Nibieska Książka

dzieje i ciekawe opowieści spisane przez żywe istoty Studni Dusz

Moderatorzy: Tasardur, Junior Admin

Nibieska Książka

Postautor: Nimorid » 06 maja 2005, 13:56

*bierzesz do ręki książkę, oprawioną w zabarwioną na niebiesko skórę; kartki pachną wędzonką i dymem, jednak nie są zniszczone w żaden sposób; na razie*
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty.

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.
Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 06 maja 2005, 13:58

*gdy otwierasz książkę widzisz napis we wspólnym "Niebieska Książka", jest on wykonany starannie i dokładnie, litery ozdobione są kwietnym motywem, współgrającym z zawijasami pisma*
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2005, 22:57 przez Nimorid, łącznie zmieniany 1 raz

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki.
Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 06 maja 2005, 14:09

Mmmm... mój poprzedni pamiętnik spłonął... Zapamiętać: NIGDY WIĘCEJ NIE UZUPEŁNIAĆ GO W POBLIŻU OGNIA!

Co ja w nim opisałam...? Ech, już ledwo pamiętam...
*pod tą notatką widnieje kilka niezidentyfikowanych zawijasów, nie przedstawiających nic konkretnego*
Przeprowadzka na Lodor... zwiedzanie Faraldoru i okolic...
Potem wybrałam się do Aldur... Teraz ludzie bardziej tam za mną przepadają, niż wtedy gdy pisałam o tej wizycie po raz pierwszy...
Było też coś o cieniach, wampirach i drowach, o których opowiadał mi Iglors... Ten co gadał jak szaleniec...
Więcej nie pamiętam...

*na brzegu kartki widnieje niezdarny rysunek miecza dwuręcznego, a pod nim jest mały, nieczytelny napis*
heh, na ...yso...aniu to ja ...ię nie z...
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2005, 22:58 przez Nimorid, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 06 maja 2005, 14:16

Moja znajomość z Alexem się pogłębia... jeśli w ogóle można ją pogłębić... hmmm...
Podróżowanie z nim jest całkiem przyjemne (wliczjąc w to postoje), jednak zawsze, gdy z nim ruszam pakujemy się w jakieś kłopoty... heh... jestem chyba za mało asertywna...

*na środku strony jest narysowana wielka litera M, ozdobiona licznie pociągłymi, falistymi liniami, kwiatkami, spiralkami i różnymi innymi kreseczkami*

Czasem muszę przystanąć i zastanowić się nad teraźniejszością w świetle mojej przeszości... Nie raz, nie dwa słyszałam, że historia lubi się powtarzać... Nie lubię tego przysłowia, szególnie, że najaczęściej tyczy się ono wydarzeń niezwykle nieprzyjemnych...

Trzeba stawiać sobie ograniczenia. We wszystkich dziedzinach. Nie spotka mnie drugi raz to samo. FURIA mnie ogarnia, gdy myślę o tamtych wydarzeniach...! Przeklęty...!

*pod spodem jest jeszcze jakieś zdanie, lecz zostało ono starnnie zamazane; nie da się go rozszyfrować*

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 12 maja 2005, 17:40

*słowa napisane poniżej są trudne do odczytania, najwyraźniej pisane były w wielkim pośpiechu lub pod wpływem silnych emocji*

Złe, próżne, zdradzieckie, kłamliwe, niesprawiedliwe, wstrętne, pożądliwe, tyrańskie, skąpe, mściwe, ironiczne, nieuczciwe, egoistyczne, dwulicowe, brutalne, podstępne, sadystyczne, perfidne, prowokatorskie, zarozumiałe, bestialskie, pyszne, krwiożercze, chciwe, fałszywe, złośliwe, parszywe, obłudne, niegodziwe, zdradliwe, podłe, okrutne, rządne krwi i władzy, nikczemne, bezlitosne, pełne nienawiście! To one! Takie są! Esencja zła - DROWY!

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 13 maja 2005, 23:45

Byłam dziś w Aldur i dowiedziałam się czegoś o tym Iglorsie, co kiedyś opowiadał te dziwaczne rzeczy wszystkie. Biedak, postradał zmysły, nikt nie wie czemu...

Poznałam też pewnego intrygującego osobnika... Nosił kaptur, zasłaniający jego twarz... Shea mówiła, żebym na niego uważała, bo być może służy on władcy ciemności... Ciekawe czy to prawda...
Nazywał się Calaldor.

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 25 maja 2005, 23:40

*ta notatka napisana jest bardzo rozciągniętym pismem, zajmuje on więcej miejsca niż poprzednie, nawet jeśli jest tu mniej treści*

A w i ę c t o w s z y s t k o p r a w d a . . . W s z y t s k i e p l o t k i , m o j e o b a w y , p o g ł o s k i p o t w i e r d z i ł y s i ę . E c h , m j a g ł u p o t a n i e z n a c h y b a g r a n i c . . . R o z m y ś l a n i a w i e c z o r n e , p ł o c h e n a d z i e j e , n i e r e a l n e m a r z e n i a . . . T e r a z . . . t e r a z w i e m , ż e s ą n i e r e a l n e .

*w tym miejscu kratka wygląda, jakby skapnęło na nią kilka kropel wody, pismo jest lekko rozmazane*

J e d n a k z ł o p a n o s z y s i ę w s z ę d z i e , s p o t y k a m j e n a k a ż d y m k r o k u , c h o c i a ż n i e c h c ę m i e ć z n i m n i c w s p ó l n e g o . T a k j a k o t w i e r a s i ę n o w ą k s i ą ż k ę - w p o ł o w i e t e g o r u c h u m u s i a ł a m j u ż z a m k n ą ć n o w y e t a p m e g o ż y c i a . . .

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 05 czerwca 2005, 18:45

Alex był ostatnio jakiś dziwny.... Wybraliśmy się razem gdzieś tam (nie pamiętam gdzie) i w pewnym momencie powiedział: "Zabijmy kogoś." Zaskoczyło mnie to stwierdzenie, ale Alex powiedział, że mia na myśli dzikiego psa, czy tam kobolda. Mnie i tak to się wydaje niejako podejrzane...

*tutaj widnieje falista linia z kwiatuszkami w dołkach*

Poznałam bardzo przyjaznego krasnoluda - Fifura. Jest miłym towarzyszem podróży, choć nie zgadzam się z nim w pewnych kwestiach. Jak można powiedzieć "miły drow" ?! Bleh! Okropieństwo. Te plugactwa na pewno nie zasługują na epitet "miły". Nie zmienia to jednak faktu, że Fifur ładnie rąbie tym swoim toporzyskiem. He he... nie ma jak broń siekana...

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 11 czerwca 2005, 01:59

*ta strona zapełnina jest tekstem, co chwila przeplatanym różnymi wymyślnymi wzrokami, tworzącymi naprawdę ładną i miłą oku kompozycję*

Czyż mogą być cudowniejsze słowa! "Ona jest ze mną." Czyż to nie wspaniałe...? I usłyszeć to z ust kogoś, kogo... czy mogę wypowiedzieć to na głos...? Czy się odważę?
Calaldor... czyż to nie dziwne, że gdy jestem w tym stanie imię to dla mnie brzmi, niczym najsłodsza muzyka, kojąca me uszy z każdym tonem. I jak ja teraz usnę, rozmyślając o tej podróży, pełna emocji, wrażeń, gorących uczuć...!
Moje serce tak głośno biło, iż byłam pewna, że usłyszy jego szaleńczy rytm.
Och, mój policzek wciąż płonie, wciąż czuję na nim... delikatne muśnięcie jego warg...

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 17 czerwca 2005, 17:42

Karawany z Aldur są nękane przez dziwnych bandytów... A tak dokładnie to karawany tego kupca, co się na czerwono ubiera. Udało mi się dowiedzieć, że jego "przyjaciel", kumpel po fachu, nasyłał na niego tych zbirów... Ech, gdyby tylko możnaby było mu to udowodnić... Normalnie jest praworządnym obywatelem, więc zarzucanie mu czegokolwiek byłoby w tej chwili bezsensowne. Trzeba znaleźć jakieś dowody, no bo inaczej to tak na zawsze już zostanie...

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 17 czerwca 2005, 17:47

Spotkałam dziś tego zboczonego chochlika. He, he, śmieszny on jest. Dał mi kilka ładnych ubrań, ale nie chciał powiedzieć skąd je ma. Ale zapewnił, że nie od Azerki.... na szczęście.... Wspominał też, że jest ona trochę poturbowana po ich ostatnim spotkaniu, hi, hi...
Ach, a potem spotkałam Cala! Mmmmmm.... powiedział mi, że coraz bardziej mu się podobam! (oczywiście pokazałam mu moje nowe wdzianka!) Och, jak ja lubię go spotykać! Choć zazwyczaj te spotkania nie bywają zbyt długie... Ale i tak to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy jaka może mnie spotkać!
Ach i jeszcze był tam ten dziwny krasnolud, który się ciągle modli i rozdaje błogosławieństwa, obojętnie czy z tobą rozmawia i czy cię w ogóle zna, ech.... dziwne istoty łażą po Lodor.

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 01 lipca 2005, 16:43

W Dziupli zakupiłam bardzo ciekawy mieczyk... he, he.... trochę dziwnie się go trzyma, ale za jakiś czas powinnam się przyzwyczaić i będę mogła nim spokojnie operować hłe, hłe, hłe...! Kupiec powiedział mi, że w ostrzu jest wyżłobione miejsce, gdzie jest trochę rtęci, co znacznie zwiększa siłę udeżenia. Strzeżcie się, plugactwa!

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 28 lipca 2005, 13:56

Inni to bagatelizowali, ale ja czuję się trochę niepewnie.... Każdy by się czuł jakby mu opętany przez demona koleś powiedział, że czeka go zguba! Może bym to wzięła za zwykłe bredzenie szaleńca, gdyby nie wypowiedział mojego imienia... Jestem pewna, że mu go nie podałam! A on tym swoim dziwnym, metalicznym głosem powiedział, że muszę podjąć decyzję, mogę zyskać lub stracić wiele i coś tam jeszcze co oznaczać zapewne miało: zdechniesz! Ech... Co prawda potem z Sheą i Xonitem zabiliśmy jakiegoś demona w forcie... ale... jeśli to nie ten demon mnie... "wzywał"...?

*pod wpisem nabazgrany jest nieudolny rysunek demona: stwór jest pokraczny, ma stanowczo na duże rogi i pastwi się nad nim samowolny miecz*

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 29 lipca 2005, 22:41

Łaaaaaaaaa! Wreszcie go spotkałam! Ummmm… taki szmat czasu, moje oczy się nim nie cieszyły… Ale oczywiście musiał zaraz pójść…. To niesprawiedliwe. Dlaczego tak po prostu się na to godzę…?
Może ten druid miał rację…? Nie nie nie! Na pewno nie! No bo niby z czym? Z obłędem?! Cal nie jest obłąkańcem, doskonale to wiem! On go nie zna z tej strony co ja, nie ma prawa go tak oceniać! Nie zna jego ciepłych gestów i miłych słów, którymi mnie obdarza… więc jak może go osądzać… nigdy go nie spotkał… nigdy go nie poznał…
A ja tak tęsknię z dnia na dzień i żywię się wspomnieniami i nadzieją…

Awatar użytkownika
Nimorid

Postautor: Nimorid » 26 sierpnia 2005, 19:32

Świetnie. Po prostu cudownie. Szaleję wręcz z radości. No po prostu większe szczęście mi dopisać nie mogło. Na Bogów Wszechmogących! Najpierw ten przeklęty Furion! Podły cham i kłamca! Potem Alex, który kim się okazał? No kim?! Tak! Okazał się Cieniem! Znakomicie! Coś jeszcze macie mi do powiedzenia? Hę, no słucham! Tak? No proszę! Cóż za wieści! Czego to ja się dowiaduję...!

*pod wpisem widnieje kilka mocno nakreślonych atramantem kulek, które przebiły się lekko na drugą stronę*

Nie. Nie uwieżę w to. No bo dlaczego miałabym wierzyć? Nie mam potwierdzenia, jedynie czyjeś głuche słowa. Nic nie znaczące. Wyrazy odtwarzające dźwięki, które nie mają w sobie prawdy. Xonit go nie zna. Nic o nim nie wie. Kłamie. Jestem pewna, że skłamał. Musiał to zrobić. Bo jeśli mówił prawdę...
...jeśli mówiłby prawdę, to oznaczałoby, że ... miłość ... nie ma racji bytu...
Na szczęście skłamał.
Skłamał...
...skłamał...
Wierzę w to, że skłamał.

Awatar użytkownika
Nimorid

Szybka odpowiedź

Następna

Wróć do Pamiętniki i historie III Ery