Litanie Przeklętego

dzieje i ciekawe opowieści spisane przez żywe istoty Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

Litanie Przeklętego

Postautor: Paus Arnibane » 31 lipca 2007, 22:43

Litania I

O brzasku, gdy słońce wschodzi na widnokręgu, mężczyzna przybrany w ciężką zbroję, typową dla przedstawicieli Świętego Officium, traktem leśnym podąża. Zatrzymuje się powoli by przyklęknąć wśród szumu wodposadu. Z szacunkiem, jaki rzadkością jest w gestach jego, zdejmuje kaptur. Zwraca się ku słońcu. Na ziemi układa tarcze swą i miecz swój kładzie obok. Krwią naznaczone niczym żywot jego podły. Dla niego ta chwila nie jest początkiem dnia, nocy końcem jest dla spowiedzi, jakiej dokonać zamierza. Modlitwy ku czci Pana Wędrowców nie są dla niego obyczajem. On nie modli się, wyznaje po prawdzie.

Purilu, Ty każdego drogi początek naznaczasz. Ja dni ostatnimi naznaczyłem koniec żywota niewinnego. - Mężczyzna przerwał na chwilę, na twarzy czy w tonie głosu nie pojawiła się jednak nuta żalu. Najwidoczniej przerwał by ubrać myśli w słowa tak jak chciał. - Nikogo nie obchodzą ścieżki przeklętych, jak choroba śmiertelna i zaraźliwa, plugawa. Lud kłamstwem się karmi niczym wiarą idąc ku zagubieniu. Wiara głupców ku władzy i bogactwu władnych wiedzie drogę. Droga ta krwią pierwszych przez kłamstwa drugich utarta. Wędrówka ku zagubieniu. W Świecie przeklętych ten jest mędrcem, kto sam wybrał swoje przekleństwo. Moje wybrał… - Tu szept modlitwy zmienił się w brzmieniu stając jeszcze bardziej cichym.

„O brzasku, gdy słońce wchodziło na widnokręgu, kobietę zamordowano. By plotki o praktykowaniu nekromancji tejże rozpowszechnić.” – Pierwsze ze zdań raportu złożonego w ręce Nethral’a – Błękitnego Maga. Dalsza część dokumentu zdradza szczegóły operacji.
W Świecie przeklętych ten jest mędrcem, kto sam wybrał swe przekleństwo.
Paus Arnibane

Szybka odpowiedź

Wróć do Pamiętniki i historie IV Ery