Fragmenty wyciągnięte z małej czarnej książeczki

dzieje i ciekawe opowieści spisane przez żywe istoty Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

Fragmenty wyciągnięte z małej czarnej książeczki

Postautor: sokrates_2003 » 13 września 2007, 22:45

Otworzyły się drewniane drzwi do pokoju wszedł drow w białych włosach opadających swobodnie na ramiona, w czarno-siwej tunice z rapierem u boku. Stanął w drzwiach, rozejrzał się po komnacie. Szybkim ruchem zaryglował drzwi i usiadł przy biurku. wyciągnął z kieszeni małą czarną książeczkę. Położył ją na biurku, przewiną kilka kartek. prawą ręką sięgnął po pióro a lewą po kałamarz z atramentem *ciekawe z czego ten atrament* pomyślał *nie ważne zabieram się do spisywania moich myśli* uśmiechnął się i napisał pięknymi zawijasami:

Kataro Do'teles oto fragmęty z mojego życia...
Awatar użytkownika
sokrates_2003

Pierwsze zapiski

Postautor: sokrates_2003 » 13 września 2007, 23:01

Jest ciemno. Nikt nie może powiedzieć jaka pora dnia panuje w tej chwili, gdyż żaden promień światła tu nie dociera. Dziś wykupiłem najlepszy pokój w gospodzie. Jest cudny. Piękne olbrzymie łoże z baldachimem, które stoi na wprost ręcznie zdobionych.drewnianych drzwi (pewnie jakiś niewolnik je wykonał). Obok łoża stoi potężne biurko z czarnym kałamarzem i piórem (właśnie przy nim siedzę i zapisuje moje myśli w tej małej czarnej książeczce). *postać pisząca te słowa chile się zamyśliła... Po chwili Ciągnie dalej* Niedawno moje dni był wręcz policzone. A teraz znowu wychodzę na prostą ścieżkę. kilka dni temu odzyskałem swojego niewolnika który wrócił na moje usługi... jest nim pewien elf przebiegły, bystry, bardzo inteligentny i zaręczy lecz mało charyzmatyczny. Jest świetnym łotrem, który zakłada i produkuje przedziwne pułapki (są bardzo groźne i niewidoczne), a także jest początkującym magiem. Pisze dla mnie przeróżne zwoje począwszy po ochronne a skończywszy na przywołaniach. jest przydatny choć czasami nieznośny.*przerwał i powiedział pod nosem ALE I TAK NIGDY MI NIE DORÓWNA zaśmiał się po czym wrócił do pisania* Raz został złożony jako ofiara dla mej królowej Lolth... *przerwał pisanie, gdyż usłyszał jakieś kroki za drzwiami... rozejrzał się w koło*
Awatar użytkownika
sokrates_2003

Ciąg dalszy pierwszych zapisek

Postautor: sokrates_2003 » 13 września 2007, 23:27

*po chwili wrócił do pisania* Ten elf już został trochę ułożony lecz gdy został wyswobodzony przez jakiegoś krasnoluda*warknął coś pod nosem prawdopodobnie było to przekleństwo*moje starania poszły na nic. A le teraz gdy wrócił *trochę moje złoto na tym ucierpi ale opłaca się) znowu będzie wszystko w jak najlepszym porządku. Dzięki Yapenowi (tak się ten elf zwie) *chyba za tą przysługę zwolnię go za to z niewoli i mianuje moim sługą głośno myśli* poznałem pewnego człowieka (jest bardem który praktykuje mroczne sztuki magiczne). już ma początku miałem plan co by z nim zrobić *Oczywiście moje genialne pomysły zawsze są idealne pomyślał i się mrocznie zaśmiał* po rozmowie z Tym bardem i przy drobnej namowie przyrzekł mi wierność i oddał swoje życie w moje ręce *zachichotał* Teraz gdy pozyskałem dwóch sługów ja i mój dom jesteśmy potężniejsi *uśmiechnął się jak to napisał zamknął książeczkę zacisnął ją mocno w dłoni i położył sie spać do olbrzymiego łoża*
Awatar użytkownika
sokrates_2003

obraz przed snem

Postautor: sokrates_2003 » 13 września 2007, 23:43

*zanim zasnął przypomniał sobie jak wyglądała ta przysięga. chwile później zasnął w głębiki sen zaciskając w dłoni Czarną książeczkę*
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
sokrates_2003

Szybka odpowiedź

Wróć do Pamiętniki i historie IV Ery