całym Grogor. Sprawa to dziwna bo nikt nie wie o co chodzi, jednak Orkowie trzymają gęby na kłódkę, pewnikiem nie chcąc podzielić losu tego elfa.


Grogor,Borban,Nilas - tydzień czasu realnego.
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry
 
Posty: 1752
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 13:50
Lokalizacja: The Abyss (k20) :)

Postautor: Azazel » 06 lipca 2010, 20:28

18 Promiennego Lipca 1040r.

Dom Nyn'loth we krwi! Długi impas podczas wyboru nowej Arcykapłanki i Matki Opiekunki dom zostaje przerwany i to w bardzo brutalny i krwawy sposób, podczas ceremonii mającej wynieść do rangi Matki Opiekunki Pierwszą Córkę - U'mrae Nyn'loth doszło do istnej masakry, do sali audiencyjnej wpadła duża grupa Drowów przewodzona przez córkę U'mrae - R'mill Nyn'loth oraz M'rina Nyn'loth, którzy dokonali rzezi w sali audiencyjnej, towarzyszyli im najęci zabójcy i nieznajomy, którego niedawno widziano w towarzystwie Xarna Olath, który wspierał działania atakujących. Po dość szybkiej walce żywi ostali się tylko atakujący i Ci którzy uznali wyższość puczystów. Ten brutalny zamach stanu zapewnił R'mill Nyn'loth funkcję nowej Arcykapłanki i Matki Opiekunki domu Nyn'loth, M'rin który walczył w pojedynkę z samym Negredem zdołał go zgładzić i tym samym awansował na nowego Fechmistrza domu Nyn'loth. Nikt kto widział czego dokonali zamachowcy nie miał obiekcji co do tego kto będzie teraz rządził w tym domu...nikt. R'mill zabijając w taki sposób swoją matkę na pewno zaskarbiła sobie łaskę Lolth
Po wszystkim nieznajomy mag, który wspierał R'mill i M'rina oddalił się bez słowa...


Cały Podmrok, Speluna Zdzicha - najbliższe dwa tygodnie czasu rzeczywistego.
"I do not betray my dream." ~Griffith
"Czy to jest serwer D&D czy THE SIMS "BALANGA"?" ~ Suchy
Awatar użytkownika
Azazel
Mistrz Gry
 
Posty: 1752
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 13:50
Lokalizacja: The Abyss (k20) :)

Postautor: Dante » 08 lipca 2010, 16:14

22 Promiennego Lipca 1040r.

Na Placu Sprawiedliwych Anuthill Quel'Thanor przemówi do elfów Faraldoru. Podobno zamierza poruszyć temat przyszłości polityki Faraldoru oraz całego jasnego ludu. Niektórzy podchodzą do tego sceptycznie, ale coraz częściej słychać głosy zwolenników.

// Faraldor, 3 dni


OOC: Zapraszam do Faraldoru dzisiaj, o godzinie 20:00. Charakter Q: odgrywanie
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2010, 16:16 przez Dante, łącznie zmieniany 4 razy
Dante
 

Postautor: Dante » 08 lipca 2010, 23:50

23 Promiennego Lipca 1040r.

Niepokoje w Faraldorze. Anunthill obiecuje Faraldorczykom pokonanie Vegnar i odbudowanie Melagan. Elfy podzielone pomiędzy zwolenników i przeciwników Quel'Thanorów. Wszyscy zastanawiają się czy Anunthillowi uda się sięgnąć po koronę.

// Faraldor, miesiąc
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2010, 23:50 przez Dante, łącznie zmieniany 1 raz
Dante
 

Postautor: Dante » 14 lipca 2010, 17:06

10 Pracowitego Sierpnia 1017r.

Spłonął jeden z największych statków rybackich w Aldur. Władze Aldur wyznaczyły nagrodę w wysokości 20 worków złota za pomoc w ujęciu podpalacza.

// Aldur miesiąc
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2010, 17:06 przez Dante, łącznie zmieniany 1 raz
Dante
 

Postautor: Bill Munny » 17 lipca 2010, 16:32

21 Pracowitego Sierpnia 1017

Zginęło dziecko Tomara Wilkinsena, porwane przez koboldy. Ludzie szemrają na opieszałość rady i podległej jej straży. Można usłyszeć żądania oczyszczenia kopalni raz na zawsze.

// Aldur przez miesiąc.
Awatar użytkownika
Bill Munny
Mistrz Gry
 
Posty: 351
Rejestracja: 16 września 2009, 10:55
Lokalizacja: Hollywood

Postautor: Mazerr » 25 lipca 2010, 12:12

10 Srebrzystego Wrzesnia 1040r.

Do Tawerny Hilltop wkracza dwóch strażników. Po zamówieniu grzańca i zagryzki siedli przy stoliku. Jeden z nich, obciążony nowymi obowiązkami, westchnął ciężko i począł się żalić swojemu towarzyszowi:
- Ciężko nam ostatnio, mój przyjacielu! Ten nowy więzień sprawia wiele problemów.
- Tak? A kogo tam macie?
- Czarnego podpalacza... Cztery księżyce temu złapaliśmy go na gorącym uczynku. Niestety to nie on stoi za pożarem tamtego statku.
- No dobrze, ale w czym problem?
- Jego obycie nas niepokoi. Rzuca się po celi, wrzeszczy, klnie, nawet płacze! Opętany przez demona jakiś. Pierwsze trzy dni były przerażającymi lamentami, od których włos się na głowie jeży. Zaczynamy się go bać...
- Nie lepiej go zabić?
- Chcą go zatrzymać na specjalną okazję. Naczelnik chciał, aby zabić go własną bronią - spłonie na widoku gawiedzi. Niech wiedzą czym się kończy bycie czarnym!
- A jaka to będzie nauczka dla przyszłych podpalaczy?
Wkrótce obaj zamilkli, a następnie zajęli się przekąską, którą zamówili u Beth.


// Aldur - tydzień czasu realnego

OOC: Pochód, ognisko, tańce i śpiew planowane są na najbliższy czwartek (tj.29.07) Każdy uczestnik może liczyć na butelkę Ale, ciepłą atmosferę i niepowtarzalne widoki.
Czasem sobie posiedzi na forum i popatrzy.
Awatar użytkownika
Mazerr
Mistrz Gry
 
Posty: 759
Rejestracja: 21 lipca 2010, 21:47

Postautor: Mazerr » 25 lipca 2010, 22:57

15 Srebrzystego Września 1040r.

Chaos!
W spelunie podobno wybuchł pożar, ale później uznano to za iluzję. Tłum panikował, tancerki krzyczały przerażone, a to był tylko niesmaczny żart. Wszyscy wściekle spoglądali na niepewnego swego winowajcę... Jednakże jak się można gniewać na kogoś, kto zaoferował w ramach przeprosin najdroższego trunku i rozdał go wszystkim zebranym?


// Speluna - 2-3 dni
Czasem sobie posiedzi na forum i popatrzy.
Awatar użytkownika
Mazerr
Mistrz Gry
 
Posty: 759
Rejestracja: 21 lipca 2010, 21:47

Postautor: Mazerr » 27 lipca 2010, 13:55

19 Srebrzystego Września 1040r.

"Radujmy się!" Krzyczą niziołki, bowiem pozbyły się natrętnej wiedźmy, która z czasem stała się coraz bardziej denerwująca. Na szczęście pojawiło się kilku ochotników, ale tylko jeden z nich potrafił przegnać ją na dobre i na tyle skutecznie, by już tu nie powróciła! Wielu niskich skanduje imię Nevrill - to właśnie on pozbył się wiedźmy i nie chciał nic w zamian. Organizowane są niewielkie zabawy na jego cześć, a biorą w nich udział niemalże wszyscy. Jedynymi wyjątkami są wysoko postawione smutasy, które nie cieszą się ze szczęścia braci i sióstr.

// Brushwood - miesiąc
Czasem sobie posiedzi na forum i popatrzy.
Awatar użytkownika
Mazerr
Mistrz Gry
 
Posty: 759
Rejestracja: 21 lipca 2010, 21:47

Postautor: Mazerr » 29 lipca 2010, 23:52

25-26 Srebrzystego Września 1040r.

Aldur, pomimo wielu trudności, dokonało egzekucji na jednym z drowów. Odpowiedzialny za ucieczkę trójki został stracony, zaś pozostali zakłócacze porządku zostali odpowiednio potraktowani. Wszystko to uhonorował swoją obecnością Sarurate, który mimo wielu przeciwskazań, mógł pojawić się na uroczystościach.

Niestety doszło również do różnych incydentów. Na terenie wioski znaleziono trzy wypatroszone ciała. Zamordowani z wyjątkowym okrucieństwem, niczemu winni mieszkańcy zostali odnalezieni w zarobaczonym kiblu w Aldur.

Coraz częściej słyszy się o działalności tzw. Patroszycieli.


// Aldur - miesiac. Pozostałe karczmy na powierzchni Lodor - tydzień
Czasem sobie posiedzi na forum i popatrzy.
Awatar użytkownika
Mazerr
Mistrz Gry
 
Posty: 759
Rejestracja: 21 lipca 2010, 21:47

Postautor: Mazerr » 31 lipca 2010, 02:36

31 Srebrzystego Września 1040r.

Brushwood pogrążone w rozpaczy, której nie widziano od lat!
Wszystkie plony stracone. Teraz mieszkańcy będą skazani na głód i powolną śmierć. Nevrill i grupa Patroszycieli przyczyniła się do strat tak wielkich, że nikt inny nie potrafi sobie tego wyobrazić. Na gwałt poszukiwani są dobroczyńcy, którzy pomogą wiosce we wselaki sposób. Brakuje jedzenia, wody i pieniędzy. Chociaż interwencja Śnieżynki, jego pomocnika i Legionu Światła była wspaniała, nie uratowali niziołków przed zagładą. Podczas kilku dni stracono bezpowrotnie dwudziestkę mieszkańców. To dla osady potężny cios. Władze ogłosiły żałobę, codziennie odprawiane są obrzędy błagalne do Caryil. Gdyby tego było mało, wiedźma powróciła do żywych i raz jeszcze poczęła straszyć na bagnach. O dziwo, jej przybycie nie było związane z plagą i dodatkowymi szkodami. Wyjątkowo postanowiła udzielić poszkodowanym pomocy, by "zadośćuczynić co poniektórym awanturnikom". Wielu mówi, że podobną klątwą zostały obarczone Niedźwiedziożuki Bruola.


// Brushwood - rok. Pozostałe karczmy na Lodor - miesiąc
Czasem sobie posiedzi na forum i popatrzy.
Awatar użytkownika
Mazerr
Mistrz Gry
 
Posty: 759
Rejestracja: 21 lipca 2010, 21:47

Postautor: Danzaj » 31 lipca 2010, 04:48

31 Srebrzystego Wrzesnia 1040r.

Cóż za chamstwo!
Jakiś wandal zniszczył tablicę ogłoszeń na skrzyżowaniu Daclora! Nie dość, że znikła spora część ogłoszeń, pozostały praktycznie tylko te dotyczące handlu, to jeszcze pojawił się na niej tekst napisany bardzo niewprawną ręką - "ABbadoN to dUPeK w rzYĆ". Kto śmiał się czegoś takiego dopuścić? Nikt nie widział wandala, a sam Zdzisław nie zamierza nic w tej sprawie zrobić - w końcu tablica znajduje się poza jego gospodą.


// Speluna Zdzicha, 1-2 dni.
Ostatnio zmieniony 31 lipca 2010, 04:49 przez Danzaj, łącznie zmieniany 1 raz
Danzaj
 

Szybka odpowiedź

   
Następna

Wróć do Wieści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron